Günün Tıraşı (SOTD)
Ekran%20Alnts_2.jpg
Pazar Tıraşı
Schick Krona
Rapira SS (4)
Isana Porsuk Fırça
Proraso Beyaz
Barbasol Pacific Rush AS
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
EJ tıraş öncesi
EJ DE89 Barley
Kai
Tipsoft custom 26mm premium
Barbon krem
Zaza şap
Barbon kolonya
Nivea Coolkick

Yine ilk defa kullandığım üç adet ürün var. İlki Kai bıçak. Feather gibi biraz takılma hissi verse de kesinlikle Feather' a göre daha rahat ve dengeli bir tıraşı var. Üç perde de sinek kaydı yaptım. Bu kadar keskin bir bıçak ile üç perde sonunda şap biraz gıdıklar dedim ama şapı hiç hissetmedim. Çok güzel tıraş verdi ama maalesef fiyatı sebebiyle tercih edemeyeceğim.

Barbon krem kayet güzel bir krem. Tıraş performansı her yönüyle güzeldi, tıraş sonrası nemlendirmesi güzel. Lakin kokusu ve fiyatı sebebiyle ileride tercih edebileceğim bir ürün değil. Özellikle yastıklaması hoşuma gitti.

Barbon kolonya tam bir alkol ve mentol bombası. Yatıştırma etkisini göremedim çünkü tıraş muazzam geçmişti. Serinletme etkisi güzeldi. Koku? Kokusu yok gibi bir şey. Ferah, ormansı çok çok hafif bir kokusu var. Öyleki şişeden dökerken uçuyor Smile.

Genel olarak Barbon ürünleri alınca pişman etmeyen, almasanız da aramayacağınız ürünler diyebilirim.
Haydi hayırlı tıraşlar...
  • TOBS Avocado krem
  • Plisson sentetik fırça
  • ERN 11/16 ustura
  • EST tıraş kolonyası
  • Real Shaving balsam
rkmujq.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
#SEptember ve #Speicktember'a devam

Speick Tıraş Kremi
Shavemac Custom "Badger Whiskerer" Fırça
GEM MMOC SE Tıraş Aleti
Treet SE Jilet
Hortus Fratris Cadıtırnağı Suyu
L'Occitane Cade Balm

Maalesef L'Occitane Cade Balm zamanından önce bozulmaya başlamış arkadaşlar. Bugün L'Occitane a mail atacağım bakalım ne diyecekler.

3136o42.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
cihankeskin ustadım,

Nedir uzerindeki tarih aralıgı, merak ettim ne kadar sürede bozuluyor krem. Koyun can derdinde kasap et derdinde misali, daha fırsat olup acılmamıs duran tras kremleri aklıma geldi bir an. Smile
(14/09/2015, Saat: 13:23)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cihankeskin ustadım,

Nedir uzerindeki tarih aralıgı, merak ettim ne kadar sürede bozuluyor krem. Koyun can derdinde kasap et derdinde misali, daha fırsat olup acılmamıs duran tras kremleri aklıma geldi bir an. Smile

@dikdik_s komşum,

Kozmetik ürünlerinde iki tane önemli tarih var. a) Raf ömrü. b) Açıldıktan sonraki kullanım ömrü.

Raf ömrü ürüne ve saklama koşullarına bağlı olarak 2-3 yıl ortalamasındadır. Bu parfüm vs. için 5 yıla kadar çıkar. Kremler için 2-3 yıl öngörülür genelde.

Açıldıktan sonraki kullanım ömrü ise ambalajın üzerinde kapağı açılan bir kavanoz illüstrasyonu ile simgelenir. Üzerinde de ay cinsinden bu süre yazar. Genelde bu süre ise 12 aydır. 12 ayın çok daha üzerinde ürünlerin kullanılabilir olduğunu biliyoruz. 12 aslında konservatif bir tahmindir.

İlk defa aldığım bir ürün 12 ayın altında bozuldu. Aynı markanın normalde bu süreyi 6 ay olarak veren ürünlerinde ise hiç bir sorun yok. Bendeki üründe sorun olduğunu düşünüyorum.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Schick Type B1 1927-1932

7bbf5f81d2b33e60e6c2ce8029ae6d41.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
0c43ad9ff6726b76817d9fc4740d2cc2.jpg

Ilk tras resmim

Muhle R41makine
Simpson Special Pure Badger fırça
MWF sabun
Timor bıçak
Mazorin after shave balsam
EJ mug
@onurcakmak
forumda gordugum en orjinal aletlerden biri. sıhhatler olsun
(14/09/2015, Saat: 20:53)1912 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @onurcakmak
forumda gordugum en orjinal aletlerden biri. sıhhatler olsun

Teşekkürler üstad, daha güzelleri sizin olsun.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,593 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,201 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,285 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,561 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,770 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,213 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,027 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: