Muhle r41
(06/03/2013, Saat: 15:39)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R 41 Efsanesinin Sonu

Bugün yeni R 41 imle ilk tıraşımı oldum.

Ben R41 grande yani uzununu aldım. Progress 510 la aynı ağırlıkta. Alet ağır olunca hiç bastırmadan çok güvenli tıraş ediyor kendi ağırlığı ile.

Selam ve sevgiler

Martin

Bu yorumdan sonra kısa ve uzun sap arasında karasız kaldım.Aslında tercihim kısa saptan yanaydı ama bunu okuyunca yine siparişi erteledim Smile

İhtilaf hocam sizde kısa sap olan vardı sanıyorum.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba,uzun sap olsaydı dediğiniz bir eksiğini hissettinizmi.Karar aşamasındayım yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Elleri büyük yada kaslı olanlar için uzun sap,kontrol ve konfor sağlar.
Elleri kısa saplara uygun ve el kontrolü yüksek arkadaşlar,bazen uzun saplı tercih ediyor ki bu istisnadır.
Ellerinizin ölçüsü kısa saplı aletlere uygunsa uzun almayın.Kısa ölçü de kontrol daha kolaydır.
Okuduğum yorumlarda;Elleri kısa saplı aletlere uygun olanlar,aynı aletleri uzun saplı halleriyle kullandıklarında,biraz daha agresif demişler,bazıları gereksiz agresif demişler,bazıları da kontrol biraz daha zor demişler.

Bütün DE aletlerde long handle daha yakışıklı duruyor,kısa aletler '' super speed'' dışında göze hitap etmiyor.

Gillette super adj. long ve hort handle ,iki DE aletim var,kısa olanda denge ve kontrol biraz daha rahat.

Selamlar
Aslında bu r41 alınacak en iyi tıraş aletlerinden ilk 3 e girecek bir makina.
Fakat ben bunu biraz fazla ısırgan buluyorum.Böyle bir şeye çok da gerek yok.Bir progress ayarlı olduğu için r41 in yerini tutabilir.İsterseniz ayarını kısarsınız ,daha ehli hale gelir.
Heleki r41 i feather jiletler ile beraber kombine ederseniz, ki ben öyle yapıyorum,bu sefer ustura haline dönüyor.Ben hem grande olanın hemde normalini kullandım 3 aşağı 5 yukarı aynı sonuç.
Tek perdede işi bitiririm,zaten çok da dikkatliyim dir ,jiletide her daim yüzümde hissetmek isterim ,cildimde çok hassas falan değil ,diyenler için ideal.
Fiyat performans olarakda kimseyi üzecek bir fiyatı yok.
R41 + BOLZANO

Arkadaşlar R41 imi bu kez Bolzano ile ve 2 günlük sakalda denedim. Sonuç inanılmaz muhteşem. İlk defa bu kadar yakın ve 2 perdede sinek kaydı tıraş oldum hem de tersten almadan. Akşam bile elime sakal gelmedi ertesi gün de yeniden tıraşa değmeyecek kadar temizdi yüzüm. Sabun olarak yine TOBS sandalwood ve aftershave olarak da TOBS Sandalwood jel kullandım tabi şaplamayı unutmadım yüzümü.

Çok konforlu ve sıfır tahriş bir tıaş keyfi yaşadım ve de bütün gün sürdü.

Aslında ben günlük tıraşı tercih ederim çünkü bu kadar sabun ve jileti başka türlü nasıl bitirebilirim ki. Ama R 41 zevki için acaba bundan sonra günaşırı tıraş mı olsam diye de düşünmüyor değilim.

R41 + Feather ise herhalde jlietli ustura kalitesinde tıraş verir diye düşünüyorum.

Progress 510 la karşılaştıracak olursam progress daha kaba kalıyor. Ama derby, Isena, Wilko gibi mild ya da kör jiletleri progressde günlük tıraş için kullanmak daha iyi olacak.

Ama bundan sonra R89 u epey seyrek kullarınırım sanıyorum. Ancak DE ye ilk başladığımda R41 fazla gelirdi. Bu alet eli biraz denge kazanmışlar için bence.

hepinize sevgiler

Martin Amca
Bir gün herkes r41li olacak...
Efsane yeni başlamış,Martin Amca Smile
Şap sürünce , hafifce yanan bölgeler var mı?
Boyun sakal bölgesi sonu,çene yanları.

Selamlar

(09/03/2013, Saat: 22:01)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 + BOLZANO

Arkadaşlar R41 imi bu kez Bolzano ile ve 2 günlük sakalda denedim. Sonuç inanılmaz muhteşem. İlk defa bu kadar yakın ve 2 perdede sinek kaydı tıraş oldum hem de tersten almadan. Akşam bile elime sakal gelmedi ertesi gün de yeniden tıraşa değmeyecek kadar temizdi yüzüm. Sabun olarak yine TOBS sandalwood ve aftershave olarak da TOBS Sandalwood jel kullandım tabi şaplamayı unutmadım yüzümü.

Çok konforlu ve sıfır tahriş bir tıaş keyfi yaşadım ve de bütün gün sürdü.

Aslında ben günlük tıraşı tercih ederim çünkü bu kadar sabun ve jileti başka türlü nasıl bitirebilirim ki. Ama R 41 zevki için acaba bundan sonra günaşırı tıraş mı olsam diye de düşünmüyor değilim.

R41 + Feather ise herhalde jlietli ustura kalitesinde tıraş verir diye düşünüyorum.

Progress 510 la karşılaştıracak olursam progress daha kaba kalıyor. Ama derby, Isena, Wilko gibi mild ya da kör jiletleri progressde günlük tıraş için kullanmak daha iyi olacak.

Ama bundan sonra R89 u epey seyrek kullarınırım sanıyorum. Ancak DE ye ilk başladığımda R41 fazla gelirdi. Bu alet eli biraz denge kazanmışlar için bence.

hepinize sevgiler

Martin Amca
cok az yanma hatta hemen hemen hiç yok diyebilirim üstadım. Demek ki tahriş hemen hemen olmamış değil mi
(09/03/2013, Saat: 22:07)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir gün herkes r41li olacak...
+1
sessizliğin içinde sessizce oturan adam.
bugün r41 ve ikinci kullanım perma sharp ile soğuk su ve tabac sabunla tek perde yukarıdan aşağıya iki günlük sakalı kısa sürede kestim sonuç her zamanki gibi mükemmel ilk defa soğuk suyla oldum bundan sonra soğuk suyla olurum daha konforlu en ufak kızarma yok tabac sabunun sayesindede nemlendirici ihtiyacıda hissetmiyorsunuz sonuç soğuk suyla sakalı kes yıka ve çık kısa sürede iş bitiyor pürüzsüz yüz
sessizliğin içinde sessizce oturan adam.
Yabancıları anlamak zor. 41 felaket derler mantic59 bile kendini tahriş eder.
Ustura iyidir deyip 3-5 yıllık tecrübeli adamlar bir saatte tıraş olur.
Bileme işini detaylı detaylı anlatır bilemeyi beceremez bileyciye gönderir.
Bilmiyorum herhalde biz çok zeki ve yetenekliyiz.
R41 i keşfedenler çoğaldıkça aslında çok da iyi bir alet olduğu fikri yaygınlaşıyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 820 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Mühle Rocca rocnel 344 162,895 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,548 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 750 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,069 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,996 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 508,527 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,454 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,166 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,598 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: