Muhle r41
(23/02/2013, Saat: 17:39)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R 41 ve Diğerleri

Muhle R41 şimdiye kadar tıraş olduğum en etkin sakal kesici DE alet.

Sahip olduğum tek open comb,bir de gençliğimde kullandığım güvenlik barı kırılmış,plastik tek bıçaklı p*rm*t*k ler var.

Agresiflik skalasında,Dovo Shavette den geride kalır.Dovo dan daha güvenli hatta Shavette güvenli değil.

Coolcut kadar keyifli olmasa da R 41 agresiflik skalasında daha ileride.

Ters almadıkça Sedef kadar yakın tıraş vermez.Sedef gibi aletlerden daha ergonomik,güvenli,kaliteli,hızlı ve kontrollü.

Slant 37C kadar dalmaya,kesmeye ve tahriş etmeye meraklı değil.eskiuye3315 Hoffritz aletlerin daha da agresif olduğunu söylemişti.Agresif terimini tahriş ve kesik anlamında doldurursak,Slant bu konu da rakipsiz ( tabi forumda 37C ile günlük tıraş ustalar da var )

Diğer ayarlı Gillette ve Merkur DE aletlerden kısaca closed comb aletlerden daha agresif.

Fatip kullanmadım , şimdilik ...

Speed%20Scale.png?m=1320592083

Usturadaki gibi cildi gerdirince daha hoş oluyor. Ağırlık ve sap uzunluğu çok kararında.
Agresiflik deyince ne anlıyorsunuz

Dışarıdan bakınca , jileti zapt edemeyip dışarı taşırmış , sakalları keserken titreyen , kontrolsüz şekilde tıraş bölgesine hafif çarpınca kesik atan ve o kadar tekrara rağmen sakalları kesemeyen bir alet mi ? En mild jiletleri bile, etinize saldırmaya hazır açı'ya kıvırmış başka bir alet mi? Sakalı kısalttığı kadar cildi de kazıyan başka bir alet mi?

cold-steel-trail-boss-balta-sopa.jpg

Agresiflik ; sakalı en kısa boyda kesip,cilde en az hasarı vermekse 41 bunu başarmış !

41in agresifliği tamamen sakalı kesmeye odaklı,Slant gibi ten'e dalmıyor.

images?q=tbn:ANd9GcSr_a7rErkC-OrSA3w04Cs...I8Wm_OVQWu

Jilet gap ve açısı çok iyi oturtulmuş,taraklar ergonomik şekilde beşik hareketine izin veriyor.Sakal'a saplanış ve bitiriş açı'sı bir çok aletten farklı yani keserken sakalı en az kuvvetle çekiştiriyor.Jiletli usturalar da sakalımı en az kuvvetle çekiştirdiği için rahat tıraş oluyorum aynı etkiyi 41de de gözlemledim.

Razor burn ve tahriş olanlar kesinlikle hızlı tıraş olmaya çalışırken bastırıyorlar.

Bu fotoğraf da 41 çok iyi anlatılmış.
116tnoj.jpg
günün tıraşında yazmıştım buraya da yazayım.
Ömrü boyunca (30 yaşında) kartuş ve kullan atlarla tıraş olan kayınbiraderim bize misafir gelmişti izninde. Birkaç günlük tıraşını kartuşla oldu ama ilk defa fırça ve ithal sabunla tanıştırdım kendisini. Tıraşını kartuşla oldu. Fırça ve sabundan memnun kaldı ama boyun bölgesini noktasal bir çok yerden kanattı. O bölge hep böyle oluyor dedi. Aradan bir kaç gün geçti yine tıraş olacaktı. 41i verdim bununla olur musun dedim. Ben bunla yüzümü keserim dedi ama beni kırmadı tıraşını oldu. Eli biraz titredi tabii kesme korkusuyla ama bir iki çekişte eli alıştı. Kartuşlu süresinde tıraşını tek perde normal bir şekilde bitirdi.
Tek bir noktasal kanama ve en ufak kızarıklık yaşamadı. Üstüne kolonya verdim sürdü ve yanma bile yok kartuşta yanardı dedi.
Eminim hergün 41 kullansa yine de cildi en azından kartuş kadar yorulmaz.
Şanslı bir arkadaşmışSmile R41 ile kurulan agresif pusudan sağ kurtulmuşSmile

Aklın yolu bir derler.Bence kartuş kullanan arkadaşların R41i denemesi lazım.

Mancho Üstadımın denemesi için ısrar ve tavsiye ediyorum.

(24/02/2013, Saat: 15:13)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: günün tıraşında yazmıştım buraya da yazayım.
Ömrü boyunca (30 yaşında) kartuş ve kullan atlarla tıraş olan kayınbiraderim bize misafir gelmişti izninde. Birkaç günlük tıraşını kartuşla oldu ama ilk defa fırça ve ithal sabunla tanıştırdım kendisini. Tıraşını kartuşla oldu. Fırça ve sabundan memnun kaldı ama boyun bölgesini noktasal bir çok yerden kanattı. O bölge hep böyle oluyor dedi. Aradan bir kaç gün geçti yine tıraş olacaktı. 41i verdim bununla olur musun dedim. Ben bunla yüzümü keserim dedi ama beni kırmadı tıraşını oldu. Eli biraz titredi tabii kesme korkusuyla ama bir iki çekişte eli alıştı. Kartuşlu süresinde tıraşını tek perde normal bir şekilde bitirdi.
Tek bir noktasal kanama ve en ufak kızarıklık yaşamadı. Üstüne kolonya verdim sürdü ve yanma bile yok kartuşta yanardı dedi.
Eminim hergün 41 kullansa yine de cildi en azından kartuş kadar yorulmaz.
(22/01/2013, Saat: 13:20)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20/01/2013, Saat: 21:39)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Geçen gün "5 pıçaklı vs R41 + feather jilet" yaptım sonra birdahaki sefer polsilver SI ile karşılaştırdım,her ikisinde de Manchonun haklı olmadığını görünce içim çok rahatladı,kral çıplak değilmiş oh be dedim bir kez daha.

Manchoyu kazanabiliriz hala geç değil.Big Grin

Daha once manchoya gonderme yapmistim ama pek sallamadi bizi,onu anca siz ikna edersinizSmile
Mancho rasyonel bir adam.Oyuna kendi isteğiyle katılmazsa , köşeye de sıkışmaz.

AFIS20-300x244.jpg

(24/02/2013, Saat: 16:28)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Geçen gün "5 pıçaklı vs R41 + feather jilet" yaptım sonra birdahaki sefer polsilver SI ile karşılaştırdım,her ikisinde de Manchonun haklı olmadığını görünce içim çok rahatladı,kral çıplak değilmiş oh be dedim bir kez daha.

Daha once manchoya gonderme yapmistim ama pek sallamadi bizi,onu anca siz ikna edersinizSmile
Yok estağfurullah sevgili inceptum görmemişimdir herhalde. Blush

Progress ile R41 arasında kararsızdım, eğer R41 diyorsanız geçiyorum siparişi sevgili İhtilaf.Cool

(24/02/2013, Saat: 16:45)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mancho rasyonel bir adam.Oyuna kendi isteğiyle katılmazsa , köşeye de sıkışmaz.

AFIS20-300x244.jpg

“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Üstadım,
Ben 41 ve progress'i beraber aldım.
Henüz Progress'i deneyemedim.
41 etkin kesimiyle tahrişi ters orantılı bir alet.
İkisini de deneyeceğiz bu gidişle Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Mancho Üstadım DE'ye geçiş yaparsa , Arko'nun uyduruk tasından daha fazla sansasyon olacak.Forum'un değeri dörde katlanacak Smile

Her ne kadar Derby'nin yoğurt kabına ,Evyap'ın krem tası cevabı Forum başarısı sayılsa da.Mancho Üstadın DE ye geçişi asıl başarı olacak Smile

Derya_sampanya1lb1.gif

(24/02/2013, Saat: 22:11)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkisini de deneyeceğiz bu gidişle Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 617 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Mühle Rocca rocnel 344 159,751 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,145 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 702 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,814 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,621 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 503,563 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,191 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,126 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,506 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: