Günün Tıraşı (SOTD)
(02/06/2015, Saat: 16:04)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: * Aleksey Sabun
* T&H Wellington Super Badger
* GEM MMOC
* GEM PTFE

3017'de kullandığım PannaCrema hala benden yaklaşık 600 km uzakta olduğu için ve Aleksey komşunun sabunu merak ettiğimden tıraş sonrası hiç bir ürün kullanmadan bu tıraşı oldum. Bence ilk sabun denemesine göre çok başarılı sadece kokusu eksik ki performansı başarılı olduktan sonra koku eklenir Smile Diğer kullandığım sabun ve kremlerle kıyaslarsam sadece PannaCrema ve TOBS buna üstün gelebilir gibi. Üstün gelmek derken öyle aralarında dağlar kadar fark yok, beklememiş sabun olmasından da kaynaklı olabilir. Benim Aleksey Sabunuyla tek sıkıntım cildimde yanma yapması oldu. Aynı problemi PannaCrema ile de yaşıyorum, ilk perde sonrası ikinci perde için sabunun yüzüme uygularken sabun aynı alkol gibi cildimi biraz yakıyor. Öyle çok can yakan veya sinir bozan bir durum değil fakat olmasa daha iyi olur. Sonuç olarak kokulu versiyonu yapılınca alıcağım sabunlar arasına girdi Aleksey Sabun Smile Eline ve emeğine sağlık komşum @Aleksey

Sıhhatler olsun komşum. Aynı yanmayı ben de yaşadım ama çok hafif bir yanma. Sonraki batchlerde toparlandığını tahmin ediyorum. @martin amca olsa da yorumlasa aslında.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Birkac zamandir foto koymamistim, sabahin keyifli tirasi  Smile

5wdvnc.jpg
@Straht beğenmene sevindim komşum, sıhhatler olsun. Yanma konusunu Cihan komşum da söyledi. İkisi farklı parti bu arada, not düşmüş olayım. Sendekinde extra shea butter var. Yanma bende üç partide de olmadı. Bazı cilt tiplerine göre hassasiyet oluyor sanırım, çünkü içeriğinde esansiyel yağ veya mentol varla yok arasi. Curing time ile düzelir diye düşünüyorum o yanma da, bu arada PannaCrema Namaste'de lavanta veya bergamot var mıydı?

@naayi, bayılıyorum senin şu fırçaya! Sıhhatler olsun.
@Aleksey ben de bayılıyorum Smile Knot ayrı güzel, sap ayrı güzel, ister karşısına geç seyret, ister al eline tıraş ol Wink Bir tane de Finest mı alsam diye düşünmüyor değilim..
(02/06/2015, Saat: 22:34)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Aleksey ben de bayılıyorum Smile Knot ayrı güzel, sap ayrı güzel, ister karşısına geç seyret, ister al eline tıraş ol Wink Bir tane de Finest mı alsam diye düşünmüyor değilim..

M&F Blonde olmalı bence sırada, bu kadar güzel bir fırça ailesine o yakışır. Smile
Bu yeni Two Band ama D01 olmayan Shavemac'ler değil mi? Hastası çok yurt dışında.
Aynen, D01 olmayan yeni 2B Shavemac, yurtiçinde de hastaları var Wink M&F Blonde güzel olur elbette Smile
(02/06/2015, Saat: 22:40)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen, D01 olmayan yeni 2B Shavemac, yurtiçinde de hastaları var Wink M&F Blonde güzel olur elbette Smile

Bu ara elim kolum bağlı harcama konusunda, beklediğim şeyler var malum ama listemde üst sıralarda Shavemac ve Thater bu two band güzellikleri ile.
Haber vereyim mi Blonde bulursam?
Maggard MR7 + Maggard V2 kafa
Personna Platinum
Nivea mild
Lider fırça
ABıyıklı şap
Bay Rum
Nivea Coolkick

Maggard V2 kafa güzel olmuş. Bıçak düzgünce ve her iki tarafı eşit şekilde oturuyor. DE89' dan bir gıdım daha yumuşak ama tıraşı çok keyifli, her türlü tehlikeli numarayı çekebilirsiniz. Çelik sap ile beraber bence kesinlikle düşünülmesi gereken bir seçenek. Eğer yurtdışından DE89 veya türevi bir alet alınacaksa kesinlikle göz atılmalı, çelik sap hesaba katılırsa f/p çok iyi.

Her zamanki gibi Nivea'nın yakması dışında güzel tıraş oldu. Bir bitiremedim şu Niveaları Sad.
Haydi hayırlı tıraşlar...
j6786h.jpg
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
Dünün tıraşı olacak gerçi ama yazmayı unutmuşum gün içinde. İlginç bir tıraş oldu, bilimsel deney tadında.
Faena sabunun bana yeterli gelmemesini iki sebebe bağlamıştık Cihan komşumla;
-Az ürün,
-İzmir'in suyu,
-Porsuk fırçanın bu ikisini istenilen şekilde bir araya getirmemesi.
Bu nedenlerle;
-İçme suyu kullandım tıraş sırasında,
-Ürünü bolca kullanmak için tum sakal bölgem beyaz olana kadar direk yüzüme sürdüm kaptan alıp,
-Fırça olarak da Plisson sentetik kullandım (ürünü çok iyi kullanan, çabuk ve güzel köpük yapan bir fırça olması sebebi ile)
-Bir de ekstra olarak bir yanakta Mongoose bir yanakta çelik ustura kullandım, koruyuculuk ve kayganlık şikayetim olduğu için.

Kıvamı görüntüde çok başarılı olana kadar yüzde köpürttüm. Buraya kadar her şey harika.

Tıraş;
-Mongoose B2 Polished / iKon SE
-Feather Pro (2)
-ERN 11/16 Ustura
-Illionis 127 Kayış
-Plisson Sentetik
-Faena Vanilla
-Speick Losyon

Sonuç; ne yazık ki Faena benim için hala ortalama bir ürün. Nemlendirme başarılı, ancak sabunun ne yazık ki tek beğendiğim yönü bu. Ne koku, ne performans beni tatmin etmedi. Kabul ediyorum, koku öznel. Ama performansın da bu şekilde öznel olması Cihan komşumla beni çok şaşırttı. İlk defa böyle bir deney yapıyorum bir ürün için, varın siz düşünün şaşkınlığımızı. Artisan bir ürün olması, internetteki yorumlar, Cihan komşumun incelemesi derken beklentim yüksekti, ancak olmadı, olduramadık. Sad

Ürünü satın almadan denememe yardımcı olduğu için Cihankeskin komşuma tekrar teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,718 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,370 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,568 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,813 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,259 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,035 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: