Günün Tıraşı (SOTD)
@Aleksey: Ben dedim. Midilli'ye kadar #SEptember'a da #Speicktember'a da devam edeceğim.

Proraso Yeşil Çay & Yulaf Tıraş Öncesi Kremi
Speick Tıraş Kremi
Shavemac Custom "Badger Whiskerer" Tıraş Fırçası
GEM MMOC SE Tıraş Aleti
GEM PTFE Jilet (4.5)
Merkur 37C Tıraş Aleti (PTFE jilet 2. perdede çekiştirince DE'ye geçtim)
Astra Yeşil Jilet
Pinaud Clubman Vanilya Tıraş Sonrası Losyonu

2nsq93d.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bugün seyahat tıraşı oldum. Tam keyif adamı olmuşum, seyahatte bile vazgeçemiyorum Smile.

Muhle Silvertip Fibre fırça
Mama Bears Tester sabun
Gillette Travel Tech makine
Rapira jilet

2552pnm.jpg
Gillette Super Speed 1953
Bolzano (3)
T&H Super Badger
Cella
Zaza Şap
444 + Clubman Pinaud A.S.
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...
Fs 26mm finest
Permasharp
Speick stick
Ej de89
Zaza şap
Skin bracer
a3c6853c6bb1edca15afd1f7059346a8.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
8y9k5j.jpg
Proraso Preshave Crem
Truefitt and Hill Grafton Shaving Cream
Mulcuto straight razor 5/8
Edwin Jagger Pure Badger Brush
Zaza Alaun Stone -
Truefitt and Hill Grafton Aftershave
Loccitane -Cade After Shave Balsam

Daha önceden Hans amcaya bilettiğim fakat düzgün bir traş olmayıp Madeninin kalitesinden şüpheye düştüğüm Mulcuto Usturam Chinaski Üstadımın değerli emeğiyle bir nevi Jedi Laser kılıcına Smile dönüşmüş durumda, hem hafif hem çok güvenli ve kaygan rahat bir traş verdi...elbetteki proraso preshave ve T.H kremde yardımcı olmuştur ama bu keskinliği ancak Feather ve Bolzano jiletlerle karşılaştırabilirim...tekrardan teşekkür ediyorum kendisine...Zaza şapı ilk defa denedim daha tok bir ürün, etki süresi daha kısa geldi bana,kalite hisside gayet iyi...Tatilde böyle kaliteli traşlar daha bir keyifli oluyor doğrusu, doğa ve güneş içiçe olunca hayatın anlamı daha bir artıyor sanki....herkese Sıhhatler olsun
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(11/09/2015, Saat: 14:58)neoromancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 8y9k5j.jpg
Proraso Preshave Crem
Truefitt and Hill Grafton Shaving Cream
Mulcuto straight razor 5/8
Edwin Jagger Pure Badger Brush
Zaza Alaun Stone -
Truefitt and Hill Grafton Aftershave
Loccitane -Cade After Shave Balsam

Daha önceden Hans amcaya bilettiğim fakat düzgün bir traş olmayıp Madeninin kalitesinden şüpheye düştüğüm Mulcuto Usturam  Chinaski Üstadımın değerli emeğiyle bir nevi Jedi Laser kılıcına Smile dönüşmüş durumda, hem hafif hem çok güvenli ve kaygan rahat bir traş verdi...elbetteki proraso preshave ve T.H kremde yardımcı olmuştur ama bu keskinliği ancak Feather ve Bolzano jiletlerle karşılaştırabilirim...tekrardan teşekkür ediyorum kendisine...Zaza şapı ilk defa denedim daha tok bir ürün, etki süresi daha kısa geldi bana,kalite hisside gayet iyi...Tatilde böyle kaliteli traşlar daha bir   keyifli oluyor doğrusu, doğa ve güneş içiçe olunca hayatın anlamı daha bir artıyor sanki....herkese Sıhhatler olsun

Sıhhatler olsun.EJ fırça nasıl benim gibi yeni başlayanlar için tavsiye eder misiniz?
(11/09/2015, Saat: 16:31)Köse123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun.EJ fırça nasıl benim gibi yeni başlayanlar için tavsiye eder misiniz?

Forumda fırça ile ilgili çok fazla yazı var komşum. EJ iyi bir markadır ama burada fırçadaki kıl tipi önemli. Ben şahsen EJ alacaksanız Pure veya Best fırça almamanızı tavsiye ederim çünkü bunlar çizici fırçalardır. Yüzde köpürtmeye pek uygun değillerdir. EJ Super fırça ise sizi oldukça tatmin eder. Bunun dışında Orta halli bir domuz fırça da alabilirsiniz. Bunlar sizi başlangıçta tatmin eder. Bunları kolaylıkla impa ticaretten temin edebilirsiniz. Ayrıca forumun ikinci el bölümünü de kontrol etmenizi öneririm.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim Cihankeskin hocam.Kılların çizmesi konusunda ise şu anki kullandığım fırçadan daha kötü olduğunu zannetmiyorum(temizel gold).Öğrenci olduğumdan super fırçalar veya iyi domuzlar beni aşar.F/P olarak bana daha uygun gibi.
Neoromancer, ozlettin baskan her zamanki gibi muhtesem. Chinaski hocamin biledigi ustura eger kullanicida hata yoksa muhtesem tiras verir. Bir cok ornegini deneyimledim sagolsun. Sihhatler olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 294,453 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,607 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,329 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,616 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,002 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,122 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,087 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,115 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,249 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: