Muhle r41
Geleneksel tıraşa başlayalı sanırım 2 yıla yakın oldu. Wilkinson siyah tıraş aleti ve fırçası ile başladım. Bunların yanına Nivea tıraş kremi ve losyonu da o vakit almıştı. Sonra Rimei alet aldım, bir çok jilet denedim, Omega 1126 fırça edindim... Derken Nisan ayında R41 satın aldım. Bir de yine Mühle sentetik fırça aldım. Ancak kendisine pek ısınamadım ve Omega fırça ile devam ediyorum. Fırça olarak SOC Mistura'ya da epey hevesliyim... Neyse lafı uzatmayayım; Mühle ve Feather jiletlerle kullandım R41'i bugüne kadar, bu arada haftada 1 en çok 2 tıraş oluyorum. Ocak ayından beridir işsiz olmanın etkisiyle ve makineden epey memnunum. Tıraş olmadan evvel kendisini selamlıyorum, inceliyorum... Çok beğeniyorum kendisini...
Lakin permatik ile bugün bir tıraş oldum ki... Aman allahım... Tahrişin dibi oldu. Sanırım kendime güven ile iyice bastırarak tıraş oldum. Gerçi sadece boyuınaltında kızarıklıklar ama ilk defa böyle bir duruma sebep oldu makine ve ben de bunun nedenlerini araştırdıkça hatamı anladım. Kendime güven ve bu nedenle bastıarark tıraş olma... Allahtan 2 perde de bitirdim Smile Velhasıl burada yazılanları inceleyerek, hatalarımı anladım. Cildi dinlendirerek devam edeceğim... Bakalım neler olacak.

Ps. Bu arada bu son tıraşımı uzun süredir kullandığım, Proraso okaliptüs mentol ile olmuştum. Ön hazırlıktada ılık su ve yine aynı tıraş kreminden faydalandım. Tıraştan sonra da Proraso şap ve Loccitane cedrat arter shave kullandım.
Ben de deneyimimi paylaşmak isterim.

İki haftadır elimde olan başlığı bu konuyu hazmederek okuyarak benimsedim.

En sonda @3RD1 Komşumun son mesajlardaki mesajının 3-5 okudum.

@shaving nick kuzen ile sabah yazışıp yarın 4 gün sakalla denerim son tavsiyeleri almıştım dayanamadım.3 günlük sakalla hadi dedim.NAcet jileti ikinci kez kullanmayı tercih ettim.

Agresiflik uyarıları nedeniyle pamuk kan taşı hemen kenardaydı. Smile kanlar içinde kalacağım ya.

İlk perdeye başladım.Bastırmadan ufak ufak başladık.Gerginim tabi.Dedim keyif alacağın bu hobide bu ne gerginlik bir daha kullanma. tek tarafı geçtikten sonra baktım tenlerimiz uyuşmaya başlamış.iyiymiş sanki demeye başladım.İlk perde bitti.Baktım kan yok.Pamuk kan taşını hafiften kenara aldım.

İkinci perde çok daha keyifli biraz daha bastırarak geçti.gene çok şükür kanama yok.

Elle suratı ufaktan bir kontrol ettim bir iki yerim kalmış.Onlar için zayıf bir 3.perde yaparak traşımı tamamladım.

Bitiminde genelde balsam kullanırım.Bu sefer daha nemlendirici bir krem seçerek finali vukatsız gördüm.

Konuya emek verek yazan herkese canı gönülden teşekkürler.

@iammac ilerleyen günlerde dinlendirme süreçlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyor olacağım.
@GecayS , şafak abi sihhatler olsun, sebamed balzam her dolaba lazim, bide abi medacasol krem tahrisli tirastan sonra ilac gibi geliyo bana hep.
keyfili tiraslarin daim olsun abim.
not: biz pek anlasamadik en son kiydim zatalilerine abi, gitti, rexle devam.
ben 15, 20 kez tiras oldum her seferinde boyle ecel teri dokmek, bu kadar egresiflik bana gore degil abi.
Bugün ufak bir modifiye yapıp r41 başlık + Razorock HD çelik sapla 10 günlük sakalı kesicem bakalım bu sapla performans nasıl değişecek.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(31/05/2020, Saat: 22:53)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @GecayS , şafak abi sihhatler olsun, sebamed balzam her dolaba lazim, bide abi medacasol krem tahrisli tirastan sonra ilac gibi geliyo bana hep.
keyfili tiraslarin daim olsun abim.
not: biz pek anlasamadik en son kiydim zatalilerine abi, gitti, rexle devam.
ben 15, 20 kez tiras oldum her seferinde boyle ecel teri dokmek, bu kadar egresiflik bana gore degil abi.

@ismetaltan Madecassol eskiden bizim bünyemizde bir ilaçtı.Evden eksik olmaz.
Ama traş yaralarında kenarda dursun kullanırım diye hiç düşünmedim iyi ki hatırlattın

Bildiğim birşeyi paylaşayım.
Birbirleriyle ya da doğadaki rakipleriyle kavga edip yara alan kaplanların yaralarını bir ota sürdükleri gözlemlenmiş.
Bu ota sürülen yaralarının çabuk iyileştiği gözlemlenince kaplan otu verilen ot kullanılarak yapılmış bir kremdir.
(31/05/2020, Saat: 23:23)GecayS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ismetaltan Madecassol eskiden bizim bünyemizde bir ilaçtı.Evden eksik olmaz.
Ama traş yaralarında kenarda dursun kullanırım diye hiç düşünmedim iyi ki hatırlattın

Bildiğim birşeyi paylaşayım.
Birbirleriyle ya da doğadaki rakipleriyle kavga edip yara alan kaplanların yaralarını bir ota sürdükleri gözlemlenmiş.
Bu ota sürülen yaralarının çabuk iyileştiği gözlemlenince kaplan otu verilen ot kullanılarak yapılmış bir kremdir.

senden ogrenecek cok sey var abi tiras bahane, sohbet sahane.
(16/05/2020, Saat: 00:23)FurkanB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim, evet bütün tavsiyeleri dinledim zamanla izlenimlerim değişecek mi göreceğiz bakalım.

R41 yanına yeni bir alet düşünmeye başladığınıza göre izleniminiz değişmiş sanki komşum?
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(10/06/2020, Saat: 10:45)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 yanına yeni bir alet düşünmeye başladığınıza göre izleniminiz değişmiş sanki komşum?
Müsait bi zamanda tekrar değerlendirme yazacagim komşum ama hala çok seviyorum r41i o bir gerçek. Bugün halledebilirsem yazarım görüşlerimi buraya.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Önceden günlük tıraş olmadığım için çok sevdiğim bir aletti R41 ancak pandemi döneminde evde çok kalınca yavaş yavaş günlük tıraşa da alışmış oldum. 2 tıraş arası pek açılmayınca yorucu geldi kullanım sonrası ve kendisi ile vedalaştım. Ancak o dişlerinin yüzümdeki hissiyatı halen aklımdadır. İlerde tekrar edinmek isterim belki dolabımda yer edinsin diye ancak agresiflik olarak farkı olur mu bilmem ama Twist modelini alırım galiba.
Ben bu aleti alalı 1 ay oldu tam, aldığımdan beri cildi yoruyor yorumlarını okuyunca deneme yapacağımı bir SOTD mesajında belirtmiştim, olay şöyle gelişti, normalde haftada 1 veya 2 defa tıraş oluyordum ama r41 aldığımdan beri gün aşırı olmaya başladım, sevdiğim jiletler astra yeşil polsilver ve personna comfort'tır. ortalama 3 hafta kadar bu süreç böyle devam etti ve hiçbir cilt yorgunluğu yaşamadım, wtg-atg şeklindeydi tıraşlarım. sert sakallarımı zorlanmadan biçmesi cildi yormak yerine tam aksine yeni bir nefes gibi geldi en azından benim izlenimlerim böyle oldu herkeste aynı olacak diye bir şey ne yazık ki yok.

4. haftamda şöyle bir şey oldu, razorustan bir kaç parça bişey sipariş etmişken ilk defa feather jilet sipariş ettim ve onu da deneyeyim dedim, geçen cuma kargo geldiği gibi de denedim... Denemez olaydım komşular yok böyle bir şey, şu ana kadar denediğim en keskin fakat ilginçtir ki en konforlu jilet, bu güne kadar "vay be ne kadar keskinmiş" dediğim jiletlerin bile zorlandığı sık bölgelerimi biçti geçti yağ gibi akarak, hayran kaldım özellikle r41 ile bu kadar konforlu olacağını düşünmezdim, öyle konforlu geldi ki cildime bir ara jileti taktım mı yahu diye kontrol ettiğim oldu, ilk defa böyle bir his yaşadım. Baktım feather çok iyi kargo geldiği günden beridir her gün tıraş oluyorum 2 perde şeklinde(wtg,xtg) yine r41 aletle, yani 4 gün arka arkaya tıraş oldum, öyle hızlı sakalı uzayan ya da hala aşırı gürleşmiş birisi değilim ama önceki jiletlerle arka arkaya kesinlikle tıraş olamazdım. r41+feather benim için hayal kombinasyon şuan artık feather'dan başka jilet kullanmam sanırım.

Velhasıl kelam herkesin cildi, beklentisi farklıdır, benim sakal yapıma işi kısa sürede bitirecek agresif r41 gayet iyi geldi şimdiye kadar, önceleri rimei ile perdele babam perdele bitmezdi tıraş, şimdi üzerinden geçiyorum bir bölgenin ve bir daha ihtiyaç duymuyorum 2 perde BBS için yeterli oluyor çoğu zaman 3 perde yaptığımdaysa nerdeyse 48 saat sakal hissetmiyorum desem yeridir tabi bu benim uzama hızıma göre o yüzden YMMV. Paylaşmak istedim aklında olup düşünen arkadaşlar varsa bu riske değebilir ama cildiniz hassas ise pek tavsiye etmem ya da sık tıraş yerine haftada 1-2 olacaksanız düşünebilirsiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 740 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Mühle Rocca rocnel 344 161,918 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,350 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 720 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,885 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,832 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 507,071 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,265 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,144 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,554 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: