Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu
Ben ürünün kokusunu tarçına benzettim.
Trueffit & hill sandalwood kullanıyorum alakası yok kokularınWink
Su ve fırça ile reaksiyona girince nasıl koku verir bilemem.
Şayet koku bu ise tercihim Trueffit & Hill olacak.
Bugün bir defa traş oldum duruladım ve ambalajına sarıp kokusundan dolayı kaldırdım kullanmayı düşünmüyorum.
Performansı diğer tobslar gibi çok beğendim kremi köpüğü ayrıca sönme yok,harika,yalnız koku olayında uyuşamadık..

TABAC Refiil ile kafa kafaya takasa açığım,saygılar.
Sahşi görüşümdür...
Tabac ve MWF nin üzerine sabun tanımıyorum bu alemde.
Şu Cellanın da ağır acı badem kokusu olmasa..ahhh ahhhhh Big Grin
bahsi geçen sabunu pek kullanmıyorum fakat ara sıra kullanmak istediğimde sonuç hep hüsran oldu. her seferinde de dolabın en ucra köşelerine doğru itildi kendileri Blush
köpürmüyor bildiğin nalet. en son çözüm olarak ahşap kasesinden çıkardım. kullanmadan önce sıcak su doldurdugum bir kapta bekletiyorum. ardından yaklaşık 1 dk kadar fırça ile yükleme yaptıktan sonra, çok tatmin etmesede köpük elde edebiliyorum.
içeriğinde don yağı yok. acaba o yüzden mi pek kıvamlı köpük oluşmuyor, yada sert oldugundan mı bilemedim.
sanırım bundan sonraki görevini yüz yıkama hizmetinde tamamlarsa daha faydalı olacak. Smile
jazzmo, elimde oldukça fazla üreticinin çeşit çeşit sabunları var. Aralarında açık ara en zor köpüren TOBS Sandalwood. Yabancı forumlarda milletin köpürtemediği MWF falan stajyer kalır yanında... O kadar zor köpürüyor.

Bu sert sabunu köpürtmenin yolu çok fazla yükleme yapmak. TOBS Sandalwood'u kullanırken keşfettiğim şu ki, fırça yüklenmiş gibi görünse de aslında yüklenmemiş oluyor. Bu nedenle sabunun üzerine bir miktar su ekleyip bekledikten sonra diğer sabunlar için kullandığınız fırçayı nispeten biraz daha ıslak bırakarak 1dk kadar yükleme yapmanızı öneririm. Fırçanın düğüm çapına göre bu süre uzayabilir.

Belki de biz fazlasıyla sert bir "batch" e denk geldik ancak uzun uğraşlar sonunda bu metodla tatmin edici bir köpüğe ulaşabildim TOBS Sandalwood ile. Rafta kaybolmadan önce denemenizi tavsiye ederim.

Stallion takma adıyla bilinen Anthony Esposito, TOBS Sandalwood'un nasıl köpürtüleceğine dair ders niteliğinde bir video çekmiş. Zira o da bir dakinanın üzerinde yükleme yapıyor;

gurmekokular
Bugün ilk kez kullandım. Son yorumlarda zor köpürdüğü yazıyordu ama ben Mühle sentetik fırçayla yüzde köpürterek gayet kıvamlı ve 4 perdeye yetecek köpük elde ettim. Kokusunu da beğendim. Ortalamın üstü bir sabun.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
@Hellhound hocam. sabunu kaseden çıkardıktan sonra biraz kendini bulmaya başladı. tabi bunda sıcak su içerisinde bekletip, fırça ile yoğun şekilde yükleme yapmamın etkisi büyük Smile ayrıca şunu keşfettim. sabun yüzde köpürtme konusunda daha başarılı. yine de arko gibi kıvamlı bir köpük oluşumu söz konusu değil. bunu karşın, koruyuculuk ve kayganlık gayet güzel bence.

çok ilginç ki, bizden başka sabunun zor köpürdüğünü idda eden kimse yok Smile geçmiş sayfalarda 15 snlik yükleme ile tas dolusu köpük yaptıgını söyleyen arkadaşlar ve en son @mancho üstadın yorumu bana elimde ki sabunun bozulmuş olabileceğini bile düşündürdü Rolleyes

benzer paralelde iki video ekliyorum. adam çok kolay köpürtüyor bu zıkkımı Smile

https://www.youtube.com/watch?v=YNupT2bhHq8

https://www.youtube.com/watch?v=mrCi-yWNs3I
TOBS Sandalwood sabunu büyük hayallerle almıştım, ama birkaç kezlik kullanımım sonunda bir türlü ısınamadım. Herhalde diğer kullandığım sabunlarla arasında bayağı fark var. Çünkü bunda yaptığım köpük kıvamlı olmasına rağmen yüzde sönüyor, biraz çabuk kuruyor. Kokusu güzel, benimkini köpürtmemde sorun yok ama dediğim gibi yüzde kıvamını uzun süre koruyamıyor benim köpüklerim.

Sanırım biraz daha alışmam gerekiyor Confused .
(15/04/2015, Saat: 23:23)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: TOBS Sandalwood sabunu büyük hayallerle almıştım, ama birkaç kezlik kullanımım sonunda bir türlü ısınamadım. Herhalde diğer kullandığım sabunlarla arasında bayağı fark var. Çünkü bunda yaptığım köpük kıvamlı olmasına rağmen yüzde sönüyor, biraz çabuk kuruyor. Kokusu güzel, benimkini köpürtmemde sorun yok ama dediğim gibi yüzde kıvamını uzun süre koruyamıyor benim köpüklerim.

Sanırım biraz daha alışmam gerekiyor  Confused .

btoprak hocam, anlattıklarının birebir aynısını ben Harris Arlington'da yaşadım, sadece bir defa deneme şansım oldu gerçi. Genelleme yapmak yanlış olur elbette ama sizin yazdıklarınızı gördükten sonra numune ile deneme yapmadan önce İngiliz katı sabun almakta çekincelerim var bundan sonrası için. Paylaşımınız için teşekkürler, birçok olumlu yorumdan sonra bende mi bir gariplik var diye meraklanmıştım.
(16/04/2015, Saat: 00:16)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: btoprak hocam, anlattıklarının birebir aynısını ben Harris Arlington'da yaşadım, sadece bir defa deneme şansım oldu gerçi. Genelleme yapmak yanlış olur elbette ama sizin yazdıklarınızı gördükten sonra numune ile deneme yapmadan önce İngiliz katı sabun almakta çekincelerim var bundan sonrası için. Paylaşımınız için teşekkürler, birçok olumlu yorumdan sonra bende mi bir gariplik var diye meraklanmıştım.

Triple milled sabun olduğu için bunlar, kolay yüklenmiyor fırçaya diye biliyorum. Sana anlattığım yöntemi uygula naayi komşum, ve mümkünse kasede çalış köpük için. Fazla fazla yüklemekten çekinme sabunu, triple milled olduğu için zaten uzun kullanı ömrü var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 259 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,063,068 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,444 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 855 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,002 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,346 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,469 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,573 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,475 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 46,568 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: