Tıraş sabunu ve Tıraş kreminin karıştırılarak kullanılması
merhaba
Aranızda benim yaptığım gibi tıraş kremlerini ve traş sabunlarını karıştırıp kullanan var mı?
überlather denen olayı denerken farkettim. bana sanki daha konforlu tıraş sunuyormuş gibi geliyor böyle yapınca.
sabunu bir önceki tıraştan biraz nemli bırakıp kapağını kapatıyorum. sonraki tıraşa kadar yumuşacık olan sabunu iyice fırçaya yükleyip sonra köpürtme tasına da biraz krem koyuyorum. ardından da süper bir köpük oluyor. en güzelini ise WS tas sabun + WS regular krem ile elde ettim şimdiye kadar.
deneyen oldu mu hiç?
Saygılar
Wilkinson tas sabun aldım bende ancak köpürmüyor meret... (Köpürüyor biraz ama el sabunu köpüğü gibi...) 2 dakikaya yakın veriyorum fırçayı veriyorum fırçayı banamısın demiyor.... Shy 5-6 kez denedim köpürtemiyorum Wilkinson sabunu... Ancak fırçaya sabun yükledikten sonra köpürtme kaseme biraz Arko Regular krem koyup öyle köpürtüyorum. O zaman muazzam köpük oluyor tabi...
Ancak tek başına köpürmüyor, yada ben köpürtemiyorum... Undecided

Sizde yada kullanan başka arkadaşlarda tek başına Wilkinson kullanınca sorun oluyormu köpük konusunda.

Hürmetler...
Muhle R89, WS Double Edge, FS Finest Badger 26 mm, Cerrus Pure Badger
WS sabun ile ben de çok iyi köpük yapamadım. Sorun biraz sabunun yapısından kaynaklanıyor herhalde. Hele hele arko gibi köpük yapmasını beklememek lazım galiba.
WS arkoya göre zor köpürüyor. ama köpüğü bence daha iyi arkoya göre.
bugün ben de biraz WS, biraz arko sabunundan, çay kaşığını sabunun üzerine sürerek sabun kaldırdım. sabun parçalarını köpürtme tasının içine koyup mikrodalga fırında birkaç saniye tuttum. sonra üzerine neredeyse kaynar su döküp fırçayla köpürttüm. köpürtmenin sonuna doğru da bolca krem ekledim. yoğun krem elde ettim.
7 oclock + mühle ile olduğum tıraş sonunda neredeyse 0 yanma oldu şapı sürdüğümde.
Saygılar
Çok köpük yapma sonra jilet sakallara ulaşamayacak hocam Big Grin Sonucun iyi olmasına sevindim senin adına.
(07/02/2012, Saat: 22:48)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: WS arkoya göre zor köpürüyor. ama köpüğü bence daha iyi arkoya göre.
bugün ben de biraz WS, biraz arko sabunundan, çay kaşığını sabunun üzerine sürerek sabun kaldırdım. sabun parçalarını köpürtme tasının içine koyup mikrodalga fırında birkaç saniye tuttum. sonra üzerine neredeyse kaynar su döküp fırçayla köpürttüm. köpürtmenin sonuna doğru da bolca krem ekledim. yoğun krem elde ettim.
7 oclock + mühle ile olduğum tıraş sonunda neredeyse 0 yanma oldu şapı sürdüğümde.
Saygılar
muhle hangisi?
hocam sıkıntı yok, ulaşıyor Smile
(07/02/2012, Saat: 23:01)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok köpük yapma sonra jilet sakallara ulaşamayacak hocam Big Grin Sonucun iyi olmasına sevindim senin adına.

mühle, mühle r89..
(07/02/2012, Saat: 23:23)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/02/2012, Saat: 22:48)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: WS arkoya göre zor köpürüyor. ama köpüğü bence daha iyi arkoya göre.
Saygılar
muhle hangisi?

Papazeriği üstadtan Super-Uber-Lather tarifi. İlk fırsatta deneyeceğim.
estağfurullah ne üstadı..
kimyager desen daha uygun olacak. Smile
dene dene bitmiyor. Smile

bu arada arkadaşlar, jiletlerimizi sanki bir miktar zeytinyağında bekletsek iyi olacak gibi.
3. tıraşımdı aynı jiletle ve hala süper keskinlikle. resmen akıyor.
bu 7oclocku stoklayacağım.
Saygılar

(07/02/2012, Saat: 23:42)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Papazeriği üstadtan Super-Uber-Lather tarifi. İlk fırsatta deneyeceğim.
(08/02/2012, Saat: 00:02)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: estağfurullah ne üstadı..
kimyager desen daha uygun olacak. Smile
dene dene bitmiyor. Smile

bu arada arkadaşlar, jiletlerimizi sanki bir miktar zeytinyağında bekletsek iyi olacak gibi.
3. tıraşımdı aynı jiletle ve hala süper keskinlikle. resmen akıyor.
bu 7oclocku stoklayacağım.
Saygılar

(07/02/2012, Saat: 23:42)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Papazeriği üstadtan Super-Uber-Lather tarifi. İlk fırsatta deneyeceğim.

7oclock hangisinden dostum.
Bende sarı var, R89'un içinden çıkmıştı. Güzel bence...
Muhle R89, WS Double Edge, FS Finest Badger 26 mm, Cerrus Pure Badger

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,352 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,165 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,331 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 935 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,533 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,267 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,117 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,294 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,546 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,490 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: