Günün Tıraşı (SOTD)
@OnLyTNT

Sıhhatler olsun komşum fotoğraf şahane. Yalnız o fona bir adet Morris and Forndran lazım en renklisinden

9d584c8af48f5b58e0246b5fe17dc981.jpg

@crionics

Sıhhatler olsun komşum. Fırça, alet, kompozisyon ve fotoğraf çok güzel ama takımda iş yok=) En yakın zamanda Göztepe ile karşı atağa çıkıyorum=D
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Hocam teşekkürler,
Gönül vermişiz bir kere artık Smile[/b]
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

@btoprak

Açıkçası tıraş çok çok iyiydi, tıraş sonrası balsama vs.. hiç gerek yoktu. O yüzden yatıştırıcılığı konusunda yorum yapamam. Öyle oldu ki tıraştan sonra yüzüm tıraş öncesine göre daha rahattı, o derece yani. Kolonyanın kokusu beni mest ettiğinden koku konusunda da bir yorumda bulunamayacağım Smile. Emilimi ve yüzde bıraktığı hissiyat gayet güzel. Nivea Cool Kick var bende, sevdiğimi söyleyemeyeceğim. Her ne kadar kişisel olsa da bu ürünü daha çok beğendiğimi mevcut ilk kullanıma göre söyleyebilirim, çok üst düzey bir ürün değil yalnız.

@cihankeskin

Çok keskin mentol var üstad. Benim de gözlerim yaşardı, fındık kadar kullanmama rağmen. Mentol olunca yüz otomatik olarak rahatlıyor zaten. Sakalları yumuşattığını hissedebildim. Başka bir tıraş öncesi ürün kullanmadığım için karşılaştırma yapamam ama ilk kullanıma bakarak memnun olduğumu söyleyebilirim.

Bu arada bu siyah Rapira bıçağı ilk R41 ile denemiş memnun kalmıştım. Progress ile denediğimde diğer Rapira serisine göre keskinliğinin bariz düşük olduğunu iyice hissettirdi. Öte yandan oldukça konforlu bir bıçak, her türlü artistik hareketi çekebildim zorlanmadan. Sıfır tahriş, gayet güzel.

(03/12/2014, Saat: 11:45)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @OnLyTNT

Sıhhatler olsun komşum fotoğraf şahane. Yalnız o fona bir adet Morris and Forndran lazım en renklisinden

Hayır, hayır... direnmeliyim...Big Grin
Haydi hayırlı tıraşlar...
*Omega "Yüce Cüce" 11047
*PannaCrema - Namaste
*Wester Bros - Blue Steel 29
*Ev yapımı Greyfurt losyon

Bu fırça pure tip porsuk ve domuz kılı kullandığı için hem çok güzel sabun kaldırıyor hemde içindeki porsuk kılları sayesinde kendiyle aynı boy hatta daha büyük domuz fırçalardan daha çok su tutuyor. Bu minyatür fırça hiç boyuna posuna bakmadan köpük üretiyor benden söylemesi=) PannaCrema sabun zaten inanılmaz onu daha fazla anlatmıyorum. Sonuç: iki perde de sinek kaydı bir tıraş ve keyifle geçen 15 dakika=)

ee2f4bbc2ee895c041fff183a5cd702d.jpg

Her çelik ustura tıraşımdan sonra merak ediyorum. Çelik ustura varken DEler ve kartuşlar neden icat edilmiş? 1 perde ile DFS 2 perde de BBS elde edilebiliyorken ve bu tahrişsiz başarılıyorken neden DElere ve kartuşlara için ihtiyaç duyuldu?
-Grace Hopper

Sıhhatler olsun Straht.Wester Bros u aklıma soktun durduk yere.
(03/12/2014, Saat: 16:45)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her çelik ustura tıraşımdan sonra merak ediyorum. Çelik ustura varken DEler ve kartuşlar neden icat edilmiş? 1 perde ile DFS 2 perde de BBS elde edilebiliyorken ve bu tahrişsiz başarılıyorken neden DElere ve kartuşlara için ihtiyaç duyuldu?

Kayışlama, bileme, bakım vs. işleri zor gelmiş olmalı ki tıraş bıçaklarını ve DE leri ortaya atmışlar. O zaman bizimki gibi zevkine düşkünlük pek yokmuş kanımca(her istediğinde sıcak su bulmak usturayı yağla kaldır vb.). Dedelerimizin TOBS, MWF, TABAC vs kullanma imkanı da olmamıştır malesef Smile

Bir diğer teorim ise eskilerde bizim şimdi sahip olduğumuz kadar iyi bileme imkanları olmamış olması da bir etken olabilir. Belki çok güzel tıraş olamamaktan şikayet ediyorlardı Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(03/12/2014, Saat: 16:53)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kayışlama, bileme, bakım vs. işleri zor gelmiş olmalı ki tıraş bıçaklarını ve DE leri ortaya atmışlar.
Ben de üşendim bu aşamalardan alıp kullanamadan vazgeçtim mesela çelikten. Jiletlilere devam edeceğim. Confused
satılık ilanlarım: http://www.geltir.com/thread-5888.html
@Chinaski

Wester Bros şuan elimde olan usturaların en iyi tıraş edeni diyebilirim, bu hissi açıklamıştım=) Hele bir hevesini al yeni Ern'den bir wester bros da sen alıcaksın biliyorum=D Bende faux frameback bakıyorum senin yüzünden.

Bilemenin çok dert olacağını düşünmüyorum çünkü en küçük yerleşim birimi olan köylerde bile demir ustaları vardı yani bir çay içmeye uğrayıp ustura biletilebilirdi diye düşünüyorum. Amerika 1. Dünya savaşına girmemiş olsa King Gilette amca bu kadar başarılı bir şekilde icadını yayamamış olurdu gibi bir şeyler okumuştum bir yerlerde. King Gillette amca savaşa giden her askere bir DE verilmesi için bir ihale kazanmış. Savaşa giden 18-25 yaş gençler savaştan döndükten sonra da o pratik ve farklı aletleri kullanmaya devam etmişler ve Amerikadaki asker hayranlığı sayesinde herkes onlar gibi tıraş olmak isteyince bir anda patlamış.
-Grace Hopper

Mantıklı bir varsayım; evet savaş sırasında ustura çok zor olmuştur ama benim okuduğum bir kaynakta ailelerin askere gidecek yakınlarına hediye ustura aldığı ve bu usturaların çok az kullanıldığı dolayısıyla şu anda piyasada bir çok az kullanılmış kaliteli ustura olduğunu ileri sürmüşlerdi. Senin söylediğinle birbirini tamamlıyor sanırım.

Bir de ustura kullanmak kolay iş değil azizim sen de gördün. Şimdi nasıl insanlar çekiniyorsa o zaman da DE o sebeple patlamış olabilir.
(03/12/2014, Saat: 17:03)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski

Wester Bros şuan elimde olan usturaların en iyi tıraş edeni diyebilirim, bu hissi açıklamıştım=) Hele bir hevesini al yeni Ern'den bir wester bros da sen alıcaksın biliyorum=D Bende faux frameback bakıyorum senin yüzünden.

Bilemenin çok dert olacağını düşünmüyorum çünkü en küçük yerleşim birimi olan köylerde bile demir ustaları vardı yani bir çay içmeye uğrayıp ustura biletilebilirdi diye düşünüyorum. Amerika 1. Dünya savaşına girmemiş olsa King Gilette amca bu kadar başarılı bir şekilde icadını yayamamış olurdu gibi bir şeyler okumuştum bir yerlerde. King Gillette amca savaşa giden her askere bir DE verilmesi için bir ihale kazanmış. Savaşa giden 18-25 yaş gençler savaştan döndükten sonra da o pratik ve farklı aletleri kullanmaya devam etmişler ve Amerikadaki asker hayranlığı sayesinde herkes onlar gibi tıraş olmak isteyince bir anda patlamış.
@Chinaski

Gariplik bende olabilir ama ben DElerden daha çok korkuyorum. Ustura ile cart curt çekişler yapabilirken DE ve SEler daha ihtiyatlı olmaya itiyor beni (WS DE hariç, o kartuşlu gibi tıraşa izin veriyor=) )

Şu az kullanılmış veya kullanılmamış 1. Dünya savaşı amerikan usturalarından bize de düşse keşke..
-Grace Hopper

@Straht 200-300 kaymeye bize de düşer Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 293,649 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,588 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,309 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,176 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,806 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,033 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,843 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,071 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,246 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: