Ekonomik renkli yazıcı tavsiyesi
Arkadaşlar bir renkli yazıcı almam lazım.

+Günde en fazla 20 sayfa çıkaracak olan,
+Çok hızlı olması önemli değil de beklemekten de bıktırtmasın diyen,
+Tarayıcıyla faxla kombine olmasına gerek yok diyen,
+Ama en önemlisi bana rutin giderleri çok ekonomik olsun diyen (yani kartuşu dolumu neyse artık)

bir arkadaşınıza neleri önerirsiniz?

2 gündür araştırıyorum,yazıcıda marka model çok, ama şu kartuştu dolumdu işlerinin içinden çıkamadım ben aslında.Önemli çünkü kesinlikle istenen özelliği çok çok ekonomik olması.

Lijunun konuyla ilgili ufak bir yazısı vardı okudum ama yine kafam karıştı,keşke burda olsaydı da sorsaydık.Biri sayfa başına bilmem kaç kuruşa geliyor diyor,öbürü diyor akıllı çipli mipli sistem varmış senelik maliyeti 35 tl diyor,öbürünün çözünürlüğü düşürme seçeneği var maliyeti öyle düşürebilirsin diyor kafam karıştı lütfen bir yol gösterin.

İlkokul çocuğuna anlatır gibi anlatan olursa daha çok sevinirim aslında.

Yazıcı fiyatı 1000 tl'ye kadar çıkabilir önemli değil yeter ki:

1)Rutin giderler çok düşük olsun,
2)Yarış atı olmasın ama kağnı gibi de olmasın,
3)Servis desteğinde problem yaşamayalım.
İnceptum Üstadım
Detay Hocam çok iyi anlatmıştı aslında,okullar açılsın ben de epson alıp,cescesor dan da dolan kartuşları alıp başlayacağım

Basit bir epson alıp
Cescesor dan uygun dolabilen kartuş
enjektör ( kullanmak için TUS lazım Big Grin )
bittikçe doldurulacak
Mürekkep bittiğinde yazıcı çalıştırılmayacak
en az 3 ayda bir bir kaç satır basılacak - mürekkep ve arter yolları tıkanmasın
Bu kadar

Yada epson'ın yan tarafında büyük depolu yazıcıları var

Selamlar
Evet üstad,görünen durum bu herhalde öyle yapacağız ama ne yaptığımı bilmeden yani sırf lijun öyle dedi diye.Peder beye alacağım,adama niye bunu seçtiğimi anlatamayacağım çünkü ben de pek anlamamış olacağımSmile
Tus hepimiz içinSmile,böyle giderse bizden nasıl bi cacık olur o da ayrı konu göreceğiz bakalım...Keşke Mwfnin içeriğini sorsalar tak tak tak söylerim.Big Grin

(27/06/2013, Saat: 13:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceptum Üstadım
Detay Hocam çok iyi anlatmıştı aslında,okullar açılsın ben de epson alıp,cescesor dan da dolan kartuşları alıp başlayacağım

Basit bir epson alıp
Cescesor dan uygun dolabilen kartuş
enjektör ( kullanmak için TUS lazım Big Grin )
bittikçe doldurulacak
Mürekkep bittiğinde yazıcı çalıştırılmayacak
en az 3 ayda bir bir kaç satır basılacak - mürekkep ve arter yolları tıkanmasın
Bu kadar

Yada epson'ın yan tarafında büyük depolu yazıcıları var

Selamlar
bu konudan çok çekmiş bir kardeşiniz olarak şöyle yanıtlayayım Smile

iki çeşit yazıyı kartuşu var
1 - prınt head kartus uzerınde olan
2 - prınhead ayrı basıt murekkep tankları ayrı ayrı olan

2. tipler daha mantıklı gibi gelir herzaman basit bir plastigin icine murekkebi doldurup hatta hangi renk biterse onu dolrurup tasarruf ettigimizi sanarız ama er geç printhead ölür tıkanır yeni printhead gerekir ki bazen yazcının fiyatını geçer fiyatı...

alacağınız yazıcı illaki birinci tip kafası kartuşla bütünleşiklerden olsun derim ki kafa arama derdiniz olmasın yerine göre kartuş artık yazmaz hale geldiğinde muadil kartuş vs alarak yazıcınızı kurtarabilirsiniz

ciss (bitmeyen kartus) vs modellerde murekkep tuketimi daha fazla
atık haznesi daha cabuk dolar yazıcıların
hava yapar
yazıcıya akar
tanka carpar devırırsınız ortalık batar
vs vs...

ozetle yazıcı budur
2-3 dolum sıkıntısız dolar
öldükçede değiştirilir
canon pixma 2702 komple 50 60 tlden bulunabiliyor
2 kartuş + yazıcı

ama hayatımda verdiğim en doğru kararın
lazer yazıcıya geçmek oldu gerçeğinide hiçbir şey değiştiremez
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Bende Epson Stylus Sx515W var. Kablosuz özelliği olan ve tarayıcılı. Buna uygun olan Epson T0711-T0714 (4 Renk) Uyumlu Kolay Dolan Kartuş kullanıyorum. İşimi görüyor benim, arada sırada kartusu tanımam problemi oluyor ama kartusu söküp geri takınca duzeliyor. Şu anda bu kartus tipi için yazıcı kalmamıs satısta.

Makul fiyatlı olabilecek su urun var gibi, isterseniz siteyi bi gezin

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/Brother...-1615.html
www.BarbarosRazors.com

hocam ben işim gereği ayda yaklaşık 5/6 bin sayfa çıktı alan birisi olarak size tavsiyem brother marka yazıcıyı tavsiye ederim yanında kartuşları kendiniz doldurmak için mürekkepte veriyorlar
Şerefsizlik ağaç gövdesindeki bir çizik gibidir; zamanla yok olmaz, tersine gittikçe büyür. (Eski bir Samuray atasözü)
(27/06/2013, Saat: 20:14)son samuray Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam ben işim gereği ayda yaklaşık 5/6 bin sayfa çıktı alan birisi olarak size tavsiyem brother marka yazıcıyı tavsiye ederim yanında kartuşları kendiniz doldurmak için mürekkepte veriyorlar

Aylık renkli çıktı sayınız bu rakamlara ulaşıyorsa bence farklı cihazlara yönelmenizde fayda var.
Örneğin biraz daha yarı profesyonel fotokopi makineleri gibi.
Aldığınız çıktı kalitesinin önemi ve zaman sınırı nedir bilmiyorum ama renkli Fotokopi makinelerinin ilk alım maliyetleri yüksek olsada uzun vadede sayfa başı maliyetleri ile avantajlı durumdadır.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(27/06/2013, Saat: 22:19)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27/06/2013, Saat: 20:14)son samuray Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam ben işim gereği ayda yaklaşık 5/6 bin sayfa çıktı alan birisi olarak size tavsiyem brother marka yazıcıyı tavsiye ederim yanında kartuşları kendiniz doldurmak için mürekkepte veriyorlar

Aylık renkli çıktı sayınız bu rakamlara ulaşıyorsa bence farklı cihazlara yönelmenizde fayda var.
Örneğin biraz daha yarı profesyonel fotokopi makineleri gibi.
Aldığınız çıktı kalitesinin önemi ve zaman sınırı nedir bilmiyorum ama renkli Fotokopi makinelerinin ilk alım maliyetleri yüksek olsada uzun vadede sayfa başı maliyetleri ile avantajlı durumdadır.

hocam benim şahsi işim değil devletin işi bana verirlerse onu kullanıyorum tabi bu sayı renkli çıktı için değil yaklaşık 5 bin sayfası siyah beyaz
Şerefsizlik ağaç gövdesindeki bir çizik gibidir; zamanla yok olmaz, tersine gittikçe büyür. (Eski bir Samuray atasözü)
Lijun hocam bu başlık halen değerli tavsiyeni bekler.

Yeni kural olarak marka Hp olacakmış.Model tavsiye edersen çok sevinirim artık alayım diyorum.1000 tlye kadar bütçe ayrıldı.Lazer mi olsun ne olsun?
epson yazıcı konusunda iyidir. japon ürünlerine karşı olan fanatizmimi bir yana bırakırsak stylus r3000 gibi bir yazıcının üreticisidir kendisi.

cescesor mürekkeplerini ilk elden test ettim, eski bir epson ile fotoğrafta güzel tonlar elde etmemi sağladı. mürekkep alınacaksa kesinlikle oradan alınmalı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,559 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,295 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,514 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 74,490 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 10,934 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,300 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 281,768 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,874 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,244 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,812 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü: