Muhle r41
Bende R101 var. Bildiğim kadarıyla R41 ile arasındaki tek fark sapı. Rocnel sap R101 sapına göre daha ağır ama ben böyle daha rahat kullanabiliyorum, bence dengesiz değil.

Bu kombinasyonu sadece hafta sonu dinlenmiş sakallarımda kullanıyorum. Üst üste 2 günden fazla kullandığımda tahriş yaşıyorum. Diğer günler Merkur Progress 1,5 ayar ile tıraşa devam.
12 yıldır kartuşlu hazır köpüklü yaptığım tıraşa veda ederek yaklaşık 1 ay önce geleneksel tıraşa başladım.

İlk yuma kullandım. O kadar uzak bir tıraş verdi ki bana yüzümde koruma barı gezdiriyordum adeta.

Ertesi hafta kısa araştırmalar sonucunda bu forumla tanıştım Rimeiye terfi ettim. Gerçekten fiyatından kat kat fazlasını veren bir alet orta agresif tahrişsiz tıraşlar çıkardım kendisiyle ama zaman sonra Rimeinin de yakınlığı ve malzeme kalitesi yetmedi bana....
Ne yapsam ne etsem ara tara derken gözümü karartıp çıtayı arşa çıkardım ve kendime R41 satın aldım.

R41; Gerçekten kendi katı kuralları olan disiplinli bir alet. Tasarım,malzeme kalitesi,işçilik herşey üst seviye.
Amma velakin zaman, tıraş tekniği, tıraş öncesi ve sonrası iyi hazırlık isteyen bir alet aynı zamanda.... Jilet tutuşu hiç bi DE alete benzemiyor, ustura dikliğinde geliyor jilet yüzünüze.
Eğer hızlı bir tıraş olayım deyip aleti yanlış açıyla tutarsanız bittiğinizin resmidir r41 bu disiplinsizliği asla kabul etmez size bedelini ödetir.

İlk izlenimlerim bunlar. Sadece 1 kere kullandım detaylı inceleme ilerleyen tıraşlsrdsn sonra gelecek Smile
2 aydır Merkür 34C kullanımından sonra ilk defa Mühle r41 twist ile traş oldum. Jilet olarak personna usa kullandım. Dikkat gerektiren bir alet ama korkulacak kadar da değil. 34C ile mach 3-5 gibi kartuşlu makineler kadar rahat traş olurken bu makinede % 50 oranında daha yavaş hareket etmek gerekiyor. Her gün kullanır mıyım diye kendime sorarsam, şimdilik kullanmam diye düşünüyorum.
Tek rehberim akıl ve bilimdir.
bugün 4 günlük sakalı;
perma-sharp + arko tıraş kremi ile denedim. (tıraş öncesi hazırlık yapmadan) çok daha güzel oldu. mühle jilete göre daha memnun kaldım. yine 2 perdede sinek kaydıya çok yakın bir tıraş oldu.
R41 in jilet boşluğu kaç mm komşular bilgisi olan var mı?
Dün akşam ilk kez R41 ile tıraş oldum. Duştan sonra, soğuk suyla olduğum tıraşta jilet olarak riske girmeden en konforlu bulduğum isana’yı kullandım. Çok dikkatliydim, ancak tedirginlik gerektirecek bir durum yoktu. Aletin kesim karakteristiği gerçekten farklı, ilk kez yanağa dokunduğunda jilet hissediliyor, ama bana kullanımı Futur’dan daha rahat geldi. Burada agresifliği oluşturan bileşenlerin farkına dikkat etmek gerek. R41 hafif, dolayısıyla el hakimiyeti oturmuş olanların çok kesik ve tahriş yaşayacağını sanmam. Futur ise ağır olduğundan ne kadar bastırmasanız da boyun bölgesini kazıyıp yakmaya meyilli. R41 ile 2 perdede kesiksiz ve tahrişsiz çok temiz tıraş oldum. Sakallardaki hissiyata dikkat ettim, kuzey güney doğrultuda sakal çıkışı olan kısımlarda WTG çok rahat bir şekilde sap yere dik, yanağa paralel olacak şekilde geniş jilet açısıyla çalıştım. Yönlerin karışık olduğu çene ve etrafında açıyı daraltarak devam ettim. Sonuç çok tatmin ediciydi, ilk tıraş olduğundan BBS için kasmadım ama sakalı gerçekten diğer aletlere göre daha derinden kesiyor, tıraş sonrasında da cilt daha gergin hissediliyor. R41’i beğendim, bundan sonra daha keskin jiletlerle kullanmaya devam ederim. Ancak aynı tıraşı ATT S2 ile daha rahat şekilde de olabildiğimi belirteyim.
Arkadaşlar
Burayı okuyunca r41 alayım diyorum ama EJ de bu kafa yok sanırım değil mi?
Şimdi ben kafa olarak R41 istiyorum sap olarak da EJ istiyorum nasıl yapacam?
EJ89 tek sap olarak satıldiğını ben görmedim ama R41 kafa satılıyor impa ticarette. İsteğinizin en mantıklı çözümü 1 adet EJ89 ve 1 adet r41 başlık almak oluyor sanırım. Bu durumda hem agresif hem mild tıraş aletiniz olmuş olur.

Not: Yanlış yönlendirme olmasın. Mühle başlık, EJ sapa uyumlu olur mu bilmiyorum.
Bende mreak ediyorum ej 89 var muhle r41kafa alsak uyarmı acaba.?
(04/06/2017, Saat: 02:24)tam35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende mreak ediyorum ej 89 var muhle r41kafa alsak uyarmı acaba.?

Kesinlikle uyar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 619 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Mühle Rocca rocnel 344 159,768 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,150 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 702 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,814 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,622 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 503,584 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,193 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,126 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,509 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: