Brut Musk After Shave Lotion
(18/09/2013, Saat: 01:21)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Asya'nın yüksek dağlarında yaşayan bir tür erkek ceylanın karın derisi altındaki bir bezden çıkarılan güzel kokulu madde.

misk salgısına koku veren ana madde muskon organik bileşiğidir. ceylan dışında, bazı farklı hayvanlardan da üretilebilir. misk kedisi ve asya kıtasında yaşayan bir tür keçi, en bol olan ve en çok kullanılan türüdür. bugün sentetik olarak da üretilen misk özellikle orta doğu ve islam kültüründe fazlasıyla bilinen ve değer verilen bir kokudur. misk, parfüm yapımında esans ruhu olarak, koku ve renk vermek için kullanılır.

Alıntıdır

Aynı zamanda cennet kokusudur Smile

İnşaallah cennette o kokuyu duyanlardan oluruz..Amin.
bazı kişiler misk kokusuna karşı bir nevi renk körü gibi olurlarmış. Ben de misk kokusunu çok çok az hissedenlerdenim.
iyi güzelde ceylanın karın derisi altındaki bezeden çıkarılır sözünü açalım birazDodgy gerçi artık parfüm sektöründe sentetik misk kullanıldığı ifade ediliyor.

misk kedisi denilen kedinin husyelerinden* elde edilen ve parfümcülükte kullanılan bir kokudur. esasında iğrenç fakat kalıcı bir kokudur. başka bir nota ile birleştirilerek -diyelim yasemin- kokunun kalıcılığı sağlanır.

bu koku, kedinin çiftleşme dönemlerinde yaydığı ve karşı cinsin-dişi tabii- kendine yönelmesini sağlayan bir afrodizyaktır aynı zamanda.

MİSK GEYİĞİN TESTİSİNİN ÜZERİNDEKİ BEZEDEN ÇIKARTILIYOR

Vedat Ozan "Sürdüğümüz koku olduğumuz kişiyi değil olmak istediğimiz kişiyi yansıtıyor. Dolasıyla pek çok parfüm kullanıyoruz ve bu parfümlerin uzun süre tenimizde kalmasını istiyoruz." dedi.
Kokuların neden yapıldığını açıkladığında ise izleyiciler şaşırdı. Vedat Ozan "Tenimizde kalması içinde bu parfümlerin içinde fiksatör dediğimiz malzemeler kullanmak zorundayız. Doğada en güçlü fiksatörler (sabitleyiciler) hayvanlarda var. Bunların hayvanların hangi bölgelerinden geldiğine baktığımızda, çok bilinen bir koku vardır mesela önemli fiksatörtür. Bir cins kedinin anüsünün etrafındaki salgıdan geliyor. Misk dediğimiz bir koku var mesela o da bir cins geyiğin testislerinin hemen üzerindeki bezeden çıkartılıyor. Zaten misk kelimesi de köken olarak testise kadar gidiyor. Amber dediğimiz zaman yine bir balinanın dışkısı veya kusarak attığı bir şeyden bahsediyoruz. Yani biz hayvanların genital bölgelerine yakın yerlerde üreyen kokuları alıp kendi vücut kokumuzu maskelemekte kullanıyoruz." dedi.

Alıntıdır.

https://eksisozluk.com/misk--257383

http://www.medyafaresi.com/haber/96029/y...pilir.html
(01/01/2014, Saat: 18:09)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iyi güzelde ceylanın karın derisi altındaki bezeden çıkarılır sözünü açalım birazDodgy gerçi artık parfüm sektöründe sentetik misk kullanıldığı ifade ediliyor.

misk kedisi denilen kedinin husyelerinden* elde edilen ve parfümcülükte kullanılan bir kokudur. esasında iğrenç fakat kalıcı bir kokudur. başka bir nota ile birleştirilerek -diyelim yasemin- kokunun kalıcılığı sağlanır.

bu koku, kedinin çiftleşme dönemlerinde yaydığı ve karşı cinsin-dişi tabii- kendine yönelmesini sağlayan bir afrodizyaktır aynı zamanda.

MİSK GEYİĞİN TESTİSİNİN ÜZERİNDEKİ BEZEDEN ÇIKARTILIYOR

Vedat Ozan "Sürdüğümüz koku olduğumuz kişiyi değil olmak istediğimiz kişiyi yansıtıyor. Dolasıyla pek çok parfüm kullanıyoruz ve bu parfümlerin uzun süre tenimizde kalmasını istiyoruz." dedi.
Kokuların neden yapıldığını açıkladığında ise izleyiciler şaşırdı. Vedat Ozan "Tenimizde kalması içinde bu parfümlerin içinde fiksatör dediğimiz malzemeler kullanmak zorundayız. Doğada en güçlü fiksatörler (sabitleyiciler) hayvanlarda var. Bunların hayvanların hangi bölgelerinden geldiğine baktığımızda, çok bilinen bir koku vardır mesela önemli fiksatörtür. Bir cins kedinin anüsünün etrafındaki salgıdan geliyor. Misk dediğimiz bir koku var mesela o da bir cins geyiğin testislerinin hemen üzerindeki bezeden çıkartılıyor. Zaten misk kelimesi de köken olarak testise kadar gidiyor. Amber dediğimiz zaman yine bir balinanın dışkısı veya kusarak attığı bir şeyden bahsediyoruz. Yani biz hayvanların genital bölgelerine yakın yerlerde üreyen kokuları alıp kendi vücut kokumuzu maskelemekte kullanıyoruz." dedi.

Alıntıdır.

https://eksisozluk.com/misk--257383

http://www.medyafaresi.com/haber/96029/y...pilir.html

patron, alıntıda ifade edildiği gibi ''misk'' fiksatördür.

yasemini kendine bağlar, salmaz. evinin kadını olması için çabalar... Wink
Merhabalar,
Ben bir de şu yönden değerlendireyim; Rossmandan almış idim bir kaç ay önce ve kalitesiyle (arkodan sonra!) beni cezbetmişti ve daha sonraları da farkettim ki tenime uyan, traş sonrası cildimi hayli yatıştıran bir ürünmüş de aynı zamanda. Çünkü 1 ay içinde oldspice, clubman, afta vs. denedim, cildim her seferinde rahatsızlık hissetti ve aralarında sentetiklikten en uzak kokuya da bu sahipmiş gibi geldi bana... Afta zaten en ucuzları ki kokusu oldukça yapay, diğerleri nispeten iyi olsa da, ki clubman'de de misk kokusu baskın ve old spice çok karakteristik, yine de fena olmayan kokularına rağmen cildimi gerektiği kadar yatıştıramadılar.

Peki ben de şunu sorayım klasik (yeşil) ile brut musk arasındaki farklar nelerdir, bilhassa yeşilin kokusunu merak ediyorum, yazın hangisi gider sizce?
Selamlar.
Ben klasik yeşili tercih ediyorum daha hafif ve ferah bir kokusu var, ayrıca içinde gliserin olduğundan önceleri cildi yaksa da sonra yumuşacık bir etki bırakıyor. Old Spice ve Brut Klasik Yeşil ve Tabac rotasyonla kullandığım nostaljik belki de vintage denecek parfümler

(22/03/2014, Saat: 19:20)zaharya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,
Ben bir de şu yönden değerlendireyim; Rossmandan almış idim bir kaç ay önce ve kalitesiyle (arkodan sonra!) beni cezbetmişti ve daha sonraları da farkettim ki tenime uyan, traş sonrası cildimi hayli yatıştıran bir ürünmüş de aynı zamanda. Çünkü 1 ay içinde oldspice, clubman, afta vs. denedim, cildim her seferinde rahatsızlık hissetti ve aralarında sentetiklikten en uzak kokuya da bu sahipmiş gibi geldi bana... Afta zaten en ucuzları ki kokusu oldukça yapay, diğerleri nispeten iyi olsa da, ki clubman'de de misk kokusu baskın ve old spice çok karakteristik, yine de fena olmayan kokularına rağmen cildimi gerektiği kadar yatıştıramadılar.

Peki ben de şunu sorayım klasik (yeşil) ile brut musk arasındaki farklar nelerdir, bilhassa yeşilin kokusunu merak ediyorum, yazın hangisi gider sizce?
Selamlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hattric Classic After Shave onur7 4 2,686 02/03/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: onur7
  Pitralon Classic After Shave onurstyle 18 23,061 12/02/2021, Saat: 11:39
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Old Spice Classic After Shave eggman 39 49,403 19/09/2020, Saat: 14:41
Son Yorum: Mustafa40
  After Shave Bir Zorunluluk mu? Niko 64 36,641 13/09/2020, Saat: 22:46
Son Yorum: klasik63
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 23,103 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 55,462 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Kiehl's Post Shave Repair Gel Chinaski 28 26,431 30/06/2020, Saat: 01:56
Son Yorum: dr_green
  Aqua Velva After Shave losyon eternal77 24 34,602 04/06/2020, Saat: 12:59
Son Yorum: Serjames
  Top 5 After Shave Losyon Eskiuyebyr 53 67,570 23/03/2020, Saat: 22:25
Son Yorum: FurkanY
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 27,876 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: