Günün Tıraşı (SOTD)
@pitbull

Komşum sıhhatler olsun. Sakal yapınızı bilmiyorum ama Treet'in o jiletinde veya paketinde sıkıntı olabilir mi? Ben orta gürlük ve sertlikteki sakalımla en çok kullandığım jilet Treet zaten günün tıraşı mesajlarımda görürsünüz.

Gillette Sarı keskinliği yok tabi ama yeşil/mavi astraya göre bence daha konforlu ve pürüzsüz bir jilet.

Denemek için tek paket değilde 100lük aldıysanız ben kalanlara talibim =)

Birde aynı tıraşta farklı sabun, losyon falan çok karıştırmanızı pek tavsiye etmem. Birbiriyleriyle etkileşime girip alerjik bir tepki oluşturabilirler. Düşük ihtimal de olsa sonra yüzünüz kızarıp pul pul dökülürken hiç keyifli olmuyor =)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(08/11/2014, Saat: 02:15)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @pitbull

Komşum sıhhatler olsun. Sakal yapınızı bilmiyorum ama Treet'in o jiletinde veya paketinde sıkıntı olabilir mi? Ben orta gürlük ve sertlikteki sakalımla en çok kullandığım jilet Treet zaten günün tıraşı mesajlarımda görürsünüz.

Gillette Sarı keskinliği yok tabi ama yeşil/mavi astraya göre bence daha konforlu ve pürüzsüz bir jilet.

Denemek için tek paket değilde 100lük aldıysanız ben kalanlara talibim =)

Teşekkürler Sevgili straht,benim sakalım orta gürlükte ancak sert,özellikle çene ve boyun bölgesi.Takip ediyorum genelde treet kullanıyorsunuz,ben 2 paket almıştım 2.traşımı oldum ancak mavi astra ve sarı giletteden daha çok performans aldım.Şu da var ben uzun yıllar DE ile traş olduğumdan, herhalde her jiletle traş olabiliyorum sadece aradaki farkı yazmak istedim.Bir süre treet ile devam edersem ondan da performans alacağımı düşünüyorum.bir de lord üstadın tavsiyesi olan trig jileti deneyeceğim değişiklik olsun diye,İmpa ticaret stoklarında var.
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
@pitbull hocam,
Sıhhatler olsun. Iyi günlerde kullanın.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
@pitbull

Aslında bulunabilirlik ve fiyat gibi durumlar olmasa Personna red (aynı zamanda Crystal sanırım), personna lab blue ve Polsilver SI kullanmak lazım =)

Trig ben denemedim yorum yapmayayım. Sadece Treet mutlu etmeyince şaşırdım=) Ben de bulabilirsem Treet Carbonsteel denemek istiyorum
-Grace Hopper

(08/11/2014, Saat: 02:29)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @pitbull hocam,
Sıhhatler olsun. Iyi günlerde kullanın.

teşekkür ederim üstad emeğinize sağlık
(08/11/2014, Saat: 02:30)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @pitbull

Aslında bulunabilirlik ve fiyat gibi durumlar olmasa Personna red (aynı zamanda Crystal sanırım), personna lab blue ve Polsilver SI kullanmak lazım =)

Trig ben denemedim yorum yapmayayım. Sadece Treet mutlu etmeyince şaşırdım=) Ben de bulabilirsem Treet Carbonsteel denemek istiyorum

Üstad,personna lab blue ve trig impada var bir ara alacağım yorumlarım.Polsilver SI kullandım güzel jilet.Personna red ve Crystal yurtiçinde bulabilirsek olabilir forumda çok tutuluyor.
İşin aslı bizler yeni ürünler denemeyi seviyoruz,iyi bir yüz hazırlığı ve oturmuş bir teknikle sorunsuz traş olunabiliyor aslında.

syg
@pitbull

Haklısınız ilk zamanlarda yeni ürün denemek keyifli geliyor fakat bir süre sonra bir ürün oturunca el başka bir şeye gitmiyor. Mesela benim elim 2 haftadır belki daha fazla PannaCrema Namaste ve 1305e gidiyor kendiliğinden ve çok özendiğim mesela pazar günü tıraşı falan değilsede hemen onlara uzanıp oluyorum. O yüzden hep aynı olmasın diye foto bile koymuyorum artık=) Arayış ideal ürüne kadar sürüyor sanırım, tabii keyfi başka.
-Grace Hopper

Ben uzundur aynı ekipman ile mutlu mesut tıraş olduğumdan yeni mesaj yazamıyorum. Smile
tuckmar solingen 5/8
tabac kase
lijun 30/55 manchurian fırça
kingshave balsam
rebul ıce kolonya

rasgele elime ne geldiyse kullandım biraz uyumsuz bir traş oldu koku açısından
(08/11/2014, Saat: 13:22)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tuckmar solingen 5/8
tabac kase
lijun 30/55 manchurian fırça
kingshave balsam
rebul ıce kolonya

rasgele elime ne geldiyse kullandım biraz uyumsuz bir traş oldu koku açısından
Sıhhatler olsun üstat, foto yok mu?
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 294,621 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,611 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,333 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,697 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,010 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,160 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,144 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,124 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,249 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: