NIVEA pure naturel
Değerli Dostlar

Bir süredir Nivea'nın pure naturel gündüz bakım kremini tıraş sonrası için kullanıyorum harika bir emicilikle deri tarafından alınıyor ve nemlendirmesi süper. Aslında bayan bakım ürünü ama erkekler de kullanabiliyor hafif bir kokusu var unisex denebilir.

Aynı ürünün daha ucuz el kremi de mevcut. Gündüz bakım kremi pahalı bir ürün. (Market fiyatlarına göre tabi yoksa kozmetik zincirlerinde satılanlardan on kat ucuz)

Ben bu bakım kremini sadece tıraş sonrasında değil Arkomuzu rehabilite etmek için de kullanıyorum. Şöyle ki

2 adet arko stick
10 ml Nivea pure naturel gündüz bakım kremi
10 ml lanolin wax
10 ml gliserin

benmari usulü eritilip karıştırılır ve Süper Lüks Arko elde edilir
(27/05/2013, Saat: 15:46)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli Dostlar

Bir süredir Nivea'nın pure naturel gündüz bakım kremini tıraş sonrası için kullanıyorum harika bir emicilikle deri tarafından alınıyor ve nemlendirmesi süper. Aslında bayan bakım ürünü ama erkekler de kullanabiliyor hafif bir kokusu var unisex denebilir.

Aynı ürünün daha ucuz el kremi de mevcut. Gündüz bakım kremi pahalı bir ürün. (Market fiyatlarına göre tabi yoksa kozmetik zincirlerinde satılanlardan on kat ucuz)

Ben bu bakım kremini sadece tıraş sonrasında değil Arkomuzu rehabilite etmek için de kullanıyorum. Şöyle ki

2 adet arko stick
10 ml lanolin wax
10 ml gliserin

buna 10 ml hint yağı eklesek nasıl olur ?
Katılma tarihi: 2011
köpüklenmede azalma olur ve yoğurdumsu kremsi bir şeyle karşılaşabilirsiniz çünkü ek yağ içerikteki sodyum hidroksit dengesini bozmak demektir krem ekleyerek zaten yağ eklemiş oluyoruz

(27/05/2013, Saat: 15:51)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27/05/2013, Saat: 15:46)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli Dostlar

2 adet arko stick
10 ml lanolin wax
10 ml gliserin

buna 10 ml hint yağı eklesek nasıl olur ?
Ben bu ürünün gece için olanını kullanıyorum. Benim kendi deneyimlerime göre bu türden bakım ürünlerinin içinde Nivea fiyat performans ürünü. Genel olarak cilde dost ürünler ürettiğini düşünüyorum. Marketlerde 50 gr lık paketleri gece ve gündüz bütünleşik olarak 35tl gibi fiyatlara bulunabiliyor. Yalnız Martin amca'nın Arko'yu ıslah etme girişimlerini anlamlandıramıyorum pek. Kendisinde bir çok ürün mevcut ayrıca bir dolu farklı üretim ve test yapıyor. Arko nun kokusu bu kadar mı hoş kendisi için ( gerçi bu karışımlar kokuyu azaltıyor olmalı ) veya çok pratik mi geliyor tam çözemedim. Hatta kendisinden ilham alıp parfümsüz bir sabun aldım denemeler yaparım diye
Sevgili Kazım Bey neden yaptığımı anlatayım

Evet bizzat kendi ürünüm olan arko'dan kat kat üstün sabunlarım var ama ben Arko'nun çeşitlendirme yapmamasına kızdığımdan yahu şu 60 yıllık baba yadigarını isteseniz 2 liraya değil de 10 liraya satıp enfes bir sabun yapabilirisiniz diye düşünüp "ben Evyap olsam nasıl bir Arko yapardım" noktasından hareketle bu denemeleri yaptım. Bir de elimdeki arkoları mevcut vasat kalitesiyle değil de lüks sabun olarak nasıl tüketebilirim hevesinden kaynaklandı. Yani kısacası Arko'ya inattan

(27/05/2013, Saat: 17:04)kazimdikici Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu ürünün gece için olanını kullanıyorum. Benim kendi deneyimlerime göre bu türden bakım ürünlerinin içinde Nivea fiyat performans ürünü. Genel olarak cilde dost ürünler ürettiğini düşünüyorum. Marketlerde 50 gr lık paketleri gece ve gündüz bütünleşik olarak 35tl gibi fiyatlara bulunabiliyor. Yalnız Martin amca'nın Arko'yu ıslah etme girişimlerini anlamlandıramıyorum pek. Kendisinde bir çok ürün mevcut ayrıca bir dolu farklı üretim ve test yapıyor. Arko nun kokusu bu kadar mı hoş kendisi için ( gerçi bu karışımlar kokuyu azaltıyor olmalı ) veya çok pratik mi geliyor tam çözemedim. Hatta kendisinden ilham alıp parfümsüz bir sabun aldım denemeler yaparım diye
Aslında bende lanolin wax yok, o yüzden hint yağı eklesek nasıl olur demek istemiştim. Lanolin wax bir yağ mı ?
Katılma tarihi: 2011
@Fallschirmjäger hocam

Lanolinin tıraşa olan etkisinden ziyade benim için kokusu gerçekten ön planda. Eğer hasslinger'in schafmilch sabunundaki kokusunu tecrübe ettiyseniz hoş -en azından benim için- bir kokuya sahip olmasından dolayı bile eklenebilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pitralon Classic-Polar-Pure Aleksey 23 25,123 03/10/2020, Saat: 15:52
Son Yorum: onur7
  Nivea Tıraş Sonrası Balsam DelikanliTiras 38 36,004 04/06/2020, Saat: 12:14
Son Yorum: aliyuksel
  Nivea after shave sensitive laktik 32 33,543 24/06/2017, Saat: 16:21
Son Yorum: kral arthur
  Aveda After Shave Pure-Performance yener 0 2,347 22/01/2017, Saat: 14:57
Son Yorum: yener
  Nivea Anti-Irritation Balsam eggman 6 11,338 16/04/2015, Saat: 01:47
Son Yorum: Eucris
  Nivea Creme Benzeri Bir Ürün saykentku 5 7,447 30/07/2014, Saat: 19:15
Son Yorum: erdall37
  Nivea after shave coolkick laktik 4 6,972 31/01/2014, Saat: 00:27
Son Yorum: zakharion
  Nivea Skin Energy After Shave Splash pars 12 19,822 05/05/2013, Saat: 03:00
Son Yorum: eggman
  Pitralon Pure After Shave onurstyle 2 6,255 28/03/2013, Saat: 01:31
Son Yorum: onurstyle
  Nivea Extreme Comfort nerede bulabilirim? sabhaz 1 4,837 24/09/2012, Saat: 21:14
Son Yorum: mancho

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: