Allah Allah?!
hemen bakıyorum tekrar teşekkürler.

(23/05/2013, Saat: 23:32)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23/05/2013, Saat: 22:36)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok teşekkür ederim değerli ihtilaf, bu masaj işlemini de deneyeyim, güzelim tıraş keyfi "jilet tak çıkart" işine döndü bu halde Big Grin

lord dostum, daha evvel okumuştum bu yazdıklarını yine biryerlerde zahmet verip yazmıştınız. elimden geldiğince dikkat gösteriyorum bunlara lakin mezkur pudra, eskiden berberlerin kullandığı, güzel kokan (anımsadığım kadarı ile pek güzeldi kokusu Blush) pudra mı? kalitelisi, iyisi hangisidir, hiç kullanmadım pek cahilim bu konuda. izmir' de ikamet ediyoruz, koltukta bu mesajı yazarken bütün camlar açık, hala sıcak siz tasavvur edin.

(23/05/2013, Saat: 21:47)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ohtararan üstadım geçmiş olsun.

Polisilver bana da tat vermiyor.

Sakallar bir günlükken,elinizin avuç içiyle ile sakalları bastırarak masaj yapın,özellikle çene bölgesinde hissiyat fazlaysa,kullandığınız kozmetik ürünleri gözden geçirin.

Komşum yurt dışından pinaud'un tıraş pudrasını alabilirsin.
bahsedilen değişikliklerden en kolay gelen sakallara şampuan ile masaj yapma kısmını artırdım. sonuç, yine tek jilete düşüp eski mutlu tıraşlara döndüm. herkese değerli yorumları için teşekkür ederim.
selamlar.
benim kaşıntı problemi gitti. İki gün üstüste çelik ustura kullanınca hem problem halloldu hem de cildim pürüzsüz oldu. Ne zamandır sedef coolcut vs kullanıyordum sanırım jiletler fazla keskin geliyor. Usturada sadece kotikül ağzı var bu arada, taze bileyledimSmile
Bu jilet işi sakat, hep söylüyorum. Big Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Jilet,gerçekten tıraş olanlar için yani erkek işi Angel

(27/05/2013, Saat: 00:47)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jilet işi sakat, hep söylüyorum. Big Grin
Ben de bir sey sormak istiyorum Smile
Biyigimin sol tarafinda, alt dudagimin sol altinda sakalsiz iki bolgede kizarma ve hafif kabarma oluyor. Tiras oluyorum, ertesi gune ancak geciyor. İslak tirasa ilk basladigim zamanlarda yoktu, sonradan peydah oldu bu mesele. İsin garibi sakal, biyik olmayan bolgelerde olmasi.
Bana da tavsiyede bulunur musunuz?
Üstadım,
Bir iki tıraş fırça,ŞAP,tıraş yağı ,AS,balsam,balm,kolonya,splash,food skin vs. ve tıraş kremi kullanmayın.
Tıraş olurken DE aleti oraya kazara değdiriyor olabilirsiniz.
Arko sabunu tasa basıp yada fırçaya yedirip yüze değdirmeden köpürtün,yaptığınız köpüğü fırça kullanmadan yüze sürün.
Hala devam ediyorsa DE alet yada usturayı yanlış kullanıyorsunuz.

Dudak bölgeleri,daha ince ve hassastır.Fırça bile tahriş eder.

Selamlar

(27/05/2013, Saat: 08:17)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bir sey sormak istiyorum Smile
Biyigimin sol tarafinda, alt dudagimin sol altinda sakalsiz iki bolgede kizarma ve hafif kabarma oluyor. Tiras oluyorum, ertesi gune ancak geciyor. İslak tirasa ilk basladigim zamanlarda yoktu, sonradan peydah oldu bu mesele. İsin garibi sakal, biyik olmayan bolgelerde olmasi.
(27/05/2013, Saat: 08:17)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bir sey sormak istiyorum Smile

Tarifinize göre jilet yanığı oluşuyor. O bölgelerde kıl olmadığı için baskıyı hissetmiyor olabilirsiniz bir dahaki tıraşınızda o bölgeye hiç jilet deydirmemeye çalışırsanız en azından sorun jiletmi değilmi anlarsınız.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Oncelikle fikirleriniz icin tesekkur ederim sayin İhtilaf, sayin Delidumrul.
Bugunku tirasimda nivea mild krem kullandim, jilet olarak sevdigim ama epeydir kullanmadigim, cildime en uyum saglayan mavi astrayi sectim (tek kagida sarili). Bu sefer kopukleme kismini biraz daha uzun tuttum ve nispeten daha kalin bir kopukle tiras oldum. Sorunlu bolgelerden cok az gectim, baskiyi azalttim. Sonuc: bariz fark var. Mans tiras kolonyasi kullanmama ragmen cildim cok rahat.

Not: usturayla daha az tahris yasiyorum. Ozellikle boyun bolgemde aci ve baskiyi istedigim gibi ayarlayabildigim icin "ingroving hair" sorunundan da kurtuldum. Sedef usturayla mutluyum ama celik ustura zannediyorum daha da keyifli olacak Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: