Günün Tıraşı (SOTD)
(08/05/2015, Saat: 09:42)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim komşum. Sabunu uzun süredir almaya çalışıyordum. Ne üreticiyle anlaşmam ne de almam kolay olmadı. En son ne aldınız bölümünde duyurmadan yazmak istemedim.
Tabi bir sabunu almak için karşılıklı 27 e-mail gönderince insan eline geçince dayanamıyor. 3017'ye kısa bir ara olabilir.  Big Grin

Komşum günümüz şartlarında 27 e-mail ile ülkeler fethediliyor Big Grin Varsın ara olsun. Merakla bekliyoruz Smile
Acta est fabula, plaudite.
  • Proraso Eucalyptus pre-post krem
  • Le savon de rasage Aleksey
  • Tipsoft finest fırça
  • Thiers Issard Wolf and Sheep 11/16 ustura
  • Aqua Velva Ice Blue losyon
  • Kiehl's balm
@Aleksey komşumuzun ilk denemesi olan sabun ile daha önce deneme köpükleri yapmış ve tıraş olmaya karar vermiştim. Bugün tıraşımı Aleksey sabun ile oldum. Sabun çok yumuşak hamur gibi bir kıvamı var bu yüzden rahatlıkla her kaba basılabilir.  Sabun çok kolay ve çok bol köpük yapıyor, köpüğü ise hacimli, sönme ve ya kuruma yapmadı. Kayganlık ne çok  ne az tam kararında. Cilt koruması hoşuma gitti, çok fazla blade buffing hareketi yaparım usturayla dolayısıyla sabunsuz yerden bir iki kere daha geçerim, bu sabunda buffing yapmama rağmen diğer kaliteli ürünler gibi herhangi bir soruna mahal vermedi. Tıraş performansı gayet güzel, tıraş sonrası için bir miktar daha nemlendirme iyi olabilir bir de koku eklenmesi şart Smile Aşağıda köpüğün resmini ekledim  referans olsun diye. En az 5 perdelik köpük yaptım farkında olmadan. Resimde ikinci perdeden sonra kalan köpük görülüyor.
2mmh2k4.jpg

9pp63q.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Ben de diyorum Aleksey koku işini de çözerse bu işi halledecek. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
ra2net.jpg

treufit sandal krem (hellhound a tesekkurler)
gem 1912 (hknz tesekkurler)
plisson sentetik (loccitane gul agaci sapli)

krem parfum gibi cok hos kokuyor , her markanin sandal kokusu birbirinden cok farkli ama benim bildigim sandal esansina en yakin tobs sandal kokusu.
gem 1912 harika bir makine vr size nostaljiyi dorukta yasatiyor.jilet bulma sikintisini impa mustafa bey saolsun gem jiletleri stoguna sokarak cozdu.
loccitane plisson sentetik ise bildigin makyaj fircasi gibi.nerdeyse sifir backbone ama dibinden sikinca suni backbone ile yumusacik kadin eli gibi bir dokunusla yuzunuzu oksuyor.

(08/05/2015, Saat: 10:50)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ra2net.jpg

treufit sandal krem (hellhound a tesekkurler)
gem 1912 (hknz tesekkurler)
plisson sentetik (loccitane gul agaci sapli)

krem parfum gibi cok hos kokuyor , her markanin sandal kokusu birbirinden cok farkli ama benim bildigim sandal esansina en yakin tobs sandal kokusu.
gem 1912 harika bir makine vr size nostaljiyi dorukta yasatiyor.jilet bulma sikintisini impa mustafa bey saolsun gem jiletleri stoguna sokarak cozdu.
loccitane plisson sentetik ise bildigin makyaj fircasi gibi.nerdeyse sifir backbone ama dibinden sikinca suni backbone ile yumusacik kadin eli gibi bir dokunusla yuzunuzu oksuyor.

Kremi beyenmenize sevindim komşum.
fikirleriniz benim icin onemli cihan bey.
jiletlerde harika tekrar tesekkurler.
sea buckthornu hala acmaya kiyamadim.ara ara kokluyorum ,)
ic camasirlarin arasina koydun cwkmeceyi acinca mis gibi kokuyor.

Rica ederim Özgün Bey. Seabuckthorn'u ben de sık sık kokluyorum. harika bir kokusu var.
@Mehmet Kiraz

Tavsiyeler için teşekkürler komşum. Ben genelde bunun yanına Benedictine ve Midnight Moonshine Apple Pie tercih ediyorum. Özellike Midnight Moonshine'ı bulabilirseniz tavsiye ederim. Tarçınlı ballı bir aroması var.

2011-02_midnightmoonapplepie_moonshine_b...phy_01.jpg

@Chinaski

Sıhhatler olsun komşum yine kuzulu koyunlu bir tıraş olmuş Smile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(08/05/2015, Saat: 12:36)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski

Sıhhatler olsun komşum yine kuzulu koyunlu bir tıraş olmuş Smile

Teşekkürler kaptan, TI çeliği çok harika özellikle "old blanks" bulunabilirse kaçırılmamlı derim. "Kurt ve kuzu" isminde bir metafor var Smile 
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(08/05/2015, Saat: 12:39)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler kaptan, TI çeliği çok harika özellikle "old blanks" bulunabilirse kaçırılmamlı derim. "Kurt ve kuzu" isminde bir metafor var Smile 

Önce biz bir japon çeliğimizi bulalım fransız çeliklerine bakarım sonra Big Grin
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 294,606 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,611 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,332 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,691 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,009 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,157 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,144 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,123 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,249 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: