Günün Tıraşı (SOTD)
tebrikler
ben beceremiyorum arkadaş ustura ile prüzsüz tıraş olabilmeyi Confused
Saygılar
(11/02/2012, Saat: 21:16)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bugun uzun aradan sonra sedef usturayla tras oldum.
ustura kesinlikle farkli birsey. 3 perde duz tras olmama ragmen
boyun bolgesi haric sinekkaydi oldu.
gayet temiz kesiksiz kanamasiz.
ayrica cildim pamuk gibi yumusacik oldu.
bu his diger makinalarimda bu kadar bariz olmamisti.
makinadan once usturayla tras oluyordum
sonradan makinalara heves ettim.
bir ay eline sadece ustura al.
ilk basta kesik oluyor ama insanin
cani acidikca ogreniyor Smile
yok hocam ben usturayı bıraktım. jilet takarken bir keresinde elimi kesmiştim Confused
(12/02/2012, Saat: 01:01)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: makinadan once usturayla tras oluyordum
sonradan makinalara heves ettim.
bir ay eline sadece ustura al.
ilk basta kesik oluyor ama insanin
cani acidikca ogreniyor Smile
merkur futur
gillette yellows (on numara jilet bence, ilk defa denedim)
trufitt& hill almond cream
nivea sensitive after shave

arkadaşlar gillette yellow denemenizi öneririm. permasharp benzeri ama permasharptan biraz daha iyi bir jilet gibime geldi.
hoş gerçi fiyat farkına değmez de diyebilirsiniz ama bence arada fark var.
güzel jilet, tıraş sonrası temizleyip kurutup yağda bekleterek 5 tıraş oldum ve hala da yolu var. dikkatli kullanılırsa, kıymeti bilinirse ekonomik de olur yani. sonra bi alım yapacağım Smile
(13/02/2012, Saat: 21:19)superbadger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merkur futur
gillette yellows (on numara jilet bence, ilk defa denedim)
trufitt& hill almond cream
nivea sensitive after shave

arkadaşlar gillette yellow denemenizi öneririm. permasharp benzeri ama permasharptan biraz daha iyi bir jilet gibime geldi.
hoş gerçi fiyat farkına değmez de diyebilirsiniz ama bence arada fark var.
5 tıraş iyimiş bende daha 2 jilet denemişim.Arada bir yeni şans vermeyi sürdüreceğim daha 5 kutu olduğunu düşünürsek Big Grin (Sarı 7 oclock)

Bugün Permasharp kullandım uzun zaman sonra.Slimi Rapiradaki 3 yerine 2ye aldım.Çok konforlu bir tıraş oldum.Keskin jilet olmasının farkını hissediyorsunuz sakalları alırken.Ancak tahriş yaşamaak için azmı bastırdığımdan 2 ayardamı kullandığımdan çok güzel bir tıraş olsada sakallar yeterince gitmedi terstende almama rağmen Smile Yarın aynı jilet ile bir daha deneyeceğim bakalım eskisi gibi tahriş yapacakmı Big Grin
ben connaught shaving'den 12 tane söyledim denemek için, feather'dan daha çok hoşuma gitti açıkçası.
keskinlik olarak feather biraz daha iyi olabilir ama herşey bir arada olmuyor malum.
bende baya permasharp var, o yüzden toplu alım ne zaman yaparım bilemiyorum tabi.
normalde permasharp+astra kullanıyorum.
daha 5 i geçerim. tahminen toplamda 7 tıraş çıkar herhalde. 5 tıraş çıkarsa bile ortalama, bir kutu jiletle 6x5 = 30 tıraş. ortalama 2.5 günde bir tıraş olsam 1 paket 2.5 aydan fazla gidebilir. sevdiğiniz jiletlerinizi kullanıp kuruttuktan sonra bir sonraki tıraşa kadar zeytinyağında bekletin, faydasını göreceğinizi düşünüyorum. ben gördüğümü düşünüyorum
Saygılarımla
zeytinyağında mı makine yağındamı bekletiyorsunuz? yağda bekletmeyi hiç denemedim ama paslı metallerde zeytinyağının uzun vadede daha çok pas yaptığını görmüştüm
http://trasklavuzu.blogspot.com/
makineden jileti çıkarıyorum, makineyi kağıt havlu ile sonra da pamuklu bez ile siliyorum. bir kağıt havlu ile yumuşakça kenarlarına dokunmadan jieti temizliyorum, sonra da kaloriferin üzerinde yarım saat kadar kurutup içinde zeytinyağı olan (1-2mm yüksekliğinde) bir boş krem kutusuna bırakıyorum. şimdilik bir sıkıntı yok. ben de mantic59 dan aldım tavsiyeyi Smile
sanırım işe de yarıyor
Saygılar
(14/02/2012, Saat: 15:45)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı: zeytinyağında mı makine yağındamı bekletiyorsunuz? yağda bekletmeyi hiç denemedim ama paslı metallerde zeytinyağının uzun vadede daha çok pas yaptığını görmüştüm

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 286,192 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,139 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,987 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 176,200 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,175 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,118 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,082 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 7,904 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,168 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: