Günün Tıraşı (SOTD)
(29/10/2014, Saat: 15:49)Atto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: e86ba940db18c268cf21b3853f339c7a.jpg
Sıhhatler olsun.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
EJ DE89 Barley
Racer
Semogue 830
Füme Lavanta
A.Bıyıklı şap
Wilkinson Sport
La Toja balsam

Hep R41 ile kullandığım bıçağı nispeten yumuşak bir alet ile deneyeyim istedim. Sonuç fena değil. Çene bölgesine doğal olarak keyif vermedi. Bu kombinasyon yerine R41 ile devam etmeyi tercih ederim. Daha konforlu ve yakın tıraş sağlıyor R41 ile eşleştirince.
Haydi hayırlı tıraşlar...
765ba11a695f1d9baf761ba52a972eac.jpg
www.BarbarosRazors.com

*musko real lavanta krem
*omega domuz fırça
*mühle r89
*rapira mavi,siyah,pembe
*osma şap
*speik a/s balsam
*aqua velva a/s blue

iki perde soğuk su ile tahrişsiz ve konforlu sinekkaydı traş oldu.Ancak perde aralarında ve traşa hazırlık sırasında yüze şap uygulayıp duruluyorum,konforlu ve temiz traşı bu tekniğe borçluyum.Bir de Lord üstadın tekniği olan ,traş sonu şap uyguladıkdan sonra küçük rötuşlarla traşı sonlandırdım

syg
Wilkinson de
Astra yeşil
Arco cool tras kremi
Ali Bıyıklı şap
Avon aftershave balm

Yine ortalama bir tıraş oldu. Tabi ortalamadan kastım alt boğaz bölgesinde her zamanki gibi bir miktar tahriş ve yanma, diğer yerler idare eder anlamında. Ama şuna da kanaat getirdim; ya sakallarım sert, ya da kalın, ya da her ikisi, ya da ben yapamıyorum, ya da teçhizat yetersiz, ya da hepsi, ya da hiçbiri, ya da ben bilmiyorum, ya da....Wink
(30/10/2014, Saat: 01:13)frenzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wilkinson de
Astra yeşil
Arco cool tras kremi
Ali Bıyıklı şap
Avon aftershave balm

Yine ortalama bir tıraş oldu. Tabi ortalamadan kastım alt boğaz bölgesinde her zamanki gibi bir miktar tahriş ve yanma, diğer yerler idare eder anlamında. Ama şuna da kanaat getirdim; ya sakallarım sert, ya da kalın, ya da her ikisi, ya da ben yapamıyorum, ya da teçhizat yetersiz, ya da hepsi, ya da hiçbiri, ya da ben bilmiyorum, ya da....Wink

Frenzy komşum,Papazeriği üstadın önerdiği taktik olan perdeler arası şap kullanmayı deneyebilirsin belki faydalı olur.

syg
Astra yeşil
Arco cool tras kremi
Ali Bıyıklı şap
Avon aftershave balm

Frenzy hocam, teçhizatta sorun çıkarabilecek birtek yeşil Astra var gibi. Bu benim kişisel tecrübem ama teçhizatınızla birlikte kullanırken, Wilkinson makinanın özelliğinden dolayı biraz bastırmanız gerekiyordur. Bu durumda şayet mavi Astra veya kırmızı-mavi-beyaz Rapira veya en azından -biraz kör olsa da- pembe-mavi-siyah Rapira gibi konforu keskinliğinden daha yüksek jilet kullanırsanız belki daha iyi sonuç alabilirsiniz. Bu jiletler bastırmaya karşı daha az tahriş gibi bir sonucu verebiliyorlar. Umarım daha iyi sonuç alırsınız, selamlar Smile.

Sent from my iPad using Tapatalk
(30/10/2014, Saat: 01:22)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Frenzy hocam, teçhizatta sorun çıkarabilecek birtek yeşil Astra var gibi. Bu benim kişisel tecrübem ama teçhizatınızla birlikte kullanırken, Wilkinson makinanın özelliğinden dolayı biraz bastırmanız gerekiyordur. Bu durumda şayet mavi Astra veya kırmızı-mavi-beyaz Rapira veya en azından -biraz kör olsa da- pembe-mavi-siyah Rapira gibi konforu keskinliğinden daha yüksek jilet kullanırsanız belki daha iyi sonuç alabilirsiniz. Bu jiletler bastırmaya karşı daha az tahriş gibi bir sonucu verebiliyorlar. Umarım daha iyi sonuç alırsınız, selamlar Smile.

Sent from my iPad using Tapatalk

Umarım dediğiniz gibi sorun sadece jilettedir. Çünkü boyun bölgem biraz sorunlu gerçekten. Kartuşlu kullanırken de bu kadar olmasa da yine de rahatsızlık veriyordu. Bir de normalde sakallarım dinlensin veya tahriş falan varsa iyileşsin diye 3-4 günde bir tıraş oluyordum. Bugün daha rahat tıraş olurum diye 1.5-2 günlük sakal ile tıraş oldum ama pek birşey değişmedi.
Astra yeşil
Arco cool tras kremi
Ali Bıyıklı şap
Avon aftershave balm

Wilkinson classic ile en iyi uyum sağlayan jilet perma sharp tır benim tecrübelerime göre. Ws ile kesin jiletler çok daha iyi neticeler veriyor.
Astra yeşilin sorun yaratabileceğini ben de düşünüyorum. Seveni çok ama herkese yaramayan bir jilet.
  • HTGAM Synergy 'Cavendish' sabun
  • Tipsoft finest fırça
  • Heartring-Stosser 5/8
  • Terre D'Hermes AS Balm
  • Terre D'Hermes EDT
fjp7gh.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 294,653 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,612 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,333 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,713 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,010 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,161 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,150 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,126 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,249 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: