Gilette Slim Adjustable
Çok iyi ve keyifli traşlarım oldu slim ile. Geleneksel traş ta en cok kullandığım 2. Makinadır yuma dan sonra
Şimdi ikisinede sahip değişim. Slim i de89 Ä yer acmak için elden cıkarmış hediye etmiştim.
Fazla kalabalığı sevmediğimden gitti ama çok özlediğim alettir.
Koleksiyonluk değil kullanmalık alettir bence
Yeni satın aldığım gillette slim adjustable,adamlar yapmış alet harika,yeni üretim makinelerle traş olmaktansa vintage eski makineler daha geleneksel geliyor bana daha keyifli açıkçası. J 2 kodu acaba hangi tarihte üretildiğini belirtiyor acaba?bilen var mı arkadaşlar?
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
(01/05/2018, Saat: 13:55)zbilgen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni satın aldığım gillette slim adjustable,adamlar yapmış alet harika,yeni üretim makinelerle traş olmaktansa vintage eski makineler daha geleneksel geliyor bana daha keyifli açıkçası. J 2 kodu acaba hangi tarihte üretildiğini belirtiyor acaba?bilen var mı arkadaşlar?
@zbilgen hocam bu 1964 yılının 2 çeyreğini ifade ediyor ,iyi günlerde kullanın,
(01/05/2018, Saat: 14:07)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @zbilgen hocam bu 1964 yılının 2 çeyreğini ifade ediyor ,iyi günlerde kullanın,
Teşekkür ederim ayhan bey sayenizdeSmile
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
Abilerim cümleten iyi geceler, yaklaşık 6 aydan beri geleneksel tıraşa merak sardım Smile

kendimce deneyerek ve videolar izleyerek tahrişsiz ve sinek kaydı tıraş olma yolunda bayağı yol aldım diyebilirim Smile

Merkur 38c ile başladım 1-3 günlük sakalda gayet keyifli tıraşı var. Özellikle günlük tıraşta

bu yorumları yaparken affınıza sığınıyorum daha çok yeniyim.Sakallar sert ve sık olduğundan

polsilver kullanmayı tercih etim, evveliyatında piyasada satılan derbey kullandım lakin tatmin etmedi Smile

Sonra 3-4 günlük sakal için ayarlanabilir bir makine almalıydım Smile aldımda GILLETTE ADJUSTABLE aldım Smile

Elime bugün geçti lakin 1-9 kadar hangi ayara alsam jilet açıklığı aynı 4 günlük sakalımı 2 perdede sildi süpürdü Smile ama sıkıntı var yardımlarınızı bekliyorum abilerim Sad

http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid200971
@dnzahmetdnz
Kardesim iki farklı yere aynı sorunu yazmısın ama ikiside yanlıs yer olmus, buraya tasıdık. Acele etme, yarın arkadaslar vakit buldukca cevap vermeye calısır.
b8wehi.jpg
Resimdeki alette ayar yüzüğündeki "9" rakamının hemen üstünde bir çentik var. O çentiği ince uçlu, mümkünse sivri uçlu olmayan (elinize gelirse yaralamasın diye)bir şeyle bastırın. Basılı tuttuğunuz sürece ayar yüzüğü takılmadan dönmeye başlayacak.Ayar küçültür gibi yüzüğü çevirin. Çevirmeye başladığınızda çentiğin üzerindeki rakam tekrar çentiğin üzerine gelinceye kadar (bir tam tur) döndürün. Kontrol edin. Umarım işinize yarar.
(18/10/2018, Saat: 03:47)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dnzahmetdnz
Kardesim iki farklı yere aynı sorunu yazmısın ama ikiside yanlıs yer olmus, buraya tasıdık. Acele etme, yarın arkadaslar vakit buldukca cevap vermeye calısır.

Çok teşekkürler komşum. formun acemisiyim biraz Smile satıcıya alette sıkıntı çıkarsa gönderirim demiştim ve gönderdim. İlginiz için teşekkürler Smile

(18/10/2018, Saat: 04:16)Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: b8wehi.jpg
Resimdeki alette ayar yüzüğündeki "9" rakamının hemen üstünde bir çentik var. O çentiği ince uçlu, mümkünse sivri uçlu olmayan (elinize gelirse yaralamasın diye)bir şeyle bastırın. Basılı tuttuğunuz sürece ayar yüzüğü takılmadan dönmeye başlayacak.Ayar küçültür gibi yüzüğü çevirin. Çevirmeye başladığınızda çentiğin üzerindeki rakam tekrar çentiğin üzerine gelinceye kadar (bir tam tur) döndürün. Kontrol edin. Umarım işinize yarar.

İlginiz için çok teşekkürler komşum. Aleti bozuk zannederekten satıcıya gönderdim açıkçası sağlık olsun diyelim Smile inşallah birgün daha düzgünü karşıma çıkar fazla vakit geçirmemiş olmamıza rağmen kendini hemen sevdirmişti Smile
Uzun süren temizlik çalışmalarından sonra bugün sabah slimle ilk tıraşımi oldum. Posilver jiletle ilk perde 6. ayarda nerdeyse 3 günlük sakalı sildi süpürdü. İşin güzel tarafı bunu hissttirmeden yaptı, hani derler ya alet bildiğin yağ gibi aktı. 2. Perde 2. ayarda oldum ve tıraşı bitirdim. Açık söylemek gerekirse bu kadar etkili bir sonuç beklemiyordum. Jilet etkisiyle mi böyle oldu bilemedim ama oldukça keyifli ve mermer gibi bir yüzle başlattı beni güne.
Smile 
(24/10/2018, Saat: 10:43)mehmetk1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun süren temizlik çalışmalarından sonra bugün sabah slimle ilk tıraşımi oldum. Posilver  jiletle ilk perde 6. ayarda nerdeyse 3 günlük sakalı sildi süpürdü. İşin güzel tarafı bunu hissttirmeden yaptı, hani derler ya alet bildiğin yağ gibi aktı. 2. Perde 2. ayarda oldum ve tıraşı bitirdim. Açık söylemek gerekirse bu kadar etkili bir sonuç beklemiyordum. Jilet etkisiyle mi böyle oldu bilemedim ama oldukça keyifli ve mermer gibi bir yüzle başlattı beni güne.

Komşum hayırlı olsun. Polsilveri bende sıklıkla kullanıyorum lakin slimin payı büyük bu işte açıkçası Smile makine işini biliyor size sadece köpüğü almak kalıyor Smile keyifli traşlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  1971 Gillette Super Adjustable agatam 0 1,829 16/02/2022, Saat: 20:29
Son Yorum: agatam
  Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable _Olgun_ 260 277,801 08/04/2021, Saat: 17:36
Son Yorum: tiktak
  Weishi Qshave Parthenon Adjustable Safety Razor Poerio 26 16,977 23/02/2021, Saat: 22:51
Son Yorum: sertac42
  Gillette Vintage Slim Twist (İngiliz yapımı, 1977) SumNauta 36 26,269 12/12/2020, Saat: 18:34
Son Yorum: furina
  Feather DER-A Double Edge Adjustable emiriko 16 13,217 20/08/2020, Saat: 19:55
Son Yorum: umutatakul
  Yerli eski slim twist replikaları ondüla klas ve jön BigHillMe 31 38,735 28/04/2020, Saat: 12:46
Son Yorum: Jonas
  Janus Adjustable Razor CK89 6 3,222 10/03/2020, Saat: 05:17
Son Yorum: CK89
  Gilette Slim Adjustable Mekanizması gr00v3r 6 3,888 06/12/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: Serjames
  R R Tarih Kodlu Gilette Black Beauty PisPorsuk 7 2,693 15/10/2019, Saat: 17:14
Son Yorum: aegean
  Gillette Fatboy Adjustable BigHillMe 267 284,507 09/08/2019, Saat: 23:34
Son Yorum: burakergun

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: