LIJUN marka tıraş fırçası alacakların dikkatine!!!
Merhaba arkadaşlar
bundan 2 ay önce kadar Lijun satış sorumlusu charles denen adama sipariş vermiştim.
Anlaşmamız şu şekildeydi
2 tane 27 mm düğüm
2 tane sap
2 tane de askı istedim

Gelen düğümlerin taban çapları 25.5-26mm bandındaydı ancak taban değil yukarı kısmın düğüm genişliğini verdiğini belirterek eskiuye3315 abicim sağolsun içimi rahatlattı. yani düğümlerin genişliğinde bir problem yoktu.
Diğer yandan birçoğunuzda bulunan FS 24 mm finest fırçaya kıyasla kıllarının rengi daha sarı ve aradaki pure kılların sayısı daha fazlaydı. Ayrıca kıllar FSte olduğu gibi tam ampül şeklinde değil ve yamuk, hatta arada çıkıntı şeklinde kıl öbekleri var. bir de feci şekilde koku vardı, 1 hafta sabunlayarak ancak geçirdim. işçilik çok çok kötü.Ama köpürtme performansı filan gayet güzel fırçaların..

Özellikle belirttim ve teklif ettiği fiyata askıların dahil olup olmadığını tekrar tekrar sordum. Neyse,bu vatandaşla özellikle bu şekilde pazarlık etmemize rağmen bana askıları göndermedi. Ben de kendisine mail atıp durumu ilettim ve sağolsun 1-2 hafta sonra cevap yazdı. ilk başta böyle bir şey konuşulmadığını iddia etti ve ben de kendisine eski emaillerimizi kontrol etmesini önerdim.
Daha sonra ise elindeki askıların maksimum 24 mm fırçalara uyduğunu filan söyledi o yüzden göndermedim dedi.
Şimdi ben de ona mademm öyle bir durum vardı neden bana evvelden bildirmedin, sattığın fırçaların 24 üzerine uygun olmadığını bilmiyormusun dedim ve kendisinin üçkağıtçılık yaptığını ima edip bir daha kendisinden mal almayacağımı belirttim.

Arkadaşlar isteyen tabii ki bu arkadaştan alışveriş yapabilir ama üçkağıtçılık potansiyeli yüksek ve oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Ancak ben pişman oldum diyebilirim zira biraz daha fazladan verip 2 tane FS 24 mm daha kaliteli fırça alabilirdim. Fırçalarının kalitesi de FSi arattı.

Saygılarımla
benzer durumu ben de yaşadım. Stand göndermedi ve yüksek bir fiyattan satış yaptı. (sonra konuşup herkesin aldığı fiyata getirecek şekilde refund aldım).eskiuye3315'e özenip kıl düğümü ve sapı ayrı almıştım.Yani kıllarla ilgili bir sahtekarlık olmadığını(düğüm çapında) gördüm.

Bu iki sorunu dışta bırakırsak bana gönderdiği fırçanın kalitesi bir hayli iyi.Renkler bende de aynı daha sarı FS ye göre.Ben silvertip'e yakın kıllardan karıştırdığını düşünüyorum.FS ya seyrek olduğu için ya da kıllar daha sert olduğundan tahrişli dönemlerde Lijun kadar konforlu olmuyor. Kokuya gelirsek pek bir boğuşturacak koku olmadı ama koku vardı. 2-3 gün içinde ilk arko sabunla yıkama dışında ekstra işlem yapmadan tıraş krem/sabunlarının kokusunu aldı(yalnız kokusu kuvvetli tabac ve mwf falan kullanıyordum).Fiyat $20, Ian'dan(Frank Shaving) alacağınız pure type +shipping den ucuz.
Bence bu iki sorunu kronik kabul edip isteyen alış veriş yapabilir.Bu fiyata sap da dahil alabileceğiniz en kaliteli fırça sanıyorum bu var.Kıllarda çok yoğun bir dökülme olmuyor 2-3 aylık sürede en fazla kıl dökmesi gereken dönem sanıyorum 10 civarı bir kıl döküldü.
Yine eskiuye3315'in önerdiği goldennib in kıl düğümlerine yönelinebilir ama onlar için de ucuz,kaliteli sap bulmak çok zor gibi duruyor.Hocam belki dremelde biraz daha uzmanlaşırsanız bizi bu çinlilerden kurtarırsınız ;=)
Bence
+Kıl kalitesi
+Sap kalitesi
+Cazip fiyat
-Stand
-Kargo süresi(Bu FS ye göre daha yavaş oldu)
hocam sendeki nasil bilmiyorum ama bendeki knotlar odanin kokusunu degistirdi. 2-3 gun sabah aksam tekrar tekrar neredeyse kurutmadan arko sabun + Krem ile sabunlayip sabunlayip biraktim. biraz azalinca da kullanmaya basladim. boylece kokudan kurtulmus oldum. Simdi sadece sabun kokusu geliyor.

Ama iscilik cok cok kotu. bi firsat olursa dugumleri sana bi gostersem. bir tanesi dedigim gibi yamuk yumuk. FS sekil itibariyle VW ise Lijun fiat gibi. kopurtme performasi filan ama cok guzel. en cok hosuma giden seyi de o oldu.

Saygilar
bende de var bir tane lijun, daha break in yapmaya uğraşıyorum...
baya yoğun bir silvertip. kremlerle daha iyi gibime geldi.
yoğunluktan dolayı biraz sopa gibi olma durumu var ama bakalım. hoşuma gitmezse simpson vs. öyle küçük bir fırça alacağım.
çinden bir firmayla görüştüm direkt üretici. silvertip için fiyat aldım ama burda bahsetmek istediğim konu başka.
adam bana 24mm plastik saplı 6 tane silvertip porsuk fırça göndermeyi kabul etti. fırçalara para almayacak ama tnt gibi hızlı kargoyla yollayacak ve kargo parası olarak paypalla 50 dolar istiyor. Şimdi kararsız kaldım fırça ihtiyacımda yok üstelik.
başlığın ilk mesajında bahsi geçen fırçalardan birini babama vermiştim, o kullanıyordu. bugün fırçayı kontrol etmek maksatlı elime aldım kılları ile oynadım ve 1-2 dakika içerisinde muazzam kıl kaybetti. tahminim 100+ .
Uzun süredir kullanılan ve bu süre zarfında zaten yoğun olarak kıl kaybeden bir fırçaydı. elimle yaptığım hafif kontrolde (ki kılları kesinlikle hususi olarak çekmedim, zaten ayrılmış olanları yerinden aldım) sanki dökülen kendi saçlarımmış gibi hissettim. Çok feciydi. Allah'tan yoğun kıllı bir fırça ve bu hızla dökülse bile bir süre daha idare edecek miktarda kıla sahip. şunu gördüm ki yoğun knotlu fırça yapmak lijun charles gibi adamların harcı değil. o reçinenin karıştırılması ve kılları tutacak şekilde kıl diplerine yedirilmesi maharet istiyor. FSi ve Ian i nedense günden güne daha çok seviyorum..

Saygılarımla

2012-09-15200914.jpg
Babanıza selamlar
26 mm FS finest kullanmak isterse , oğlu birini hediye etsin Smile
babam şimdilik idare etsin. ona sonra ben bir tane FS alacağım. daha yumuşak uçlu bir şey...
Saygılarımla
(15/09/2012, Saat: 21:28)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Babanıza selamlar
26 mm FS finest kullanmak isterse , oğlu birini hediye etsin Smile
9-10 ay önce Siyah saplı bir 26 MM Finest almıştım IanTang kişisinden. Hatta noel zamanımıydı neydi. 10 aydır kullanıyorum ne kıllarda bir dökülme var, ne başka bir problem. Sadece sapın üzerindeki FS yazısı silindi ama daha güzel oldu. Zaten ben özellikle silmek için kendim uğraştım. İlk kullanımda bile öyle kesinlikle koku falan yoktu. Alacaksanız FS'den şaşmayın derim.
Ben çok önceleri söylemiştim fs ile lijun aynı değil, aynı kalitede değil diye.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,487 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Vie-Long Epsilon Tıraş Fırçaları adamentium 38 43,688 07/09/2020, Saat: 10:41
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 158,342 01/09/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 75,102 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
  THATER TIRAŞ FIRÇALARI impaticaret 59 50,085 14/07/2020, Saat: 10:43
Son Yorum: trooper_gs
Information Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği papazerigi 51 51,717 14/06/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: cavekid
  Pardus Handcraft Tıraş Fircaları Defilesi GartBnx 251 187,578 18/04/2020, Saat: 16:27
Son Yorum: rating
  Tıraş Fırçaları Ölçü Listesi GartBnx 6 11,943 16/04/2020, Saat: 12:57
Son Yorum: Benzodiazepin
  Pure tipi porsuk fırçası yumuşatılabilir mi? midheaven 22 25,115 16/02/2020, Saat: 12:10
Son Yorum: U A K
  Mühle nom Porsuk Kılı Tıraş Fırçası pundoe 7 6,625 28/07/2019, Saat: 13:01
Son Yorum: Ekber

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: