Ankara'dan günübirlik gezilecek yerler nereler ?
eger hala içine etmedilerse
öğrendiğim kadarıyla her yer git gide daha beter edilmiş durumda
leman kültürde gayet güzel bir yer
gidilesi görülesi
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(13/07/2013, Saat: 18:03)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eger hala içine etmedilerse
öğrendiğim kadarıyal her yer git gide daha beter edilmiş durumda
leman kültürde gayet güzel bir yer
gidilesi görülesi

Maalesef. Ankara eski Ankara değil. Konya gibi bir yer olmuş deyim anlayın Big GrinBig Grin
Ben en son gittiğimde(1999) Amasra gayet güzeldi, zamanla bozulmuş olabilir millet olarak birşeyin içine etmede üstümüze yoktur.

Günübirlik Gölbaşı Mogan gölü etrafında mesire alanı vardı mangal piknik için, beynam ormanlari yine ayni, mavi göl eski adıyla bayındır barajı etrafı da denenebilir, pek ümidim olmasa da.

Tabi unutmadan hızlı trenle Eskisehir de ciddi bir alternatif olur.

Şimdi düşünüyorum da iyi ki terketmişim Ankara yı.
(13/07/2013, Saat: 18:40)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben en son gittiğimde(1999) Amasra gayet güzeldi, zamanla bozulmuş olabilir millet olarak birşeyin içine etmede üstümüze yoktur.

Günübirlik Gölbaşı Mogan gölü etrafında mesire alanı vardı mangal piknik için, beynam ormanlari yine ayni, mavi göl eski adıyla bayındır barajı etrafı da denenebilir, pek ümidim olmasa da.

Tabi unutmadan hızlı trenle Eskisehir de ciddi bir alternatif olur.

Şimdi düşünüyorum da iyi ki terketmişim Ankara yı.

Tam zamanında bütün güzellikleri yaşamışsınız üstad. Geriye bi avuç çöplük kalmış şimdilerde.. Tabi o hale getiren insan çöplüğünden bahsetmiyorumDodgy
(13/07/2013, Saat: 17:31)puukko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beypazarı var, gitmediyseniz.

Evet, Beypazarı bence de güzel bir tavsiye.
ankarada ne yapacagınıza baglı

tıraş ve ilginç şey alıcaksanız mutlaka kızılay/amerikan pazarına ugrayın çok degisik ürünler var

ondan sonra hafta sonu kaçmaya gelecekseniz piknik vari köy konseptli incekde yerler var

mangal ve göl için gölbaşı mogan parkı

türk kahvesi için hamam önü

uzakdoğu mutfağı için quick chine ve sushico

kilo ile et mangal istiyorsan mangal sefası parkcaddesinde

içkili yerler

rakı müzikli ortam için çalgan (ramazan nedeni ile içki olmayabilir)

gece clubu için escape , suite34 , manastır

top sanatcının oldugu keyifli vakit geçirmek istersen şaziye

ortam için çayyolu park caddesi tunalı olur

çakma marka ürün almak isterseniz karum avm nın arka dükkkanları illegal style

ondan sonra avm derseniz panora kentpark nata vega ankamall armada tavsiye ederim

kebab için tavacı recap usta vadi tarafındaki güzel

nargile için park vadide fıkırtı tavsiye ederim birde bilkent chifre de iyi nargile var

dondurma için 7. cadde de bi yer var el yapımı dondurma ve kornetle

daha var ne yapmak istiyosanız söleyin ona göre yer önereyim

bide bu mekanları hangi köre sorsanız tarif eder yinede bulamam derseniz açık adres yazabilirim
Valla üstadlar, şimdi gülebilirsiniz söyleyeceğime ama öyle. Ben 2006'dan beri Ankara'da yaşıyorum. Ama gelin görün ki hiç bir yeri gezip görmedim sayılır. Artık hanımı alıp haftasonları gezip görebileceğimiz yerler bakmaya karar verdik. İşin özü bu aslında Big Grin Ankara'nın içinde biryerler yok o yüzden civarları görelim istiyoruz hazır arabada varken elimizin altında (Renault Toros Big Grin)

Ayrıyetten 2 yıldırda Gölbaşı'nda oturuyoruz, Mogan gölüne yakınız yani, şu anda oraya doğru gidiyoruz söylemesi ayıp, iftarlık bişiler yiyelim çayımızı orada içelim dedik.

Amasra ve Beypazarını not ettim listeye.
Bolu Abant aklımızda zaten ama kışı beklesek daha iyi olacak onun için sanırım.

(13/07/2013, Saat: 21:08)yarhasan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ankarada ne yapacagınıza baglı
tıraş ve ilginç şey alıcaksanız mutlaka kızılay/amerikan pazarına ugrayın çok degisik ürünler var
ondan sonra hafta sonu kaçmaya gelecekseniz piknik vari köy konseptli incekde yerler var
mangal ve göl için gölbaşı mogan parkı
türk kahvesi için hamam önü
uzakdoğu mutfağı için quick chine ve sushico
kilo ile et mangal istiyorsan mangal sefası parkcaddesinde
içkili yerler
rakı müzikli ortam için çalgan (ramazan nedeni ile içki olmayabilir)
gece clubu için escape , suite34 , manastır
top sanatcının oldugu keyifli vakit geçirmek istersen şaziye
ortam için çayyolu park caddesi tunalı olur
çakma marka ürün almak isterseniz karum avm nın arka dükkkanları illegal style
ondan sonra avm derseniz panora kentpark nata vega ankamall armada tavsiye ederim
kebab için tavacı recap usta vadi tarafındaki güzel
nargile için park vadide fıkırtı tavsiye ederim birde bilkent chifre de iyi nargile var
dondurma için 7. cadde de bi yer var el yapımı dondurma ve kornetle
daha var ne yapmak istiyosanız söleyin ona göre yer önereyim
bide bu mekanları hangi köre sorsanız tarif eder yinede bulamam derseniz açık adres yazabilirim

Yarhasan hocam, bunlar gayet güzel öneriler, her çeşit amaca uygun yerler yazmışsınız. Lazım oldukça konuya tekrar bakarım Big Grin
www.BarbarosRazors.com

ankaranın hemen her ilçesindeki kaplıcaları da görmelisiniz. ayaş beypazarı tarafına giderken köy domatesi de alınmalı.

ama en yisi wowturkey foruma uğrayın. ankarada bilinmedik neler varmış ..
kötünün kötüsü var deyip ibret almak için günübirlik bir Yozgat gezisi neden olmasın?
In the long run, we are all dead...
Çubuk Karagöl

http://tr.wikipedia.org/wiki/Karag%C3%B6l,_%C3%87ubuk

Çubuğa yaklaşırken ülker fabrikası/Çankırı yol ayrımından sonraki tabelelar sizi yönlendiriyor, tatlı virajlı güzel bir yolu var araba sürmek çok zevkli oluyor yaklalık 75km lik bir yol

meyvesepeti0_1.JPG
karagol.jpg
karag%C3%B6l.en-ba%C5%9Fa.2.jpg
meyvesepeti0_3.JPG
meyvesepeti0_4.JPG

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Saat Restorasyonu yaptırılabilecek yerler kerimovic 41 34,265 23/05/2021, Saat: 23:56
Son Yorum: Razorlazer
  Ankara'da giyim mağazaları Mustafa40 2 2,363 14/08/2019, Saat: 22:01
Son Yorum: Mustafa40
  Ankara' da Deri Mont Tamiri Tavsiyesi emre-sti 2 6,045 03/11/2014, Saat: 12:00
Son Yorum: error...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: