Günün Tıraşı (SOTD)
(03/10/2015, Saat: 17:51)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haftasonu tıraş keyfi Smile
Cümleten sıhhatler olsun..
c0e65ece-3a7d-442e-a512-721e85048c10.jpg
Tıraş aleti: Gillette Black Handle Superspeed
Jilet: Ladas (1)
Tıraş kremi: Arko Fresh
Tıraş fırçası: Isana Premium Sentetik
AS: Brut Original

recklesstr komşum sıhhatler olsun. Ladas tek almadığım Rapira jiletiydi, forumda okuduğuma göre cilde dalmaya müsait dengesiz bir jilet diyorlardı. Siz ne diyorsunuz ?
(04/10/2015, Saat: 18:59)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: recklesstr komşum sıhhatler olsun. Ladas tek almadığım Rapira jiletiydi, forumda okuduğuma göre cilde dalmaya müsait dengesiz bir jilet diyorlardı. Siz ne diyorsunuz ?

Teşekkür ederim komşum sana da sıhhatler olsun Smile Isana porsuk fırçayı pek beğenmemişsiniz anlaşılan.
Ladas superspeed black handle'da da diğer tıraşlarımdaki gibiydi, bana göre orta halli bir jilet. Pembe-mavi-siyah rapira ile benzer karakterde bir jilet gibi geldi. Cilde dalmaya meylettiğini hissetmedim doğrusu, iki perdede kızarıksız, kesiksiz, güzel bir tıraş sağladı. Favorileri alırken pembe rapira gibi birkaç kılı atlaması tanıdık geldi.
Rapira serisi beğeni sıram voskhod>kırmızı-mavi paket>swedish steel>pembe-mavi-siyah>ladas>platinum lux>sputnik
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
33wws3l.jpg
www.instagram.com/karia_brushworks/
(04/10/2015, Saat: 18:54)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugünün Tıraş Teması : Back to basics with a BIC Shave

Ön Hazırlık : Isana Men Sensitiv Yüz Yıkama Jeli ile temizlik + Watsons Tıraş Öncesi Losyonu (Forest Fresh)

Tıraş Aleti : BIC Metal

Krem : Proraso Yeşil

Fırça : Isana Men Pure Badger

Tıraş Sonrası : Crystal Şap + Watsons Tıraş Sonrası Losyonu (Forest Fresh) + Isana Men Sensitiv Tıraş Sonrası Balsam

Bugünkü tıraşımın temasını geçen gün aldığım ve bu forumda da birkaç kere bahsedilen BIC Metal belirledi. BIC Metal ile ilk tıraşım fakat rahat bir tıraş geçirdiğimi, BIC'in diğer kartuşlu veya yaprak jiletlerine göre konforlu bir tıraş verdiğini söylemeliyim. Ayrıca, Watsons tıraş sonrası ürünlerini ilk denememdi. Tıraş öncesi losyonunu pek başarılı bulduğumu söyleyemem, zira kullandıktan hemen sonra cildimi gerdiğini hissettim, başarılı bir ürün değil. Tıraş sonrası losyonunu ise azda olsa beğendim. Kesinlikle tekrardan alınacak ürünler değil. Keza aynı şey Isana Men'in porsuk fırçasıylada geçerli. İki perde (WTG + ATG) + rötuş ile tam sinekkaydı olmasada tatmin edici bir tıraş oldu.
Komşum ısana pure porsuk akacağınıza sentetik alsaydiniz keşke... Gri saplı fırça iğrenç ötesi..
c07a525cbc004a28acfdc17f8af5801d.jpg
www.BarbarosRazors.com

ca33d582be9f1e1805d64cf81b6d9abe.jpg

@Aleksey
Üstad,fırçayı merak ediyorum
Bir kaç satır yorum alalım Smile
(05/10/2015, Saat: 00:41)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad,fırçayı merak ediyorum
Bir kaç satır yorum alalım Smile

Ben çok beğendim. Ahım şahım bir break in yapmadım. 10 kere ıslanmamıştır fırça. Ama yine de rahatsız edici bir batıcılık yok. Koku da az. Bu konuda Omega'ya göre çok daha başarılı bulduğumu belirtmeliyim. Köpük yapma becerisi de yerinde, kesinlikle rotasyonumda kalacak bir fırça. Keşke Semogue bu sapın siyah ve kırmızı dışında renklerini de üretse, veya boyamadığı domuzcuk modellerini arttırsa. Sad
theunnamed ve Aleksey komşuların Old Spice tercihlerine +1 özellikle Aleksey komşumun vintage Old Spice'ına. Proraso Kırmızıyı bende aldım komşum kokusu hafif fındıksı bir koku gibi geldi bana ama güzel Smile

@m y r komşum ilk aldığım fırça buydu 2014 yaz sonu denemiştim daha önce de ve hüsranla sonuçlandı yine heves edip deneyince. Sentetiği aldım bir köşede bekliyor, zira Omega 10077 kısa loft fırçamla sabunlarım iyi anlaşıyor bu aralar.
(04/10/2015, Saat: 20:36)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim komşum sana da sıhhatler olsun Smile Isana porsuk fırçayı pek beğenmemişsiniz anlaşılan.
Ladas superspeed black handle'da da diğer tıraşlarımdaki gibiydi, bana göre orta halli bir jilet. Pembe-mavi-siyah rapira ile benzer karakterde bir jilet gibi geldi. Cilde dalmaya meylettiğini hissetmedim doğrusu, iki perdede kızarıksız, kesiksiz, güzel bir tıraş sağladı. Favorileri alırken pembe rapira gibi birkaç kılı atlaması tanıdık geldi.
Rapira serisi beğeni sıram voskhod>kırmızı-mavi paket>swedish steel>pembe-mavi-siyah>ladas>platinum lux>sputnik

Hiç sormayın recklesstr komşum Angry , giriş seviyesi olarak bile önermeyeceğim bir fırça, hem köpürtme işleminde başarısız, suda bekleyince tamamen işlevini yitiriyor, kılları birbirine yapışıyor, kıllar sık değil, batıcı, backbone'u yok ve daha birçok handikap'ı var. Anladımki domuz kılı fırçalarla aram daha iyi özellikle sabun kullanmayı daha çok tercih eden biri olarak daha iyi sonuç verdiğine inanıyorum. Porsuk ileride düşünürsem de büyük ihtimalle iyi bir Simpson, Thater ya da özel yapım lijun veya tipsol üstadların fırçalarından olur diye düşünüyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 294,625 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,612 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,333 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,698 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,010 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,160 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,145 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,126 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,249 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: