Büyük Fırça MI? Küçük Fırça Mı?
Selamlar,
Ağırlıklı olarak 1071 veya muadili dev domuz fırçaları kullanıyorum.Ama küçük fırçalarda aklımın bir kenarında oluyor hep.
Büyük fırçalar güzel ancak sıcak su tası ve sabun kaplarında kılların bir bölümü dışa taşıyor.Gerçi çok sorun edilcek bir şey değil ama bu durum küçük fırçalara aklımın kaymasına yol açabiliyor.
İyi bayramlar...
Genelde her tıraşımda farklı bir fırça kullanıyorum. Boyutunu o günkü keyfime göre seçiyorum. Hepsinin tadı ayrı.
(20/08/2018, Saat: 19:30)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şahsen ben verdiğim para aklıma gelince hiç öyle hınç dolu olamıyorum komşum, tam tersi acaba elimle mi yüzüme yedirsem diye düşünüyorum. Smile
Omeganın domuz kılı var bir tane, 30 lira mıydı neydi, ederi düşük kafa rahat Smile Vuruyorum kırbacı vuruyorum kırbacı Big Grin

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(21/08/2018, Saat: 02:51)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Omeganın domuz kılı var bir tane, 30 lira mıydı neydi, ederi düşük kafa rahat Smile Vuruyorum kırbacı vuruyorum kırbacı Big Grin

Zamanında dolar 3,50 iken 70 TL'ye aldığım ama şimdi 120TL'yi aşan porsuk kılı fırçaya pek vuramıyorum kırbacı. Big Grin
Ben de sizin gibi sadece Omega domuz kılı fırçalara sert davranabiliyorum hocam. Smile
(21/08/2018, Saat: 11:18)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zamanında dolar 3,50 iken 70 TL'ye aldığım ama şimdi 120TL'yi aşan porsuk kılı fırçaya pek vuramıyorum kırbacı. Big Grin
Ben de sizin gibi sadece Omega domuz kılı fırçalara sert davranabiliyorum hocam. Smile

Hocam oyle degil iste, bak;
Ula terbiyesiz, yemedim icmedim biriktirdim, cocugumun rıskını sana yatırdım, bu sabunu oyle bir kopurtecen ki efendi, tıras dunyası sarsılacak, gelmisin gavur memleketten havan kime, karsında 3 kıta 7 deniz fatihi imparatorluk torunu duruyor beni gorunce destur diyeceksin. Bana nezaket vs. anlatma, atarım o 2 tel kılına hidrojen peroksiti, şaftın kayar....gibi. Smile

Saka bir yana, cidden fırcalarınıza ayrımcılık vs. yapmayın. Fırcaları takdir etme, guzelligini seyretme isini rafta dururken yapın ama elinizi aldıgınızda bir lider fırcadan farklı bir yaklasım/kullanım yapmayın. Fırcanızı hem sabunu yuklerken guzel kullanın, hemde yuzunuzde calısırken guzel kullanın. Yuzunuzdeki olu cildin, yatık sakalın kalkması, sakalla cilt arasına kopugun girebilmesi o kopurtme esnasında olacak.

Daha oncede dedim, sizde belki zaman icinde tecrube ettikce goreceksiniz, ortalama dugum kalınlıgında her fırca ile her sabunu kopurtebilirsiniz. Fırcanın kıl secimi, ama yumusak olsun, ama biraz sert olsun backbone lu olsun, tamamen yuzde kopurtme esnasında sizin zevkinize, tıras hissiyatına ve kisisel tercihe yonelikdir.

Sabunun kopurmesi fırcanızdan daha cok şu etkenlere baglı bence:
-Sert sabun ise su ile yumusatılması,
-Fırcanın yagsız ve temiz olması (senede 1-3 fırcanıza beyaz sirke, prilli su banyosu yaptırın)
-Cildinizin yagsız ve temiz olması. (yıkanma sonrası tıras veya tıras oncesi bir yuz yıkama jeli ile temizlik)
-Fırcanın kopugunuzu emmeyecek oranda, daha onceden suya yatırılmıs olması vs.
-Kullanılan suyun kirec oranı
-Fırcaya yeteri kadar sabun yuklemeniz
-Yuklenmis fırcayı, yuzde calıstırma/kopurtme ve gerektiginde su eklenmesi
-Kullanılan tıras oncesi urun varsa (preshave oil/cream/jel) yanlıs veya fazla kullanımı.
Süper anlatım!!
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
@dikdik_s; şahane anlatmışsınız. Özellikle son kısımdaki bilgiler çok yararlı gerçekten. Dediğiniz de haklısınız. Bazen bu gibi şeylere pek abartılı kıymet verilmemesi gerek. Ben bu porsuk kılını kullanmaya kıyamıyorum, kıllarını soğuk sudan sıcak suya sokmuyorum. İnsanlık hali, yarın bir gün bir şey olsa porsuk kılı fırçanın ne değeri, kıymeti kaldı? Dünyaya 1 kere geliyoruz, porsuk kılı fırçamız olmuş. Tadını çıkarta çıkarta kullanmak varken bu kıyamamak niye?
Fena gaza geldim, şimdi ciddi ciddi porsuk fırçam ile tıraş olmaya gidiyorum. Smile
Dostlar su yasam kısacık. Sahip oldugunuz mal mulk, hoslandıgınız hobiler, o ustune titrediginiz kucuk ama sizin icin anlamlı seyler hepsi ama hepsi sadece sizi baglıyor. Sizden sonra ne kıymetini bilen olacak, ne de degerini veya manasını anlayan.
Bir ornek vereyim, rahmetli babamın ben kucukken dugmesine bile dokundurtmadıgı, ozel muzik aletleri vardı, arada acar dinlerdi, en buyuk merakımdı babam yokken o aletlerin dugmeleri ile oynamak, 2 saniyelik bile olsa acıp ısıklarını gorup korkudan hemencecik kapatmak.
30 sene gecti, peder rahmetli olduktan sonra, o aletleri tek basına bir yasam icin evi yeniden dekore eden annemin apartman komurlugune attıgını gordum. Onun icin eski aletler ama babam icin bir hobi, ustune titredigi seylerdi. Benim icinse dokunması yasak saygı duyulacak seylerdi.
Aletler tarafımdan komurlukten kurtarıldı, temizlendi depoma kaldırıldı ama, inan bir kere acıp kullanmadım veya eve getirmedim. İcimde o cocuksu korku veya saygı. Zaten kilolarca aleti eve getirsem hanım evden kovar, onun yerine bir bluetooth jbl hoparlorumle cok mutluyum.

Uzattım ozur dilerim, diyecegim sen ustune titrersin ama senden sonra bir kutunun dibine, komurluge veya cope dusebilir. O yuzden hepsi sizler icin. O sey her ne ise degerini bilin, temiz kullanın cilalayın parlatın, arada bakın guzelligini takdir edin ama, kullanmaya gelince hic acımayın tepe tepe kullanın.
Harika bir yazı olmuş hocam, kesinlikle katılıyorum..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Fırça sapından ayrıldı, ne yapabilirim? howardroark 6 1,461 08/06/2023, Saat: 03:12
Son Yorum: ihtiyar
  Bu fırça nedir? icanucar 2 2,528 22/01/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: icanucar
  Güzellik Yarışması (En Güzel Fırça) hlkkzn 28 11,170 22/09/2019, Saat: 03:08
Son Yorum: Samet
Sad Markası bilenmeyen domuz kılı fırça Sercan93 5 3,217 25/06/2019, Saat: 15:09
Son Yorum: manuple
  Bu firca ne kili ? Rigbie 11 4,859 19/03/2019, Saat: 00:05
Son Yorum: Rigbie
  Fırca Sapları dimitraki 4 2,421 09/02/2019, Saat: 10:13
Son Yorum: ahraz
  merak ettiğiniz fırça karşılaştırmaları onur98 7 8,534 05/02/2019, Saat: 16:02
Son Yorum: korgunv
  Yeni bir fırça deneme zamanı (mıdır)? atoprak 7 4,273 02/02/2019, Saat: 02:30
Son Yorum: dikdik_s
  Fırça Travel Case papazerigi 10 12,303 09/05/2018, Saat: 23:40
Son Yorum: dikdik_s
  Boyun Altında Küçük Sakal Kalfa 3 6,120 29/05/2015, Saat: 00:34
Son Yorum: adamentium

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: