Mitchells Wool Fat Sabun
Kim demiş mwf köpürmüyor diye ? Yaklaşık 2 ay önce aldığım sabunu bugün kullanmak nasip oldu.Tıraş olmadan 1 saat önce kabında 1 saat sıcak suya yatırdım, tıraştan 10 dk önce suyunu tekrar sıcak suyla değiştirdim ve yeni aldığım ve ilk kez kullandığım thater bulb ile giriştim ve fazla zorlanmadan ideal olduğunu düşündüğüm 3 perdelik köpük elde ettim.Performansı hakkında şimdilik bir yorumda bulunmayayım lakin yüzümde yanma oldu biraz belkide tıraştan sonra kullandığım ateiler rebul kolonya ve aftershave in etkisi olabilir.
(26/05/2018, Saat: 19:12)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kapagi acik 2 saat bekletip, hava alan ikea kapta saklama zaten standart uygulamamiz kardes. Smile Soylemeye gerek yok
Serdar komşum ben bu sabunun çatlamasını içerisinde üzerini kapatacak kadar su bırakarak önleyebildim. Uzun süre ara vereceksem de (1 hafta üzerinde) üzerine 5-10 damla su damlatıp streç film ile kapatıp kaldırıyorum. Denemeye değer Wink
Arkadaslar sulu veya rutubetli bırakmayın derim. Siz o catlama olayına takılıyorsunuz ama rutubetten dolayı bozulması yagların ayrısması veya kuf olması, catlamadan daha kotu neticeler verebilir. 30senelelik catlak patlak fine marka sabunu catır catır kullanan amcalar var. Triple Milled sabunlar dayanıklıdır korkmayın. İlgi alakanız veya oncelik kullanımınız yumusak sabun ve kremler ustune olsun.

Uzun sure kullanmadıgınız sabunlar olacaksa, ayda bir veya 2 ayda bir ,ustune su koyun, 15 dakika bekleyin, sabun a bakım olsun nemini kazansın. Sonra suyunu dokup, agzını kapamadan 1 saat agzı acık kalsın kurusun, ondan sonra agzını kapayıp kaldırın derim.

Su koyup hava almayan bir kapta tutma işi benim bilgime-mantıgıma ters geliyor. Ama uygulayıp memnun kaldıysanız devam edin komsum bir mahsuru yok.
(27/04/2018, Saat: 13:57)finwe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Mehmet_G MWF refill capi 7,5-8 cm. Ikea kabi bende yok ama nette 9,5 diye gordum.
Tam oturmuyor gibi.

İmpada satilan 7.5 cm ic capli Star celik tasina tam olarak otururmu acaba ?
Kadir komşum bunu impa Mustafa beye sor malzeme elinin altıda hemen deneyip sana cevap verecektir.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Bende kasede var, sabunda var. Simdi pazar cay sefasını yaparken usendim denemeye gidip bakmaya ama kabaca goz kararı soyluyorum olmaz gibi komsum. O star kaseler dar, dibine dogru daha da daralıyor. Onlara anca muz gibi dilimleyip basma islemi veya rende yontemi ile yapılır. Star kaseye haslinger olabilir belki.

Guncelleme: Fotoları cektim arkadaslar.

1- MWF star kaseye koydugunuzda agzına sıfıra sıfır giriyor.
2quotav.jpg

2- Biraz daha bastırarak zorlarsanız icine de giriyor ama dibine oturmuyor, kenarlardan biriken su altta birikir mi, rutubet yaparak sabunu bozarmı bilemem. Kapalı bendeki paketide acıp bastırıp ezmek istemedim. Belki zorlayarak dibine kadar bastırılır.
1zph4k9.jpg

3- Boyut olarak ufak diye onerdigim icin hazır cıkarmıskan hassinger i da star kase icinde cektim.
xof7sl.jpg

Bilginize arz olur.
Saygılar dostlar.
(02/12/2018, Saat: 13:48)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kadir komşum bunu impa Mustafa beye sor malzeme elinin altıda hemen deneyip sana cevap verecektir.

Hallettim komsum zaten Mustafa abiden almistim ama bulamiyodum ,hanim icine cincik boncuk koymus Smile az önce denedim . Serdar abide saolsun ugrasmis tam dedigi gibi oldu cuk oturmasada dibine kadar bastirarak sabitledim . Porselen Mug aldim , genis celik tasda var ama bu Star marka elime cuk oturuyo o yüzden sabunlarimi bu kasede kullanicam . Aslinda Davinci fircam icin uygun bi kasede degil ama geriye kalan 2 fircam icin uygun . Star kase ve hatirlarsiniz degerli komsular , eskiden celik su bardaklari vardi gecenlerde bir milyoncuda gordum ve aldim fircayida su icinde bu celik bardakda bekletiyorum iyi bi kombin oldu Smile
Merhaba arkadaşlar, Mitchell’s Wool Fat Soap'un İngiltere'deki merkezine mail atmıştım. Detaylı cevap vermişler.
125 gr olan Refiil sabunu kargo ile birlikte yaklaşık 10 pounda gönderebileceğini belirtmişler. Bu da yaklaşık 70 TL eder. Zaten İMPA 80 TL'ye satıyor. Yurtdışından ürün getirtmek kur sorunu nedeniyle şu an pek uygun değil. Saygılarımla...

Dear Erhan,
Thank you for your enquiry.

The item on your Wish List totals £5.75 for which the Shipping to Turkey via Royal Mail would be £4.20. Total: £9.95.

We accept all major Credit / Debit cards and Bank transfer in payment (Details available upon request).

If you wish to proceed please call us on 01274-693063 anytime between 9-30 am and 4-30 pm Mon.–Fri., when we can note your postal address and take payment. Alternatively we should be happy to call you if you would email your contact telephone number.

I hope this information will be helpful and we will look forward to hearing from you again soon.

Thank you for your interest in Mitchell’s Wool Fat Soap.

Yours sincerely,

Kim Bell

J.Graham Robinson
Mitchell’s Wool Fat Soap Ltd., Wibsey, Bradford, West Yorkshire BD6 1QH
Tel. 01274-693063; Fax. 01274-693057
http://www.mitchellswoolfatsoap.co.uk
(07/12/2018, Saat: 13:59)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar, Mitchell’s Wool Fat Soap'un İngiltere'deki merkezine mail atmıştım. Detaylı cevap vermişler.
125 gr olan Refiil sabunu kargo ile birlikte yaklaşık 10 pounda gönderebileceğini belirtmişler. Bu da yaklaşık 70 TL eder. Zaten İMPA 80 TL'ye satıyor. Yurtdışından ürün getirtmek kur sorunu nedeniyle şu an pek uygun değil. Saygılarımla...

Komşum kur sorununa ek olarak kozmetik ürün olduğu için geri gönderilme ihtimali ve teslim süresinin uzun olması dezavantajları var.

Kıymetli tedarikçimiz @impaticaret Mustafa Bey'den alıp ertesi gün elinizde olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu arada MWF çok güzel sabun... ;D
(07/12/2018, Saat: 14:18)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum kur sorununa ek olarak kozmetik ürün olduğu için geri gönderilme ihtimali ve teslim süresinin uzun olması dezavantajları var.

Kıymetli tedarikçimiz @impaticaret Mustafa Bey'den alıp ertesi gün elinizde olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu arada MWF çok güzel sabun...  ;D

Türkiye'de almak daha mantıklı. Ama bazı ürünler var ki Türkiye'de bulunmuyor. Neyse ki Mustafa Bey onlara da bir el atar. Saygılar..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,931 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,212 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,946 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,119 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,532 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,532 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,313 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 219 179,270 18/09/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: broraso
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,800 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73
  Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? gakgoş 381 353,044 01/06/2021, Saat: 12:34
Son Yorum: Chavez

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: