Günün Tıraşı (SOTD)
2mmixro.jpg
Thiers Issard Historique 6/8 Half Hollow Spartacus Koç Boynuzu Ustura
Kanayama 3 Kayış
Omega 652 Pure Badger Fırça
Proraso Tıraş Kremi
Clinique Post-Shave Soother Beard Control
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
dorko solingen 6/8 ustura
tabac sabun
lujin porsuk fırça
eyüp sabri tütün kolonyası
nivea balsam

3 perde
birinci perde düz
ikinci perde çapraz
üçüncü perde tersten
sonuç sıfır pürüz
üç günlük sakallarımı 3 gün boyunca günde 2 defa kremledim,daha öncede bunu denemiştim,sonuç sakallar ciddi yumuşuyor ve rahat kesiliyor bunu deneyin göstergesi de Derby jiletin 2.kullanımında fazla takılmadan kesmesiIdea

proraso eucalyptus - mentollü ve yeşil çaylı sample ları karıştırıp kullandım
gillette slim 1963 I3
fs 24 mm finest
rebul balm ( alt-innsbruck emulsion henüz kargoda )
derby 2. ve son kullanım 2 defa kullandığım jiletleri kırıp coolcut ta kullanıyorum bakalım derby yarımlar birer tıraş daha verecek mi Huh

@ 4 slim
@ 6 slim
@ 9 slim

boyun bölgesinin en alt 2 parmak enindeki bölgeye ve çeneye rötüş olarak @ 4 slim ters aldım

havalar ılıman ve kışın balm kullanabiliyorum,yazın rahat edemiyorum
SANY1507.JPG
cella red tube
fs 24
bolzana
coolcut
alt innsbruck emülsion

bolzana yu slimle kullandıktan sonra atmaya kıyamadım
kırıp coolcuta taktım,dengeli ve orantılı bir keskinliği olan jilet
gillette shap edge kadar agresif ve dalıcı bir değil,coolcut için ideal jiletlerden biri

3 perde coolcutla ustura tıraşı DE kadar konforlu olmasada,usturayla oynamak için yeterli

edit:alt innsbruck emülsion
Wilkinson DE
Derby Jilet
FS 24mm Fırça
Wilkinson Stick Sabun
EJ Sandalwood Tıraş Sonrası Kremi

Sonunda Wilkinson sabunu kullanmak nasip oldu ya gözlerim açık gitmem artık Big Grin. Nemlendirmesi haricinde Arko'dan çok da farkı yok ama benim gibi dermatiti olan insanlar için nemlendirme bile çok önemli bir faktör olabiliyor.

EJ krem, tıraş aletinin yanında gelmişti. Az miktarda olduğu için tam kararında kullanamasam da Arko ve Nivea'nın tıraş sonrası ürünlerinden daha iyiydi.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Dün akşam olduğum tıraş:

Yuma
Perma sharp
Derby limonlu
Vepa fırça
Nivea sensitive balsam
Talk

Ortalama, yakın bir tiras oldu. Yumayla iki geçiş çoğunlukla yeterli oluyor. Boyun bolgem artık tahris olmuyor ancak bu sefer yanaklarım hafif kizardi. Nivea balsamin üstesinden gelemeyeceği birsey değil yine de Smile
Colonel Conk Amber
Isana porsuk fırça
Timor
Gilette SUPER ADJUSTABLE
Nivea sensitive balsam

Jilet iyi, sabun güzel, tıraş tahrişsiz ve 3 perde.

Bu tıraşın bir bölümünde yüzüme, burnuma hatta gözlerime bile fırçayla köpük süren 1,5 yaşında ki kızım olmasaydı emin aldığım keyif çok sönük olurdu.
www.tekyumruk.com
3 günlük sakal,

Basit yerli domuz fırça
martin amca no:3 limonlu sabun
punktal
astra yeşil
şap
pierre cardin balzam

Öncelikle kendi özel yağ karışımımla sakllarımı yağlayıp 5 dakika bekledim. Ardından martin amca sabunla 2 kere köpürtüp ovalayarak tıraşa hazır hale getirdim. 3 perde, ilk ikisi taraklı, son perde siperlı yüzle tıraşımı tamamladım. Boyunda kısa süreli hafif tahriş dışında sorun olmadı. Şapın halledemeyeceği bir şey değildi. Soğuk su ve balzamla bitirdim.

Bayadır bu kadar özenmediğimin sonucu olarak hem son zamanlardaki, hem de astra yeşil ile şimdiye kadarki en iyi tıraşımı olmuş oldum. Eminim voskhod ya da rapira ile daha da mermervari bir sonuç alacaktım ancak yeşil ilk kez beni üzmedi.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
EJ DE89
Permashap Jilet
FS 24mm Fırça
Proraso Sabun (Eski versiyon)
Şap
Proraso Tıraş Sonası Losyon (Eski versiyon)

3 perdelik tıraşımdaki bu seferki yeni ürün Proraso losyon oldu. Losyonu yüzüme sürdükten sonra 10-15 saniye süren bir yanma oluştu. Sonrasında ise sabunun yarattığı etki kadar olmasa da mentolle gelen serinlik.

Nemlendirme bakımından ürün çok etkili olmasa da yüzün kurumasına da sebep olmuyor. İncelemelerini okuduğum diğer ürünler yanında vasatın biraz üzerinde performansa sahip. Fiyatı ve kokusu dışında elinizin altında muhakkak olması gereken bir ürün değil bence.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Bugün gelen Futur Chrome ve proraso ile ilk tıraşımı oldum:

Merkur Futur Chrome (@4)
Merkur Platinum
Proraso green kase
Banat perfect
Old Spice Classic AS

Sonuç: 3 günlük sert sakalın üzerinde kayan bir Futur, 3 perdede mükemmellik, kesinlikle 0 tahriş, maksimum keyif Smile

2hfi91h.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,917 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,469 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,220 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,423 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,588 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,854 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,324 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,046 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: