Mitchells Wool Fat Sabun
1893 formullu denen bi İngiliz sabunu ama geriye dönük yillara ait herhangi bir görüntü vs hic bisey yok .
Yabanci sitelerde icerik bilgilerinde yazan maddelerin cogunun o dönemde hayatta olmadigni söyleyenler olmus ve bu konuyla alakali firma ile yazismalar olmus bunuda kabul etmisler ve ambalajda degisiklige gidiceklerini bildirip özur dilemisler ama hala bi degisim olmadigni soyleyenler var .
Buna benzer bi durumu İngilizlerin meshur Nis Parfumevi Creed de oldugnu ve ispatlandigni biliyorum .Acaba bi aldatmaca ile karsi karsiyamiyiz .
Beni bu haliyle aldatmalarında hiçbir sorun yok komşum. Wink

Ama köklü bir firma olarak eski ve köklü bir firma imajı vermeleri ve daha çok satış yapma arzusundan kaynaklı olarak Original 1983 Formula yazıyor olabilirler.
1893 formülünü geçtim değerli komşularım, 2018 yapımını daha elde edemedim. O bile bana yetecek. Açıkçası tahriş engelleme konusundaki yeteneğini çok merak ediyorum.
Bu sabunu çok seviyorum fakat yaramaz fırça seçiyor. Domuzlar beni oldukça uğraştırırken sentetik fırçalar kolayca bol ve kıvamlı köpük oluşturuyor. Sentetikler gitgide sanırım domuz ve porsukları yedek kulübesine çıkartacak!
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
Bugun yine başka bir konuda da bir komsumun yazısını gordum bu fırca tam bir sert sabun canavarı vs. diye;
İnandıramadım kimseyi ama, sert sabunu biraz ılık suda bekletince, fırcanızı hafif ıslak bırakınca guzel yukleme yapınca her fırca ile her sabunu kopurtebilirsiniz. İnatla reddediyorum bu sabun fırca seciyor olayını. Suyunuz kireclidir o vesile ile sorun yasıyor olabilirsiniz ayrı bir mevzu.
Inanın ekli videoda MWF i sentetik fırca ile kopurten bu amcam sihirbaz degil, ben bosuna inat etmiyorum. Smile
https://www.youtube.com/watch?v=nF_AVG2N...el=iLather
Üstad haklısınız her fırça ile uğaşırsanız köpük yapıyorsunuz. Fakat break-in 'i iyi tamamlamış ucu çatallanmış domuz fırçalarda sabun yüklemek uzun sürüyor. Oysa sentetik fırçada sabun yüklemek çok daha zahmetsiz ve kısa sürüyor. Sanırım fırçanın sabuna değen uçlarının biraz kalın olması gerekiyor ki sabunu kazıyabilsin. Domuz fırçada uçlar çatallaşmazsa sabunu iyi yüklüyor fakat yüzü rahatsız ediyor, çatallanırsa da sabunu geç yükylüyor fakat yüzdeki hissiyatı iyi oluyor. Sentetikte bu sorun yok.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
Selamlar,
'Köpük Fotoğrafları' bölümünde MWF sabunla yaptığım köpüğü paylaştığımda ben yazmıştım sert sabun canavarı diye. En az on defa köpük yaptım o yay gibi backbone'u olan domuz kılı fırçayla ve ilk iki denememden sonra sabunları hiç ılık suda bekletmedim, olduğu gibi dolaptan alıp sıcak suda beklettiğim fırçayla köpürttüm. 30 saniyelik yüklemelerden sonra sonuç hep dolgun ve üç perdeye rahatça yetecek miktarda köpük oldu. Belki de diğer porsuk ve domuz fırçalarımı verimli kullanamamışımdır.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
Dostlar,
lutfen bireysel algılamayın, yazılanlardan feyz alarak ziyaretcisinden yeni baslayana, sabunlar hakkında on yargılı olmasınlar veya kopuk yapabilmek icin illa ozel veya pahalı bir fırcaya gerek yok demek niyetiyle yazıyorum.
-Domuz fırcaları biraz daha ılık/sıcak suda bekletirseniz, domuz fırcalar nispeten daha yavas suya doguyor, bazen kopugu emiyor.
-Tripple milled sabunları mumkunse biraz ustunu ıslatın, tercihen ılık su ile
-Suya doymus fırcanızın cok suyunu sıkmadan, icinde su bırakarak hafif baskıyla sabunu yuklemeye baslayın, fırca kopuk yuklendikce sabunun yuklenme sesi biraz degisiyor daha tok oluyor, fırcanızın baskısını biraz daha arttırın, fırca icindeki su cıksın. Toplam yaklasık 30-40sn lik bir yukleme ve yuzde calısırken ara ara fırcanın ucunu ıslatarak neredeyse her sabunda bolca kopuk alabileceginizi dusunuyorum. (wilkinson fırca gibi istisnalar kaideyi bozmaz Tongue )
Bugüne kadar fırçadan veya sabundan kaynaklanan bir köpük oluşturamama sorunu yaşamadım. Forumda bu konuda fazlasıyla bilgilendirme ve deneyim aktarılmış. Forum moderatörlerinin uyarılarını dikkate almak gerek. Deneyimlerini çok güzel ifade etmişler.
Komsularım şu ayrımı net yapalım, mod luk sizlerin ilan duzenlemesi, mesajların konuların duzenli tutulması vs. icin bizlerin severek yaptıgımız arka planda basit ve kucuk gorevimiz.
Burada yapılan paylasımlarımızda, sizler gibi normal uye olarak dusunce ve tecrubelerimizi paylasıyoruz. Ben bir oneri yaparım baska bir arkadas tam tersi bir oneri yapar, sorun yok 2 sinide deneyin, size hangisi uyarsa o yontemle veya o urunle devam edin. Paylasımlarda ast ust esitsizligi yok, hepimiz insanız hata da yaparız, yeni seylerde ogreniriz. Onemli olan Geltir zenginlessin tum meraklılara referans olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,915 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,200 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,943 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,110 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,521 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,531 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,312 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 219 179,264 18/09/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: broraso
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,799 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73
  Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? gakgoş 381 353,014 01/06/2021, Saat: 12:34
Son Yorum: Chavez

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: