Günün Tıraşı (SOTD)
wilkinson krem ve sabun da güzel. ama size daha ucuz ve başarılı bir öneri. Arkonun sabun ve kremini bir kasede karıştırarak köpürtüp kullanın. memnun kalacağınızı düşünüyorum.
Saygılarımla
(02/01/2012, Saat: 01:50)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok TR'de görmedim. Bununla beraber wilkinson krem ve sabununu da merak ediyorum. Alıp deneyeceğim.
Dün hariç 5 gündür Rapira ile tıraş oluyorum ve ardarda ve sinekkaydı bu kadar tıraş daha önce hiç mümkün olmamıştı Big Grin Yani birkaç gün aradan sonra ilk tıoraş iyi olurdu ertesi gün başlardı tahriş aynı tıraşı devam ettirirsem.

Rapira ile son perdede tersten almama rağmen ne bir tahriş ne bir yanma ne bir kızarıklık hiç bir sorun olmuyor , açıkçası inanılmaz.Şimdi cildimde iyice alışınca tersten almaya çok daha rahatlayacağım.Bugüne kadar Rapira'yı niye bir kenarda bıraktım bilmiyorum ama birkaç gün içinde tahtakaleye gidip 100lük alacağım Big Grin

Tıraşlarımı Slim 3 numara (hassas bölgelerde 2) , Body Shop Maca Root krem ve FS fırçam ile oluyorum.

Artık yeni jilet denemekle çok uğraşmam , üst seviyelerin hepsini denedik o kadar keskinlik o kadarda iyi değilmiş Big Grin Ortalardanda denedik, denemediğim birde Derby var yine ilk zamanlardan kalma bilmiyorum ama şu an o kadar rahatki tıraşlar hiç uğraşma gereği duymuyorum Big Grin

Ayrıca kullan at yapıyorum,her gün taze jilet olmasıda çok güzel Smile

Maca Root krem bitmek üzere (Gerçi tıraştan sonra tas dolusu köpük suya gidiyor fırçayı kaba bi kere ucundan değdirmek yetiyor yani daha baya gider ama merak işte Big Grin ) Connaught Shavingten Avocado ve Sandalwood tester sipariş etmeyi düşünüyorum Smile

(02/01/2012, Saat: 16:41)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün hariç 5 gündür Rapira ile tıraş oluyorum ve ardarda ve sinekkaydı bu kadar tıraş daha önce hiç mümkün olmamıştı Big Grin Yani birkaç gün aradan sonra ilk tıoraş iyi olurdu ertesi gün başlardı tahriş aynı tıraşı devam ettirirsem.

Rapira ile son perdede tersten almama rağmen ne bir tahriş ne bir yanma ne bir kızarıklık hiç bir sorun olmuyor , açıkçası inanılmaz.Şimdi cildimde iyice alışınca tersten almaya çok daha rahatlayacağım.Bugüne kadar Rapira'yı niye bir kenarda bıraktım bilmiyorum ama birkaç gün içinde tahtakaleye gidip 100lük alacağım Big Grin

Tıraşlarımı Slim 3 numara (hassas bölgelerde 2) , Body Shop Maca Root krem ve FS fırçam ile oluyorum.

Artık yeni jilet denemekle çok uğraşmam , üst seviyelerin hepsini denedik o kadar keskinlik o kadarda iyi değilmiş Big Grin Ortalardanda denedik, denemediğim birde Derby var yine ilk zamanlardan kalma bilmiyorum ama şu an o kadar rahatki tıraşlar hiç uğraşma gereği duymuyorum Big Grin

Ayrıca kullan at yapıyorum,her gün taze jilet olmasıda çok güzel Smile

Maca Root krem bitmek üzere (Gerçi tıraştan sonra tas dolusu köpük suya gidiyor fırçayı kaba bi kere ucundan değdirmek yetiyor yani daha baya gider ama merak işte Big Grin ) Connaught Shavingten Avocado ve Sandalwood tester sipariş etmeyi düşünüyorum Smile
Dostum koca kutu kremi nasıl bitirebildin?
Krem olarak basarılı bulduğumu soylebılırım.

Bitmedi yahu ama yarısı gitti sanırım.Eylülde başlamıştım kullanmaya.

Yalnız şöyle birşey var ben hep gereğinden fazla kullandım.Şöyleki tıraştan sonra baya bir köpük boşa gidiyor.Yani aslında fırçayı ucundan deydirip çıkarsam yetecek Big Grin
Uzun zamandır yoğunluk dolayısıyla çok fazla birşey yazamıyordum. Pazar günü akşamı yine olağan tıraşımı oldum. Kullandığım malzemeler, yeni aldığım Muhle R41 makine, Cerrus fırça, Tyalor of Old Bond Street tıraş kremi ve jilet olarak da Bolzano.

Öncelikle Muhle ile ilgili değerlendirmemi o konuya ait başlık altında yapmıştım. O yüzden çok fazla birşey yazmak istemiyorum. Yine iki perdede şu ana dek diğer makineler ile olmadığı kadar sinekkaydı bir tıraş verdi. Ciddi anlamda çok yakın bir tıraş veriyor ama dediğim gibi çok dikkatli olmalısınız. Ancak bu kez sanırım ben biraz hızlı hareket ettim ve kendi hatamdan dolayı, tıraş olduktan sonra yüzüm bir süre yandı. Kızarıklık tahriş vb olmadı ama sadece yüzde yanma oldu. Çok fazla rahatsız edecek derecede değil ama hissedilecek derecede.

Kısacası, çok iyi olmasa da güzel bir tıraştı ve Muhle'yi biraz boş verdiğiniz an, biraz hızlı ve aceleci olduğunuz an, hemen karşılığını veriyor bunu gördüm. Amma velakin, bu derece de yakın ve pürüzsüz tıraş veren başka kaç tane makine vardır onu da bilmiyorum.
Geçen gün aldığım Rapira sahte çıktı dolayısıyla garip bir tıraş oldu.Ertesi gün orijinalle olduğum tıraşta önceki günden olsa gerek pek rahat değildi.

Bugün Zaza Han'ın karşısındaki dükkandan 100lü rapira aldım.Paket ilk aldığımla örtüşüyor.Sahte olan 2 yerde farklı zarftaki mavi rengi soluk ve açık renk , ve yine zarf üzerindeki yazı daha koyu.

Bakalım yarın yada ertesi gün güzel bir tıraş olurum artık Smile
Bir gün daha beklemeyip bugün tıraş oldum.

Dün aldığım Rapiraları açtım.Ve sonuç tabiki mükemmel.Ne şap yaktı ne after-shave.Bu arada Yves Rocher'i denedim bugün ilgili başlıkta okuyabilirsiniz yorumları.

Tıraşı yine Gilette Slim 3 bazı bölgelerde ise 2 numarada oldum.Rapiraları kullan at yapıyorum yine.

Sonuç olarak artık uygun kombinasyonu buldum diyebilirim sanırım Smile

İki günde bir olduğum rutin tıraşımı dün oldum. Kullandığım malzemeleri yazacak olursam, fırça olarak FS, makine Muhle R41, sabun Arko tıraş kremi ve jilet de Crystal.

Öncelikle şunu söylemem lazım ki ya ben Muhle'ye alışıyorum ya da Crystal Muhle'de daha iyi iş çıkardı. Son tıraşıma nazaran çok daha az yanmalı bir tıraş oldum. İki perdede sinekkaydı olabildim. Elim yeni makineye iyice alıştı sanırım. Herhangi bir kesik vb yok. Ama bu kez, bir önceki tıraşıma nazaran çok daha nazik ve yavaş tıraş oldum diyebilirim. Sanırım hem bu etken hem de Crystal'in konforu daha iyi bir tıraşı sağladı.

Uzun zamandır krem kullanmıyordum, bu vesile ile krem de kullanmış oldum. Netice itibariyle güzel bir tıraş oldu diyebilirim. Ancak şu da bir gerçek ki, Muhle, EJ'ye oranla cildi daha çok yoruyor. Jileti çok fazla cildinizde hissediyorsunuz. Bundan sonraki tıraşımı emektar EJ ile olaral yüzümü biraz rahatlatmak istiyorum. Her şeye rağmen, Muhle R41'in yakınlığı, sakalları keserken çıkardığı ses ve pürüzsüzlüğü bambaşka. Agresif tıraş seven tüm arkadaşlara tavsiye edebilirim.
Son yazdığım yüzümün sol tarafı için geçerli ancak sağ tarafını aynı şartlar sadece makina farklı olarak yaptım.Emektar Merkur 33C ile.

Diyebilirmki Slim olmasaydı ne kadar agresif olduğunu anlamayacaktım 33C'nin Big Grin Tıraş olurken çok daha dikkatli ve yavaş olmam gerekti.Açıkçası slim ile çatur çutur giriyodum 3 numarada Big Grin Evet tahriş olmadı belki ama eminim birkaç gün 33C ile devam etsem eskisi gibi tahriş ortaya çıkacaktı.

Gillette'in gözünü seveyim der giderim Big Grin
Bayağı bir aradan sonra perma-sharp taktım. 7 tıraş oldum. Daha da olabilirdim belki ama çıkardım. Ertesi gün rapira taktım. Permanın 7. tıraşı bile rapiradan daha iyiydi. Üstelik paslanma yoktu, tek eksisi kabının yapıştırıcısı hep jiletin üzerine bulaşıyor o da makineye bulaşıyor. Rapirayı fazla büyürmüşüm Big Grin Perma parasını hak ediyor.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,500 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,427 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,194 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,153 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,530 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,757 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,177 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,021 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: