Mitchells Wool Fat Sabun
MWF kullanıldıkça yumuşayan bir sabun değil. O yüzden rendeleyerek kapaklı bir kaba basmak daha mantıklı olacaktır.
O zaman kaseli sabun almaya hiç gerek yok. Teşekkür ediyorum cevaplar için.
Mwf rendesine çok az (4de 1 gibi ) tabac veya Arko rendeleyin , karıştırın , daha iyi köpüren mix bir sabun çıkıyor ortaya Smile
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(23/05/2019, Saat: 22:44)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mwf rendesine çok az (4de 1 gibi ) tabac veya Arko rendeleyin , karıştırın , daha iyi köpüren mix bir sabun çıkıyor ortaya Smile
Ben karışım yapınca bir onun kokusu geliyor burnuma bir bunun kokusu, kafalar karışıyor.. (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
MWF başka sabunlarla karıştırılamayacak kadar özel bir sabun.

Bence karıştırmayın. Marco Metod ile dalın sabuna. Emin olun köpürtmede sorun yaşamazsınız.
(23/05/2019, Saat: 23:18)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MWF başka sabunlarla karıştırılamayacak kadar özel bir sabun.

Bence karıştırmayın. Marco Metod ile dalın sabuna. Emin olun köpürtmede sorun yaşamazsınız.

Kesinlikle katiliyorum degerli komsum
@FearofAtg komşum Arko yu neye katsan o Arko kokuyor , kaçış Yok Smile baskın bir koku Smile
Ama diğer karışım meselesi biraz zevk biraz öngörü işi
Becerebilirsen ortaya güzel şeyler çıkıyor ,
Uzun yıllardır yaparım sabunda fazla olmasa da kolonyada çok denerim .

“Adamlar yapmış formulü oturtmuş ne gerek var bozmaya “ fikrine saygı duymak ile beraber , arada ufak oynamalarla bozmayı değiştirmeyi özellikle kokuda yeni bir şey aramayı severim .

Bu arada haslinger sabunları kendi içinde karıştırılmaya çok yatkın ve Harika şeyler çıkıyor ortaya Smile
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(24/05/2019, Saat: 02:09)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FearofAtg komşum Arko yu neye katsan o Arko kokuyor , kaçış Yok Smile baskın bir koku Smile
Ama diğer karışım meselesi biraz zevk biraz öngörü işi
Becerebilirsen ortaya güzel şeyler çıkıyor ,
Uzun yıllardır yaparım sabunda fazla olmasa da kolonyada çok denerim .

“Adamlar yapmış formulü oturtmuş ne gerek var bozmaya “ fikrine saygı duymak ile beraber , arada ufak oynamalarla bozmayı değiştirmeyi özellikle kokuda yeni bir şey aramayı severim .

Bu arada haslinger sabunları kendi içinde karıştırılmaya çok yatkın ve Harika şeyler çıkıyor ortaya Smile
Hocam ben kolonyaya mentol kristali koyup yazımı kışa çevirdikten sonra çok karıştırmaz oldum bu tarz ürünleri.. (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(23/05/2019, Saat: 23:18)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MWF başka sabunlarla karıştırılamayacak kadar özel bir sabun.

+1. Şahsen köpürtmekte sorun yaşamadım, ama mesela sentetiklerle çok daha kolay köpürdüğünü görüyorum. Bu @Efrasyab lanolinli için de geçerli - acaba lanolin kıl kalınlığı/çırpılan hava gibi değişkenlerden çok mu etkileniyor?

Bir de çok kuru haldeyken daha zor köpürüyor diyorlar. Yabancı forumlarda kasesinin içinde bir gece suda bekletme önerisini de okudum. Şişip suya doyuyor ve daha çabuk köpürüyormuş. Rendelemekten daha kolay işlem, denenebilir.
1 gece suda bekletmeyi sahsen tavsiye etmem, sabunu sonrası iyi kurutmadan kapagını kapatırsanız vs. alt katmanlarda kuf yapabilir. Sabunun en ustteki katmanını kullanıyoruz, sadece orasını yumusatmak yeterlidir, komple sabuna su cektirmek, sabun saglıgı acısından pek iyi bir yontem degil.
MWF sıcak suda cok sevmez, ılık su daha cok seviyor(sıcak su yagların ayrısmasına sebep veriyordur belki bilemiyorum). Sabunu 3-5 dakika ılık suda beklettikten sonra, ici su dolu fırcanız ile guzel yukleyerek, haiff cevirme ile baslayarak yavasca baskıyı arttırarak, fırcadaki suyu cıkararak yuklerseniz, harika sonuclar alacagınızı dusunuyorum dostlar.
Kurudan suluya gitmeyin, suludan kuruya gidin.
Haydi zevkli tıraslar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,852 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 60,074 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 259,505 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 115,681 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,383 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,787 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,571 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,523 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,978 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73
  Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? gakgoş 381 357,141 01/06/2021, Saat: 12:34
Son Yorum: Chavez

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: