Günün Tıraşı (SOTD)
Kağıt havlunun lifleri jilette kalıyor olabilir , onun yerine gözlük bezi kullanmayı dene Smile

Bu arada bugün ilk kez Permasharp ile ikinci tıraşımı sıknıtısız atlattım Big Grin

Çoğunuzun bildiği gibi Rapira son gözdem.Slim 3 ayarda harikalar yaratıyor.Dün Slim 2 de Permasharpla güzel bir tıraş olmuştum.Her ne kadar çok bastırmadığım için sakalk kalmış olsamda eski Permasharp deneyimlerime nazaran çok iyidi.(Tabi bunun sebebi Merkur 33C'nin agresifliğiydi).

Bugün yine Slim 2 ayarda çok güzel bir tıraş oldum 2. kullanımda,bu permasharpla ile daha önce imkansızdı (hele blade buffing yaptığım sıralar)Big Grin

Bunu sağlayan etmenlerin başında öncelikle Slim var.Diğer husus bastırmamak ve tersten alırken daha da bastırmamak.

Tabi tüm bunlara bugün ilk kez denediğim Arko Regular Krem'de katkı sağladı.

Açıkça söyleyebiliriki bugüne kadar ilk kez tıraştan sonra hatta şap aşamasından sonra yüzüm yumuşacıktı.Neredeyse aftershave ihtiyacı duymadım Big Grin

Krem çok dolgun ve kıvamlı bir köpük yaptı ve ihtiyacım olan 3 perdelik tıraşı rahatça sundu.Nemlendirme özelliği Moist ve Cool'dan çok çok daha iyi geldi.

Yani diyeceğim günün kahramını Arko Regular oldu benim için.Bugüne kadar denemeyen varsa mutlaka alıp denesin.

Slim'i 2 de kullanarak bu başarımı Gillette 7 oclocklardada deneyeceğim yakın zamanda. Big Grin Yeni bir şans vererekten.

niye ki?
daha önce beğenmemiş miydiniz 7oclockları acaba? Huh
(14/02/2012, Saat: 16:57)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Slim'i 2 de kullanarak bu başarımı Gillette 7 oclocklardada deneyeceğim yakın zamanda. Big Grin Yeni bir şans vererekten.
Sadece iki kere denemiştim hocam.İlkini 33C de ve eski teknikle.Diğer denememi ise tahrişli bir tıraşın ertesi günü denemiştim.Dolayısıyla tam verimli bir deneme olmadı.

problem neydi? keskin gelmemesi mi yoksa çok tahrişli mi olmasıydı?
(14/02/2012, Saat: 17:03)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sadece iki kere denemiştim hocam.İlkini 33C de ve eski teknikle.Diğer denememi ise tahrişli bir tıraşın ertesi günü denemiştim.Dolayısıyla tam verimli bir deneme olmadı.
1) 33C ' nin agresifliği
2)Kusurlu teknik
3)Emin olmamakla birlikte güzel köpük yapamaam,bazen oluyor çünkü.
4)Diğer denememde de yüzüm zaten tahrişliydi başka bir tıraştan sonra.

Ama hatırladığım kadarıyla iyi bir jiletti.Permasharp'a göre keskinliği bariz şekilde belli oluyordu.Ve ilk tıraşında sıkıntı yoktu.Yine permasharpla doluğu gibi 2.de rahatsız ediyordu.

Bugün bunu aştığıma göre eminimi 7oclockla güzel tıraşlar beni bekliyor Big Grin
makıne: alı bıyıklı ustura
fırca: wılkınson domuz kılı
sabun: wılkınson
sap:alı bıyıklı
jılet:permasharp

genelde banyoya gırmeden once 3 gunde bır tras oluyorum ve aksamları oluyorum.tek perde alıorum ve tersten hıc almıyorum.
banyodan sonrada nıvea balsam suuruyorum.oooohhh super bır keyıf.varsa elımde bırazda esans suruyorum.mesela sandal yagı veya mısk yada amber Angel
abi banyodan sonra olsana madem.
banyodan sonra daha mı ıyı olur acabaIdea
hıc denemddım de denemek te yarar var
Asıl banyodan sonra iyi olur Big Grin Buhar gözenekleri açıyor sakalları yumuşatıyor ve sonuç çok rahat tıraş Smile
daha iyi olduğunu söylüyorlar. ben tıraşı banyodan sonra olunca cildim çok tahriş oluyor gibi geliyor.
(15/02/2012, Saat: 13:28)oner0681 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: banyodan sonra daha mı ıyı olur acabaIdea
hıc denemddım de denemek te yarar var

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 286,187 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,139 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,987 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 176,191 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,174 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,117 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,082 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 7,904 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,168 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: