Günün Tıraşı (SOTD)
Alper komşum sen gene de Cella ile bir daha dene köpük yapmayı. Cella iyi ve kolay köpüruyor normalde. Kremler daha hızlı ve kolay köpük yaparlar keza Arko sabun da kolay ve hacimli köpük yapar anında.

Cella yumuşak sabunlardandir, sen daha kuru bir fırça ile tekrar bir köpükle komşum bir kere de aynı kosullarda yüzde kopurtmeyi dene. Ona göre tekrar düşünelim beraber.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Tipsoft + EJ + Astra Yeşil

6a76f180d0d8b4fb885ef13ddd1349b5.jpg
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
(06/12/2014, Saat: 14:18)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1
Daha önce sadece arko gibi bir sabun kullandıysanız köpük anlayışınızda bir sorun olabilir. Sanırım lordun bloğunda yazıyordu köpük deyince ilk etapda hepimizin aklına sabun köpüğü yada tüplerdeki hazır köpük geliyor.
oluşturmaya çalışacağınız köpük yoğurt kıvamına yakın(hava kabarcıksız kremsi köpük=lather) olmalı.Sabun köpüğü gibi değil. Bunun için de fırçayı suda beklettikten sonra suyunu iyice silkeleyip sabun kabından biraz uzunca bir süre sabun yükleyin.
sonra başka bir kasede biraz su ekleyip köpürtün. Her halukarda ekleyeceğiniz su miktarı 1-2 tatlı kaşığını geçmesin.
üstadım şöyle yapıyorum ilk önce tipsoft finest fırçamı elimi yakmayacak bir kasede 5-7 dk arası bekletiyorum sonra fazlalık suyu fırçayı 2-3 kere silkeledikten sonra sabunu yüklüyorum (tahmini 30 sn) daha sonra yine porselen kapta köpürtme işine geçiyorum (yaklaşık 1 dk) arada ekledğimi suda elimle 5 6 damla acaba az mı su ekliyorum.
(06/12/2014, Saat: 14:27)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alper komşum sen gene de Cella ile bir daha dene köpük yapmayı. Cella iyi ve kolay köpüruyor normalde. Kremler daha hızlı ve kolay köpük yaparlar keza Arko sabun da kolay ve hacimli köpük yapar anında.

Cella yumuşak sabunlardandir, sen daha kuru bir fırça ile tekrar bir köpükle komşum bir kere de aynı kosullarda yüzde kopurtmeyi dene. Ona göre tekrar düşünelim beraber.
Tamadır üstadım hatta bir video çekeyim olmassa nerde ne yanlış yaptığımı daha kolay bulabiliriz.
(06/12/2014, Saat: 14:42)alpergoren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım şöyle yapıyorum ilk önce tipsoft finest fırçamı elimi yakmayacak bir kasede 5-7 dk arası bekletiyorum sonra fazlalık suyu fırçayı 2-3 kere silkeledikten sonra sabunu yüklüyorum (tahmini 30 sn) daha sonra yine porselen kapta köpürtme işine geçiyorum (yaklaşık 1 dk) arada ekledğimi suda elimle 5 6 damla acaba az mı su ekliyorum.
Az su eklemekten sönme olmaz. Sabunu yetersiz yüklüyorsunuzdur muhtemelen. cellanın kutusunun küçük olmasıda buna sebeb olabilir.
yeterli sabun yükleyemediğinizi düşündüğünüzde (özellikle yumuşak fırçalarda olur) tırnağınızla cellayı ince ince kazıyıp köpürtme kabınıza atabilirsiniz
Porsuk fırça Iyi su tutar dolayısıyla sizin daha çok yükleme yapmanız sorunu çözer Alper komşum.
Ooppss hocam da yazmış, görmeden yazdım ben de.
333a4wx.jpg
Cella, kullanmaktan keyif aldigim tras kremimdir.

Kopuk hazirlamadan once, kasesine sicak suyu doldurup kenara kaldiriyorum. Kosede yumusarken, fircami ayni sicakliktaki su ile yikiyorum. Bu islem ortalama 1 dk suruyor.

Sonra sirasi ile fircami elimle sıkıp tum suyunu aliyorum. Sabun kasesindeki suyu bosaltip, saat yonune ve tersi yone daireler cizerek ortalama 1-2 dakika yukleme yapiyorum.

Yukleme yaptigim fircama, kopurtme tasinda daireler cizdiriyorum. Fircaya yukledigim sabunu tasa yaymis oluyorum.

Daha sonra parmak ucarimla aldigim su ile, sabunun kopuk kivamini yumusak dairesel hareketlerle ayarliyorum.

Fircayi sabuna dik bicimde batirdigimda, firca kopuge yapisip kalmiyorsa uygun ayarimi bulmus oluyorum.

Kopugun fircaya cok hafif yapismasi gerekiyor benim icin. Suyu fazla kacirirsam kopuk fircaya yapismiyor. Buda tras sirasinda sonme yapiyor.
Proraso pre-post krem
HTGAM Synergy 'Cavendish' sabun.
Semogue SOC bristle fırça
Puma 32 9/16 ustura
Watson's 'Forrest Fresh' TS losyon
64149bb38438ee5e338960c76b269dbd.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,995 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,470 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,239 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,465 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,621 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,887 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,370 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,050 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: