Günün Tıraşı (SOTD)
(24/04/2015, Saat: 18:28)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ön Hazırlık: Handmade Soap Co. Witch Hazel sabun ile yüz yıkama
Fırça: Semogue 1305
Sabun: TOBS Sandalwood
Tıraş Makinesi: Merkur 34G Heavy Duty
Jilet: Timor Solingen
Tıraş Sonrası: Bolca soğuk su, TOBS Sandalwood Moisturising Cream

Komşum sıhhatler olsun 34G nin resmini görmek isteriz Big Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(24/04/2015, Saat: 18:33)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sıhhatler olsun 34G nin resmini görmek isteriz Big Grin

Teşekkür ettim komşum, bilmukabil Smile Ablamdan fotoğraf makinesini isteyip çekeceğim, telefondan çektiklerim hep çok kötü ve anlaşılmaz nitelikte onda bir pikselde çıktığından yüklemedim.
Acta est fabula, plaudite.
Akşam akşam hasret giderelim dedik ss ile, hasta olduk iyi mi, evli de değiliz ki
semogue 1470
Vitos
Feather ss + pro blade
REbul traş kolonyas
(24/04/2015, Saat: 09:22)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu GEM Blue Carbon ve Carbon Steel'den ümidimi kestim. Takılıyor, kesmiyor. PTFE ve Treet fena değil. Dün Blue Carbon takılınca tıraşı yine DE ile bitirdim.

348ka3s.jpg

cihan komşum sıhhatler olsun, feather single edge bıçak üretmeli diye düşünüyorum GEM'in kendi ürettiği bıçaklar niye böyle bazı yerlerde senin gibi çok olumsuz yorumlar geldi GEM hakkında.
Bugün Merkur 34G ile ikinci tıraşım. Bu makineyi gerçekten sevmeye başladım. Özellikle her gün ya da günaşırı tıraş olanlar için ideal. Ben tekniğim gereği ilk perdede wtg ikinci perdede blade buffing ile tıraş olmaya alışığım, kullan at ile de bu şekilde olurdum. Futur ile yanma hissi oluşuyordu, bu makinede sıfır yanma ve tahriş ancak gayet yakın bir tıraş. Neler kullandığımı da yazayım.

Ön Hazırlık: Duş, TOBS Pre Shave Aromatherapy Oil
Fırça: Semogue 1305
Sabun: De Vergulde Hand
Tıraş Makinesi: Merkur 34G Heavy Duty
Jilet: Timor Solingen
Tıraş Sonrası: Brut Aloe Vera-Shea Balm ve Brut Aftershave Splash-On

De Vergulde Hand'i @ihtilaf üstad göndermişti. Az bir uğraşla koruyucu ve gayet kıvamında bir köpük elde edebildim. Temin etmesi zor olmasa rotasyona girerdi her türlü.

Son olarak herkese sıhhatler olsun dileklerimle.
Acta est fabula, plaudite.
(25/04/2015, Saat: 15:32)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cihan komşum sıhhatler olsun, feather single edge bıçak üretmeli diye düşünüyorum GEM'in kendi ürettiği bıçaklar niye böyle bazı yerlerde senin gibi çok olumsuz yorumlar geldi GEM hakkında.

Feather'ın zaten SE jileti var ama GEM makinelerle uyumlu değil. Smile
Muhle R41
Gilette Seven O'Clock Sharp Edge
Shavemac D01 3 Band
Catie's Bubbles Le Piment de la Vie
Geo. F. Trumper Extract of Limes Skin Food
Osma Şap

2cwo6s4.jpg

Catie's Bubbles performans olarak denediğim en iyi sabunlar arasına girdi. Köpük yokken bile jilet geçtiğinde koruyuculuğu ve kayganlığı devam ediyor. Kokusu da niş parfüm ayarında ve oldukça yoğun.
gurmekokular
@Hellhound

Sıhhatler olsun komşum. GFT Extract of Limes Skin Food'un kokusu nasıl? Biraz açabilir misiniz kokusunu? Hani şekerli bir limon kokusu mu, limonata gibi mi, yapay limon aromaları gibi mi, limon kabuğunu çizince çıkan koku gibi mi vs vs ?
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Straht teşekkür ederim. Limon susuyla yapay limon aroması arasında bir kokusu var Extract of Limes Skin Food'un. Birkaç dakika içinde geçiyor zaten...
gurmekokular
(25/04/2015, Saat: 18:54)Hellhound Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Straht teşekkür ederim. Limon susuyla yapay limon aroması arasında bir kokusu var Extract of Limes Skin Food'un. Birkaç dakika içinde geçiyor zaten...

Komşum bu Geo nun küçük boyunu siz nereden temin ettiniz?
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,653 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,568 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,289 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,773 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,728 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,945 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,480 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,063 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: