Mitchells Wool Fat Sabun
(25/02/2018, Saat: 14:40)ardanadam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma her girdiğimde merak ettiğim bir sabundu kendileri. Burada arkadaşlar çok güzel incelemelerde bulunmuşlar ancak eklemek istediğim bir kaç husus var;...

Öncelikle sabunu theenglishshavingcompany.com’dan porselen kasesi ile birlikte aldığımı belirtmem gerekiyor. Çünkü sabun gelir gelmez burada okuduklarımdan korkumla “dur şunu bi köpürteyim” diyerek omega domuz kılı fırça ile yüklemek için hafif nemlendirip başladım nemli fırçayla yüklemeye ama kollarıma kramplar girmesine rağmen yaptığım köpükle ancak ustura tıraşı olunacak kıvamı tutturabildim.

Sonra dedim ki “seni yenecem mitchell i....si” “sen kimsin yeaa” (affınıza sığınıyorum) . Bir hafta güreşeceğiz seninle , pazar günü adam akıllı köpük vermezsen el sabunu yapacam seni vuracam kırbacı ( hee oldu , dünyanın parasını vermişim lan ) dedim ve aldım elime kalıbı.
Bir SV ya da Czech&Speake kadar (triple mild kullandıklarım) sert olmasa da , sanki sabunun sert dış katmanının içerisinde afyon kaymağı gibi koyu ama yumuşak bir kısım var gibiydi. Aldım elime bıçağı, dilim dilim kestim garibi, kendi kasesinin içine koyup parmağımla pastırmaya başladım. O kaya gibi sabun gitti yerine efendim bir arko bir tabac bir cella ( yok artık) sertliğinde bir sabun geldi. Parmadıkça yumuşuyor , beni benden alıyordu efendiler(yuh!)

Dedim “bu çocuk okur”

Pazartesi limitleri biraz zorlayayım dedim ve ilk porsuk kılı fırçam olan çok afedersiniz canı g.tünde atan 22mm’cik knot’a sahip thater pure badger fırçamla çalıştım. Her zamanki gibi fırçayı sıcak ama nispeten ılık suda (el yakmayan) bekletip başladım sabuna yüklenmeye.
Yüklüyorum ama sanki sabun bunun farkında değilmiş gibi ayrı havalarda, dedim ki “alooooo yükleme yapıyoruz lan burda , acıcık köpür bari vicdansız”
O da cevap verdi” sen o fırçayla anca gıdıklarsın beni delikanlı”
Sad
Yükledik köpürttük ettik ama o gün işe mwf’nin bana attığı kazık yüzünden en fazla kabul edilebilir bir tıraşla gittim.

Salı oldu.

İşi garantiye alıp geceden değil de sabahtan duşumu alıp bu arada sabunu üç beş damla ılık suyla ıslatıp aynı sıcaklıktaki suda beklemiş simpson duke3 best fırçayla giriştim mitchell i...sine.
Bi şaşırdı eleman, dedi “uuuuu bende bi hareketlenme oluyo” Smile neredeyse 50 saniyelik yüklemeden sonra scuttle’daki 2 dakikalık ve yüzümde 1dakikalık masajla bir önceki güne nazaran daha kıvamlı , kabul edilebilir bir köpük elde ettim.  Tıraş gayet sorunsuz , neredeyse tahrişsiz geçti. Mitchell yavaş yavaş ehlileşmeye başlamıştı, bu kadar nazlanma olsundu , kıyamamdı. :p

Çarşamba günü sabuncuğum ( kıvam tutunca kibarlaşmaya başladım) tedaviye cevap verdiği için biraz vitesi yükseltmek istedim be dolaptan her türlü sabuna kreme ağız burun , kafa göz , azı dişi yirmilik diş demeden girdiğim canım iki gözüm FS 30mm silvertip badger fırçamı çıkarıp scuttle’da (kendilerinin jakuzisi olur ) ılık suda beklemeye bıraktım. Mitchell yan gözle bi baktı , aklından “ulan bu herif yine bişeylerin peşinde”diye geçirirken suyunu silkeledim nemli fırçayla başladım yüklemeye , ama ne yüklemek , yüklerken fırçanın büyüklüğünden dolayı kaba çarpıp kenardan dökülen kremle muhtemelen bütün apartman tıraş olurdu. Neyse efendiler , yüklenmiş fırçayı daldırdım scuttlea 20saniye çevirdim çevirmedim bi baktım ki mitchell bana göz kırpıyo” al abicim daha me istiyosun süzme yoğurtla mı tıraş olacaksın” der gibi Big Grin
Uğrunda methiyeler düzülen Mitchell’s Wool Fat 20 saniye yükleme 20saniye köpürtme ve 15 saniyelik yüz boyamayla bana feather jilet ve r41 makinanın , sabah mahmurluğunun verebileceği bütün olumsuzlukları engelleyerek damat tıraşını sundu. En son bu tıraşı bana 20yıllık berberim düğünümden önce deri altıma kadar kazıyarak sağlamıştı ama mwf bu işi 10 dakikada tahrişsiz pürüzsüz sundu.

Gelelim zurnanın zırt dediği yere.
Perşembe ;
Sabah kalktım , duşumu aldım aynanın karşısına geçtim ; oha ! Sakallarım nerde diye feryat figan yatağa geri koştum Smile ohhh yarım saat daha uyku , misss . Çarşamba nasıl bir tıraş olduysam yüzün hala miss gibiydi , öğlene kadar da öyle kaldı öğleden sonra ise 5 o’clock shadow belirse de günü kurtardık.

Perşembe akşamı.
Evde el ayak çekildikten sonra sabah da tıraş olmamanın getirisiyle sessiz sakin dolaba yönelip sadece top shelf sabunlarla ya da kremlerle kullandığım alırken 30mm yazmasına rağmen ölçümlerim sonucu 32mm knot’a sahip 53 mm loft uzunluğu olan , dolabımın prensesi Thater 4125/4 two band fırçamı çıkarıp vücut ısısındaki suya , kendi scuttle’ına yatırıp avuç içi kadar aynı suyu sabun kasesine döküp girdim duşa. Feather Artist Club SS usturaya yeni jileti sürüp fırçadaki fazla suyu( bu ablamız çok su taşıyo) silkeleyip sabunun üstündeki suyu köpük yaptığım mug’a döktükten sonra başladım yavaaaş yavaş yüklemeye. Normalde zevkli olan kısım usturayla kendime daldığım kısım olmasına rağmen yüklerken o nazlı thater’ın dansını izledim o ağır porselen kasede. Mitchell ise halinden memnun , artık birbirimizi anlıyor olmanın verdiği keyifle bana rahat rahat istediğim kremsi sabunu veriyordu. Kaseden aktardığım üç beş damla suyu dökmeden daldırdım fırçayı mug’ın içine başladım çırpmaya. Ama thater bana izin vermedi ve neredyse yine 15/20 saniyede aradığım puding gibi kıvamlı miss gibi pudra kokulu lather’ı rahatça yüzüme aktardı.
Jiletli ustura kullanacak olmama rağmen nispeten ustura tıraşı için kalın sayılabilecek bir tabakayla tıraşı yalnızca 1 perdede bitirdim. Bunun olmasında etkili olan dinlenmiş ve duştan sonra pelte gibi olmuş sakallarım olsa da başrolde fırçanın ve sabunun olduğunu biliyordum...

Mutlu tıraşın formülünü bulmuştum , duştan sonra , mvf ve thater fırça ile tıraş olacaktım.

Sözün özü, fırçanızın çapı arttıkça mvf’den alacağınız köpüğün de kıvamı o oranda artacaktır Smile

Hepinize pürüssüz tıraşlar dilerim.
Lisanım biraz kirli ve hatalarım olduysa affola...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Çok eğlenceli bir yazı olmuş, keyifle okudum.
şu sabuna bi ben alışamadım heralde, aldığımdan beri bu 3. traşım belki ben beceremedim ama bi haslinger serisi gibi yada arko gibi köpük yapamadım, çok sert zor köpürüyor yüzümde çabuk kuruyor falan filan, satılacaklar listesine ekledim.
MWF nazlı sabundur. Kalın knot sıkı omurgalı bir fırça (26 mm finest) ile biraz da sıcak su ile buluşması lazım. Porselen kaplarda kullanılırsa sıcak etkisi daha verimli olacaktır.
Ne zamandır aklımda olan ve merak ettiğim bu sabun bugün elime geçti. Ben farklı farkı sabunlara boşuna zaman harcamışım. Evet hepsinden ayrı zevk alıyorum, değişik kokular, değişik deneyimler fakat bu kadar geç denediğim için pişmanım. İnanılmaz bir performans, harika bir nemlendirme... Bundan sonra MWF her an elimin altında olacak buna eminim.
Komşularım, MWF refill ikea grundtal kabına tam oturuyor mu?
@Mehmet_G MWF refill capi 7,5-8 cm. Ikea kabi bende yok ama nette 9,5 diye gordum.
Tam oturmuyor gibi.
yarım cm den az bosluk kalıyor. Elinizle bastırınca kenarlar kapanıp yapısıyor. Kullandıkcada kemiklesiyor icinde tam oluyor.
(27/04/2018, Saat: 14:04)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yarım cm den az bosluk kalıyor. Elinizle bastırınca kenarlar kapanıp yapısıyor. Kullandıkcada kemiklesiyor icinde tam oluyor.

(27/04/2018, Saat: 13:57)finwe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Mehmet_G MWF refill capi 7,5-8 cm. Ikea kabi bende yok ama nette 9,5 diye gordum.
Tam oturmuyor gibi.

@finwe @dikdik_s
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
Ve beklenen MWF sabun gelmiş. Görür görmez hemen paylaşayım istedim. Tabi ki 1 tane ekledim sepete. Big Grin
https://www.extrashaving.com/MWF-yedek-125

https://www.extrashaving.com/MITCHELLS-W...EDEK-125GR
"A Samurai always wears two swords."
Elim gidip gidip duruyor "hemen al" tuşuna Smile Elimde 10-15 kullanımlık kaldı aslında, ama çok sabun/krem var stokta. Biraz stoğu eritmem lazım yeni ürün almadan, yoksa hiç düşünmeden alırdım. Mwf'nin keyifini, tıraş sonrası etkisini diğer 40 çeşit sabundan alamadım.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,003 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 59,355 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 258,985 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 115,193 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,016 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,093 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,553 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,411 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,903 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73
  Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? gakgoş 381 355,053 01/06/2021, Saat: 12:34
Son Yorum: Chavez

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: