Muhle r41
R41 tek perde düzgün yüz hazırlığı ve uygun jilet ile günlük bile olabiliyor komşum. Tabik iagresif ama bu agresiflik avantajlı aynı zamanda bana göre. Perde sayısı da az olunca acil tıraşlar da süper iş çıkartıyor. Ustura kullanmaya başlamadan önce ben bu şekilde kulanıyordum. Nacizane tavsiyem sapı çok sıkmayın alt kapakta hafif çizikler olabiliyor. Kozmetik titizliğiniz var ise dikkate almaya değiyor.
De89 ile başladığım 2 aylık geleneksel tıraş tecrübesinden sonra ben de r41 siparişi verdim . Orta keskinlikte bir jilet ile kullanıcam bakalım 2 haftalık sakalıma Smile
@"ugur89" R41 tam olarak bahsettiğiniz periyot ve daha uzun süreli sakal tıraşı için uygun bir seçim. Eğer aşırı hassas bir cilde sahip değilseniz , gayet yerinde bir tercih olmuş. Güzel günlerde kullanın.
(24/04/2021, Saat: 00:19)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"ugur89" R41 tam olarak bahsettiğiniz periyot ve daha uzun süreli sakal tıraşı için uygun bir seçim. Eğer aşırı hassas bir cilde sahip değilseniz , gayet yerinde bir tercih olmuş. Güzel günlerde kullanın.

Teşekkür ederim . Evet özellikle uzattım bu kadar ama haftada iki kere tıraş olurum genelde . Rotasyonlu kullanacağım bu iki aleti elimden geldiğince
Merhabalar dostlar. Bugün R41'im elime ulaştı. Hemen 1 günlük sakallarımı kendisiyle tıraş ettim.

Gündelik olarak jiletli ustura kullanmaktam sıkılıp, 2 parçalı bir alet almıştım pazardan. 2 parçalı, sadece başlık ve sap... R41 gibi jiletin üzerine takılan koruma kısmı yok... Smile Bu makineye alışmışken R41 pamuk gibi geldi. Smile Tıraş ederken hissetmedim dahi. Gündelik tıraşta sorun yaşatmaz gibi duruyor.
(18/06/2021, Saat: 14:44)shkoksal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar dostlar. Bugün R41'im elime ulaştı. Hemen 1 günlük sakallarımı kendisiyle tıraş ettim.

Gündelik olarak jiletli ustura kullanmaktam sıkılıp, 2 parçalı bir alet almıştım pazardan. 2 parçalı, sadece başlık ve sap... R41 gibi jiletin üzerine takılan koruma kısmı yok... Smile Bu makineye alışmışken R41 pamuk gibi geldi. Smile Tıraş ederken hissetmedim dahi. Gündelik tıraşta sorun yaşatmaz gibi duruyor.

Aslinda gayet agresif bir alet, bu yuzden herkes gunluk tirasta kullanamiyor. Ben gunluk tiraslarimda kullaniyorum, orta keskin jiletlerle baslarda tahris ve cilt yorgunlugu yasadim. Sonrasinda Gillette silver blue gibi keskin jiletlerle uyumu yakalayinca vazgecilmezim oldu. Yoksa bir ara ciddi ciddi rafa kaldirmayi dusunmustum ?
Mavi astra ile çok iyi bir performansı olduğunu düşünüyorum. Fakat, üretici veya satıcı firmanın buradaki bütün değerlendirmeleri dikkate aldığını umarak bu aletin bir olumsuz yanından bahsetmek istiyorum. Özellikle koltuk altı tıraşlarında aletin baş tarafının sürekli bir gevşeme eğiliminde olduğunu söylemek istiyorum. Yukarıdaki değerlendirme ve incelemelerde komşularım değinmiş olabilirler, 125 sayfanın tümünü okumadım dürüst olmak gerekirse. Ama ben de belirtmiş oldum hiç değilse değinilmiş olsa bile. Vidanın dibe yakın bölgesinde kilitlenmeye yakın bir sıkışma hassasiyeti sağlanabilirdi belki. Teknik olarak mümkün olmayabilir elbette, belki de bu yüzden sapın alt ucundan vidalı sistemler daha ergonomik, en azından benim açımdan böyle. Herkese keyifli tıraşlar dilerim.
Sitesinde r41 Twist modelini yeni gördüm, herhalde bu modelde gevşeme sorunu olmuyordur.
@paspartu ben bu başlığın tamamını okumuşumdur. Ve R41'le koltuk altı tıraşı olan kimse yok o konuda müsterih olabilirsiniz Smile

Yaşadığınız problemin tıraş ritüelinizden ziyade ( yani koltuk altınızı tıraş ederken başlıkta gevşeme durumu) aletin mekaniğinde bir sorundan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. Üst tabla vidasının yivlerinde aşırı sıkmaya bağlı aşınma vs olabilir veya sap yuvasında. Veya tam sıkmıyor olma ihtimalinizde ihtimal dahilinde.
r41 başlık isteyen olursa satıyorum. sıfırdan farksız çiziksiz. çok az kullandim. isteyene resimlerini atabilirim. fiyatı 150 lira pazarlıksiz .kargo alıcı ödemeli olarak gönderebilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 616 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Mühle Rocca rocnel 344 159,738 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,145 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 702 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,813 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,619 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 503,554 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,190 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,126 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,505 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: