Günün Tıraşı (SOTD)
wilkinson sword makine ve firca
loccitane cade tras sabunu
cade balsam
permasharp jilet

ve en sevdigin fircam
domuz mu sentetik mi bilmiyoeum ama yumusacik
eklinden anlayan olursa cok sevinirim

Mısır püskülünden gibi fotoğraftan

(22/01/2015, Saat: 21:01)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ve en sevdigin fircam
domuz mu sentetik mi bilmiyoeum ama yumusacik
eklinden anlayan olursa cok sevinirim
satılık ilanlarım: http://www.geltir.com/thread-5888.html
Domuz gibi gözüküyor.
- Blueness tıraş sabunu
- Perma-sharp jilet
- Jaguar Fırça
- Gillette balsam

Bugün ne zamandır denemek istediğim ali bıyıklı usturaya polsilver takmıştım.Sağ yanağımda deneme yapayım dedim zorlanınca bıraktım.Yuma ile bitirdim tıraşı ama tıraş sonrası farkettim yanağımda kesik olmuş tıraş esnasında kanama yanma vs de olmamıştı.Tıraştan sonra sıcak bi banyo yaptım belki geçer diye.Sonrada balsam sürdüm bolca.İnşallah iz kalmaz ve geçer.Ustura hayalim de böylece sonlanmış oldu.Berber varken bidaha kendim kullanmam.
(22/01/2015, Saat: 22:29)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: - Blueness tıraş sabunu
- Perma-sharp jilet
- Jaguar Fırça
- Gillette balsam

Bugün ne zamandır denemek istediğim ali bıyıklı usturaya polsilver takmıştım.Sağ yanağımda deneme yapayım dedim zorlanınca bıraktım.Yuma ile bitirdim tıraşı ama tıraş sonrası farkettim yanağımda kesik olmuş tıraş esnasında kanama yanma vs de olmamıştı.Tıraştan sonra sıcak bi banyo yaptım belki geçer diye.Sonrada balsam sürdüm bolca.İnşallah iz kalmaz ve geçer.Ustura hayalim de böylece sonlanmış oldu.Berber varken bidaha kendim kullanmam.
Hem geçmiş olsun hem sıhhatler olsun Kalfa komşum. Nasıl çok derin bir kesik mi? Kaç cm kesik?
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(22/01/2015, Saat: 23:07)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hem geçmiş olsun hem sıhhatler olsun Kalfa komşum. Nasıl çok derin bir kesik mi? Kaç cm kesik?

Abi kaç cm onu tam bilmiyorum da kanama falan olmadı tıraştan sonra farkettim bi leke gibi bişey olmuş 1-2 yerde umarım geçer.Krem falan sürdüm biraz buz tuttum umarım iz kalmaz.
Madecassol tavsiye ediyim komşum, geçirmediği tek yara aşk yarasıymış diyorlar.
Çok derin değilse kalmaz sen eczaneye gidip yara için krem sor ve ya evde varsa sürmeye devam et komşum.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(23/01/2015, Saat: 00:06)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Madecassol tavsiye ediyim komşum, geçirmediği tek yara aşk yarasıymış diyorlar.

Açıklama şahane olmuş Big Grin
Aynı şekilde Avene'in de Repair Cream'i var ama Madecassol'a göre aşırı pahalı kalıyor. Çok derin değilse kesik Madecassol gayet yeterli.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
wrcj1i.jpg

Resim rezil. Biraz uğraştım, canımı sıkınca öylesine çektim telefonla.

Bugün Rapira bıçakların geri kalanı geldi. Pembe mavi olandan denemek için 100' lük almıştım. Alet de ayrıca Rapira marka. 5$ mı ne fiyatı vardı attım sepete. Alet genel olarak ortalama bir kaliteye sahip fiyatına göre. Kaplama fena değil eh işte, plastik saplı bir şey. Gillette kopyası, hepsi birbirinin kopyası bu aletlerin aslında. Piyasada değişik markalarda bulunabiliyor. Jilet tutuşu çok az da olsa problemli, elle ufak bir müdahale gerektiriyor. Saldırganlığı Rimei ile hemen hemen aynı ama bu bir adım daha yumuşak. Aslında bu tip eski Gillette kafası ve kopyalarını tuttuğumu söyleyemem. Bu tip ucuz aletleri seviyorum yine de. İş görür, seyahate filan götürürüm.

Öte yandan açıyı tutturunca gayet güzel kesiyor. Bıçak da eh işte. Rapira Chrome bu, keskin değil, takılıyor. WTG iyi, XTG eeeh, ATG' ye kesinlikle gelmez. DE89 tipi bir aletle daha iyi anlaşacaktır zannımca. Yine de tıraşım oldukça iyi geçti, gayet rahatım Big Grin.
Haydi hayırlı tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,004 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,470 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,240 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,467 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,624 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,888 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,375 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,053 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: