Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu
@Aleksey, dönünce deneyeceğim yeniden. Ancak köpük elde etmede sorun yok, gayet güzel köpük oluşuyor, ama yüze uygulayınca çok çabuk sönüyor ve kuruyor. Neyse, konu dağılmasın burda.
(16/04/2015, Saat: 00:16)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: btoprak hocam, anlattıklarının birebir aynısını ben Harris Arlington'da yaşadım, sadece bir defa deneme şansım oldu gerçi. Genelleme yapmak yanlış olur elbette ama sizin yazdıklarınızı gördükten sonra numune ile deneme yapmadan önce İngiliz katı sabun almakta çekincelerim var bundan sonrası için. Paylaşımınız için teşekkürler, birçok olumlu yorumdan sonra bende mi bir gariplik var diye meraklanmıştım.

naayi hocam biraz daha şans vereceğim benimkine, en kötü ihtimalle tekrar aynı sabundan almam. Bu yorumunuzu aklımda tutayım, ben de sizin gibi İngiliz sabunlarına karşı biraz temkinli yaklaşabilirim.
Mancho üstadım bu sabunu sevdiğinize sevindim. Bazı arkadaşlar köpürtmede sorun yaşamış ama biraz bekletip (bir kaç ay) denerlerse sorun kalmadığını göreceklerdir. Bu sabunda kremsilik köpürmeden daha ileridir bu yüzden fırçaya biraz fazla yüklemek gerekir ve mutlaka sıcak suda köpürtülmeli. Bence kokusu bir harika, nedense soğuk kış günlerinin sabunu olarak bakarım. Yaz sıcaklarında da praraso menthol ve derby limonlu tercihimdir.

Dondurucu kış günlerinde TOBS sandal ile (krem ya da sabun) sukatılda sıcak sıcak köpüklü bir tıraştan sonra TOBS sandal jel ve bu klasik İngliz ikilisinden sonra da, İskoç tweed ceketi üzerime alıp pipomu da cebime atarak bir starbucks bahcesinde kahve+kek kahvaltısı ile güne merhaba ve de akşam yemekten sonra da bir parmak İskoç malt viski, fonda Vivaldi nin 4 mevsiminden kış bölümü eşliğinde Martin Mystere çizgi romanına dalış. Biraz burjuvalık oldu ama bu kısacık hayatta bu kadarcık keyif de cok olmamalı.

(15/04/2015, Saat: 21:06)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün ilk kez kullandım. Son yorumlarda zor köpürdüğü yazıyordu ama ben Mühle sentetik fırçayla yüzde köpürterek gayet  kıvamlı ve 4 perdeye yetecek köpük elde ettim. Kokusunu da beğendim. Ortalamın üstü bir sabun.
(16/04/2015, Saat: 01:29)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mancho üstadım bu sabunu sevdiğinize sevindim. Bazı arkadaşlar köpürtmede sorun yaşamış ama biraz bekletip (bir kaç ay) denerlerse sorun kalmadığını göreceklerdir. Bu sabunda kremsilik köpürmeden daha ileridir bu yüzden fırçaya biraz fazla yüklemek gerekir ve mutlaka sıcak suda köpürtülmeli. Bence kokusu bir harika, nedense soğuk kış günlerinin sabunu olarak bakarım. Yaz sıcaklarında da praraso menthol ve derby limonlu tercihimdir.

Dondurucu kış günlerinde TOBS sandal ile (krem ya da sabun) sukatılda sıcak sıcak köpüklü bir tıraştan sonra TOBS sandal jel ve bu klasik İngliz ikilisinden sonra da, İskoç tweed ceketi üzerime alıp pipomu da cebime atarak bir starbucks bahcesinde kahve+kek kahvaltısı  ile güne merhaba ve de akşam yemekten sonra da bir parmak İskoç malt viski, fonda Vivaldi nin 4 mevsiminden kış bölümü eşliğinde Martin Mystere çizgi romanına dalış. Biraz burjuvalık oldu ama bu kısacık hayatta bu kadarcık  keyif de cok olmamalı.

Mest oldum okurken bile üstat. Sadece Vivaldi 4 Mevsim'in Kış bölümünü ne zaman duysam aklıma Oldboy'daki çekiçli sahne geliyor. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Arkadaşlar köpürtmede sıkıntı yaşayan güzel insanlar fırçalarınıza acımayın basın sıcak suyu nasıl köpük köpük oluyor.
Ilık suyla yada soğuk suyla köpürtme olmaz arkadaşlar sıcak su ile yapın şu işi lutfen:-)
@martin, @Eucris tavsiyeleriniz için teşekkürler, lakin benim problemim köpük oluşturmada değil, gayet bol miktarda köpük oluşuyor. Sorun köpüğün cilt üzerinde çok çabuk kuruması.

@Eucris hocam zaten sıcak su kullanıyorum, soğuk su kullandığım nerden çıktı Smile
(16/04/2015, Saat: 11:00)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim problemim köpük oluşturmada değil, gayet bol miktarda köpük oluşuyor. Sorun köpüğün cilt üzerinde çok çabuk kuruması.

Aynı sabun aynı problem bende de mevcut. Böyle bir şikayeti daha önce kimseden duymadığımdan dile getirmemiştim fakat kolay ve dolgun köpük oluşuyor tıraş esnasında sönüp kayboluyor. Aldığımdan beri ağız tadıyla kullanamadım.
Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)
Ben çok memnundum arkadaşlar koruyuculuktan, kokudan ve nemlendirmeden.
sıcak suyla harika ikili oluyorlardı

sabun kullandikca acilmaya basladi. Bunda jaguar fircaninda payi buyuk Smile kopuk olarak tatmin edici seviyeye geldi fakat arkadaslarin dedigi gibi, bu seferde erken sonup kivamini kaybediyor malesef.
Bugün bu sabunu ilk defa denedim. Kokusu ve kıvamı çok hoşuma gitti. Meğer sandal ağacı tütsüler de kullanılan kokuymuş.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,299 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 637 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,457 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,411 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,238 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,899 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,336 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,731 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter
  hayli's PANNA Tıraş Sabunu sohayli 10 4,951 27/03/2023, Saat: 23:31
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: