Tıraş Sonrası Ciltte Yanma
(23/06/2012, Saat: 17:32)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lord başlığı ben açmışım ve ta o zaman bana futuru bırakmamı önermişsin.. ben de sen askerdeyken uydum tavsiyene ve artık çok az tıraş olmaya başladığım futuru zararına da olsa sattım. şimdi EJ89 ve Mühle R89 sahibiyim. inan bir makine seç deseler başka bir şey düşünmeden bunlardan birini seçerim. iyi ki almışım diyorum şimdi EJyi, ve EJden sonra da mühle yi... çok memnunum.
Sana da teşekkürü borç biliyorum. Sağolasın.

tıraş sonrası yanma için benim çözümlerim ( forumdan öğrendiğim ve uyguladığım)

1.kaliteli alet r89
2.keskin jilet; feather ,perma,yeşil astra,bic
3.kaliteli sabun
4.doğru açı
5.en fazla 3 perde
6.sakalı yumuşatmak için sıcak su ve arkoyla sakala masaj ve sıcak suyla durulamak
7.şap
8.sakalsız bölgelere jileti değdirmemek(tek tük sakalları cımbızla almak,yolunan köklere kolanya aspirin karışımı sihirli iksir sürmek)
9.tıraş sonrası alkollü ürün kullanmamak yada haftada bir gün kolonya sürmek
10.tıraş aletini asla bastırmamak
11.ayarlı alet kullanmak black beauty yanaklar;9 bıyık; 3 topsakal;5 boyun;4 boyun çene altı birleşimi;6
12.kaliteli tıraş için öğrenmeyi ve keşfetmeyi sürdürmek

saygılar
bastirmayin arkadaslar tirasin birinci kurali diye yazmistim. neredeyse deriye hic degmesin. bicaklar kili bile havada desteksiz kesiyor yahu niye bastiriyorsunuz anlamiyorum. sabun krem zaten yeterince kayganlastiriyor kesme yuzeyini.
(23/06/2012, Saat: 19:00)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bastirmayin arkadaslar tirasin birinci kurali diye yazmistim. neredeyse deriye hic degmesin. bicaklar kili bile havada desteksiz kesiyor yahu niye bastiriyorsunuz anlamiyorum. sabun krem zaten yeterince kayganlastiriyor kesme yuzeyini.

mahmut hocam
güdük necmi, inek şaban,tulum hayri,damat hepsi bastırıyor *

*hababam sınıfı tıraşda kaldı episode V

saygılar
(23/06/2012, Saat: 19:18)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23/06/2012, Saat: 19:00)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bastirmayin arkadaslar tirasin birinci kurali diye yazmistim. neredeyse deriye hic degmesin. bicaklar kili bile havada desteksiz kesiyor yahu niye bastiriyorsunuz anlamiyorum. sabun krem zaten yeterince kayganlastiriyor kesme yuzeyini.

mahmut hocam
güdük necmi, inek şaban,tulum hayri,damat hepsi bastırıyor *

*hababam sınıfı tıraşda kaldı episode V

saygılar

anlasildi sadece nadya komanaci bastirmiyor:d
Selam arkadaşlar ben berbelerin tasa basmış halde oldukları arko traş sabunu kullanıyorum jilet olarak yeşil astra kullanıyorum usturayla traş oluyorum fakat traş esnasında sabun yüzümde çok çabuk şekilde kuruyor usturayla jiletin arasına kıl ve sabun kaçıyor ve traş olma zevkim benbat oluyor.Ayrıca traş olduk dan sonra ben arko traş sonrası krem (balsam) kullanıyorum balsam kullanmadığım taktir de cildim de aşırı derecede yanma oluyor ve cildim aşırı derecede kuruyor yüzümü hareket ettirmede zorluk çekiyorum bu arada fırçam çok kalitesiz seyyarlardan 4-5tl'ye alınmış kötü bir fırça traşımın berbat olmasının sebebi fırçam dan mı kaynaklanıyor ? İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
(20/05/2013, Saat: 22:24)flame2013 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam arkadaşlar ben berbelerin tasa basmış halde oldukları arko traş sabunu kullanıyorum jilet olarak yeşil astra kullanıyorum usturayla traş oluyorum fakat traş esnasında sabun yüzümde çok çabuk şekilde kuruyor usturayla jiletin arasına kıl ve sabun kaçıyor ve traş olma zevkim benbat oluyor.Ayrıca traş olduk dan sonra ben arko traş sonrası krem (balsam) kullanıyorum balsam kullanmadığım taktir de cildim de aşırı derecede yanma oluyor ve cildim aşırı derecede kuruyor yüzümü hareket ettirmede zorluk çekiyorum bu arada fırçam çok kalitesiz seyyarlardan 4-5tl'ye alınmış kötü bir fırça traşımın berbat olmasının sebebi fırçam dan mı kaynaklanıyor ? İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Arkonun tıraş kremlerinden deneyin Arko sabun çok kurutuyor cildi.Sensitive olanını tavsiye ederim.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Cildiniz hassas. Ustura yerine rimei kullanin bence. Yesil astra bende kasinti yapmisti, mavisini tercih ediyorum. Fircaniz domuzdur buyuk ihtimal, forumun firca bolumunu okursaniz detayli bilgi orada mevcut. Arko'nun balsaminda paraben oldugu icin ben kullanmiyorum, onun yerine kolonya ve sonrasinda arko zeytinyagi krem kullanabilirsiniz.
Tabi bunlar benim onceliklerim, genel gecer bir bilgi olmuyor cilt soz konusu oldugu icin. Kullandikca kendinize uyan urunu bulabilirsiniz.
Hocam peki bana önerebileceğiniz bir traş fırçası var mı ? 15-20 tl arası sentetik bir fırça arıyorum.Arko traş sabununu kullanmamım sebebi aşırı derecede geç bitiyor bide benim arkoda sıkıntı çekmemin sebebi cilt yapımdan dolayı olabilir mi? Babamı traş ederkende arkoda sıkıntı yaşıyoruz ?
Body shop veya banat special sentetik fircayi dediginiz fiyata alabilirsiniz. Bu fircalarla tasta kopurtup yuzunuze uygularsaniz daha basarili olabilirsiniz. Arko biraz kurutur evet hatta benim cildimi agartiyor mubarek Smile derby sabun deneyin, halis mulis banyo sabunu kokulu. Eger cildiniz hassas ise sicak yerine soguk suyla tiras olun, bende ise yariyor.
rimei kullanmayı düşünmüyorum sebebi usturadan pek şikayetçi değilim benim sıkıntı çektiğim nokta sabun ve yaprak jilet mavi astrayı hiç denememiştim önerin için teşekkür ederim hocam benim balsam kullanmamım sebebi traşdan sonra jilt de parlama ve ferahlık sağlıyor.arko zeytinyaglı krem jilt de parlama sağlıyor mu?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Soğuk Tıraş papazerigi 156 134,083 06/04/2023, Saat: 22:21
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Sonrası Yüzde Buz Gezdirme TrasNicinSarT 18 7,772 12/11/2022, Saat: 10:34
Son Yorum: exselans
  Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari osaka23 62 31,335 15/02/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: mtcn77
  Kaç perdede tıraş oluyorsunuz ? eggman 169 139,807 09/01/2021, Saat: 21:06
Son Yorum: Tıraşolog
  Tıraş sorunum Don Quijote 9 4,970 14/02/2020, Saat: 23:08
Son Yorum: Don Quijote
  Tiras aleti bastirma olcusu Rigbie 6 3,817 20/04/2019, Saat: 15:00
Son Yorum: FearOfATG
  Kullandığımız en agresif tıraş aletleri(ANKET) jegal 40 22,224 26/01/2019, Saat: 12:00
Son Yorum: sfenks
  Hassas Cilt İçin Doğru Tıraş Sonrası Ürünler Oguzhan53 9 10,800 27/11/2017, Saat: 15:49
Son Yorum: Ferman
  Tıraş Öncesi ve Esnasında Doğru Yöntemler Mauser 5 8,706 01/11/2015, Saat: 20:03
Son Yorum: msakalli
  bu bölgede yakın tıraş nasıl sağlanır DelikanliTiras 20 26,637 23/10/2014, Saat: 10:16
Son Yorum: mirrorihsan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: