Mitchells Wool Fat Sabun
Sar abi sar. Smile Mitchells Wool etkinliği olursa seve sever katılırım.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Peki bu süreci nasıl yöneteceğiz tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur mu? Ama şöyle de bir durum var, direkt firmadan alsakta aynı durum olacaktır kanaatimce. Komşumuz alıp gönderse bile kargo bedeli dışında yine gümrük vergisi çıkacaktır. Maalesef bizim gümrükte hediye olsa bile fiyat belirleyip gümrük vergisi çıkartmaya çalışıyorlar. Bu durumda komşumuzu yormak yerine direk firmadan da alabiliriz, ama iletilen telefon numarası ile irtibata geçip konuşabilecek komşumuz olur mu? Ona göre aramızda parayı toparlarız maliyeti bölüp.
Diğer seçenek ise yaz sonunda impaya gelme ihtimali, impaya adet iletsek ona göre gelse ön kayıt olabilir, ön ödeme olabilir vb.

Ama en ucuz yöntem gidip gelen bir tanıdığımız olsa yanında gelirken kendi ürünleri gibi getirebilmesi olacaktır. Tabi kaç adet ürüne kadar hakkı olur bilemiyorum.
Arkadaslar, canınızı sıkmak moralinizi bozmak istemem ama, bu saatten sonra yurtdısından toplu alım vs. islerine, hele bir tanıdık elde getirmeyecekse, kargolama yontemi kullanılacaksa hic girismeyin derim. Siz kucuk vergi hesabı yapıyorsunuz ama, urunler kabul edilmeyip gerisin geri gonderilirse, arada bir yerde kaybolur vs. turlu sorun cıkabilir.
Mitchells yok olmadı, hala var. Yarın oburgun birisi getirir, 75 e degil, 120 ye ertesi gun teslim eder. Hani acele etmeyin, sorunlu islere girismeyin derim. Kanun, nizam, liyakat olsa, gecer gecmez su kadara mal olur hesabını elbet net ogreniriz ama bizim gumruk oyle calısmıyor. Dun birisi 30 sabunu bile gecirebilmisken, bugun birisinin 2 sabunu geri donmus veya zaman uzay boslugunda yok olmus olabilir.

Su anda mı napıcaz, elde 75e mitchell yoksa simdilik idare etsin 45e kuzeni Haslinger var. Obur tarafta alman Tabac yıgmıs malları herkes fiyat kırmıs 50 liraya Tabac var anlatabiliyormuyum, var olan fırsatları atlayıp, yokluk zamanında urun pesinde kosmayın sonucu genelde zarar oluyor.

Edit: Size onumdeki su anki ornegi gostereyim bugun 2 Temmuz, neredeyse 2 ay once 15 Mayısta paketim geldi, o tarihten beri basaksehirde. Geri de gitmiyor, bana da gelmiyor neyi bekliyor belli degil. İzmirden benim mi basaksehire gelmem gerekiyor. Sonucta ne mi olacak, satıcı parasını benden catır catır alır, ulkede dagıtımı hazırmıs gibi duruyor. Urun bir sure daha orada kalır sonra yok oldu gozukup ihale ile degerinin 3te1 parasına bir hamili yakınımdır a satılır. Girin ihale portalina gumrukten satıs mallarını gorun.
15rgzdd.jpg
Tişikkirlir Sipirmin.
(02/07/2019, Saat: 22:32)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar, canınızı sıkmak moralinizi bozmak istemem ama, bu saatten sonra yurtdısından toplu alım vs. islerine, hele bir tanıdık elde getirmeyecekse, kargolama yontemi kullanılacaksa hic girismeyin derim. Siz kucuk vergi hesabı yapıyorsunuz ama, urunler kabul edilmeyip gerisin geri gonderilirse, arada bir yerde kaybolur vs. turlu sorun cıkabilir.
Mitchells yok olmadı, hala var. Yarın oburgun birisi getirir, 75 e degil, 120 ye ertesi gun teslim eder. Hani acele etmeyin, sorunlu islere girismeyin derim. Kanun, nizam, liyakat olsa, gecer gecmez su kadara mal olur hesabını elbet net ogreniriz ama bizim gumruk oyle calısmıyor. Dun birisi 30 sabunu bile gecirebilmisken, bugun birisinin 2 sabunu geri donmus veya zaman uzay boslugunda yok olmus olabilir.

Su anda mı napıcaz, elde 75e mitchell yoksa simdilik idare etsin 45e kuzeni Haslinger var. Obur tarafta alman Tabac yıgmıs malları herkes fiyat kırmıs 50 liraya Tabac var anlatabiliyormuyum, var olan fırsatları atlayıp, yokluk zamanında urun pesinde kosmayın sonucu genelde zarar oluyor.

Edit: Size onumdeki su anki ornegi gostereyim bugun 2 Temmuz, neredeyse 2 ay once 15 Mayısta paketim geldi, o tarihten beri basaksehirde. Geri de gitmiyor, bana da gelmiyor neyi bekliyor belli degil. İzmirden benim mi basaksehire gelmem gerekiyor. Sonucta ne mi olacak, satıcı parasını benden catır catır alır, ulkede dagıtımı hazırmıs gibi duruyor. Urun bir sure daha orada kalır sonra yok oldu gozukup ihale ile degerinin 3te1 parasına bir hamili yakınımdır a satılır. Girin ihale portalina gumrukten satıs mallarını gorun.
15rgzdd.jpg

Haklısın komşum benim de isteğim birisi getirebilir mi yönünde. Diğer saçmalıklar arkadaşımın başına da geldi ispanyadan hediye gelen USB stick benzeri bir parçayı değer belirleyemedikleri için teslim etmediler. Dediğiniz sabun akrabalarını aldığım için birde MWF ye yöneldim ben

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Evet benimde cekincem o yonde. Ben alir gonderirim uzerinede 0.50 cent bedel yazarim.

Ancak o anki gumruk memuru kil biriyse cok yazar astari yuzunu gecer hatta hic kimseye ulasmaz. Tam muz cumhuriyeti isleri.

Ptt bi ara toparlamisti. Yine sanirim eski haline geri dondu.
Biz acaba yurt dışına böyle toplu bir ürün göndersek ülkeler gümrüklerinde nasıl bir sistem uygular.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(03/07/2019, Saat: 14:29)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biz acaba yurt dışına böyle toplu bir ürün göndersek ülkeler gümrüklerinde nasıl bir sistem uygular.

Kendi tecrubelerimden ornek veriyim, burda gumruk limiti ticari urunlerde £15 , sahsi hediye olarak gelen urunlerde £35.

Eger urun bir sirket isminden hediye olarak gelirse limit yine £15. (Ornegin website isimleri vs)

Eger gelen ulke gumruk birligindeyse gumruk vergisi alinmiyor, sadece KDV(%20) posta islem bedeli (sabit £8) aliniyor. Turkiye avrupa gumruk birligi icinde ornegin.

Birde genelde gumruk vergisi daha yuksek tutarlardan sonra uygulaniyor, her malin gumruk vergi yuzdesi farkli.

Bu kurallar AB disindan gelen urunler icin uygulaniyor, AB icinde herhangi bir ucret dogmuyor henuz AB’den cikmayi beceremedikleri icin. Cikinca ne olucak bilemiyoruz.

Ama geliyor neticesinde. Vergi cikmissa eve once bir kart yolluyorlar uzerinde odenmesi gereken tutari belirten onu internetten ve ya postaneye gidip odeyince postayi salip eve gonderiyorlar.
Merhabalar benim bu sabun hakkında bir sorum olacak, bu sabunun içeriğinde lanolin bulunmaktaymış ve okuduğum kadarıyla zararlı birşeymiş bu konu hakkında bilgisi olan aydınlatabilirmi acaba ?

Hatta haslinger koyun sütlü sabunda da varmış bu lanolin. Ne diyorsunuz üstadlarım bu konu hakkında ?
(07/07/2019, Saat: 20:09)Prove Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar benim bu sabun hakkında bir sorum olacak, bu sabunun içeriğinde lanolin bulunmaktaymış ve okuduğum kadarıyla zararlı birşeymiş bu konu hakkında bilgisi olan aydınlatabilirmi acaba ?

Hatta haslinger koyun sütlü sabunda da varmış bu lanolin. Ne diyorsunuz üstadlarım bu konu hakkında ?

Komşum zararlı olduğunu nerde okudunuz? Zarardan kastınız alerji olayıysa evet birçok cilt tipinde alerjiye neden oluyor. Özellikle egzaması olanlarda. Ama eğer alerjiniz yoksa ben zararı yok diye biliyorum. MWF sabun şu ana kadar kullandığım en güzel sabundu. Mükemmel bir koruma ve kayganlık sağlıyor. Ayrıca tıraştan sonra hiçbir tıraş sonrası ürün kullanmanıza gerek kalmıyor
@Efrasyab üstadın lanolinli sabunu bile var. Detaylı bilgi verebilir konu ile ilgili..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,853 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 60,075 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 259,507 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 115,681 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,384 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,788 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,571 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,523 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,978 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73
  Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? gakgoş 381 357,143 01/06/2021, Saat: 12:34
Son Yorum: Chavez

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: