Günün Tıraşı (SOTD)
10 günlük sakal biraz fazla wsc için @aggressive . 2. Perde de bile fazla olabilir bana kalırsa.
www.BarbarosRazors.com

@Agressive

10 günlük sakal için açık taraklı aletler veya ustura gerekli, zorunluluk değil tabiki fakat tıraşı rahatlatır.

Çene altında zorlamasının sebebi daha ordaki sakal yönünüzü öğrenmemiş olmanız olabilir mesela benim çenemin altı yukardan aşağı doğru boynumun sol tarafı ortadan sola doğru sağ tarafı ortadan sağa doğru uzuyor yani klasik yukardan aşağı işlem orda benim için XTG sayılıyor. Bu şekilde sakalınızı haritalandırırsanız daha rahat edersiniz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Haklısınız 4 perde sürdü traş o yüzdende jilet sıkıntı çıkartabilir. Biraz uzundu sakalım
4 perde demek bence eziyet demek. 2 perde makul olanı bana göre.
www.BarbarosRazors.com

Bir daha uzatıp kesmicem ama hayatımın en güzel traşıydı Smile
EJ DE89 Barley
Gillette Stainless (kırmızı paket) (2)
Colonel Conk Amber
Omega 10019
A.Biyikli şap
Adidas Game AS
Nivea Cool Kick balsam

Dört günlük sakal, üç perde, sinek kaydı... Gillette Stainless ikinci tıraşında keskinliğini ve konforunu üçüncü perdede iyice kaybetti. Derby hissiyatı verdi artık son perdede. Zaten bende bir bıçak Feather da olsa ikinci tıraşı sıkıntılı oluyor hep. Öyle çok aşırı yoğun sert bir sakalım yok aslında. Yine de boyun böglesinde muzzam netice aldım.

Barley' i belli bir süre kullanmam neticesinde bu aletin çok da yumuşak olmadığı kanaatine vardım. Tam kararında derler ya o hesap. Karşılaştırmak gerekirse, Wilkinson klasik kesinlikle çok daha yumuşak kalıyor. Merkur Progress 500' den örneklersek bu aletin 1.5 (belki 2) ayarına denk geliyor diyebilirim (benim elimdekine göre). Sıfır pozisyonunda Progress 500 daha yumuşak.
Haydi hayırlı tıraşlar...
550f890f3f1d376803ec4c49b1b4b6f3.jpg

Bugün o çok ünlü R41 ile buluştuk Smile Uzun zamandır nasıl acaba tıraşı bu aletin diyordum. Sonunda anladım neymiş Smile Yok yok kesik yok. Daha önce bu hissiyatı almıştım. Yanılmıyorsam Gillette Tuckaway idi. Onun gibi tam evcilleştirilmemiş hafif yabani bir alet. Lord jileti ikinci defa kullanışım. İlk jileti geçen haftaydı yanılmıyorsam Frankenrazor ile birlikte kullanmıştım. İlk intiba iyi yöndeydi. Bugun yeni bir Lord jilet taktım R41'e. Benim açıyı ayarlayamamış olmam da mümkün olmakla birlikte böyle kayıp giden bir jilet hissi uyandırmadı. Kazımaya yakın bir his verdi. Dediğim gibi açısal hatadan kaynaklı da olabilir. Elim herhangi bir tıraş aletinin dengesini kazanmadı. Sürekli başka aletler başka jiletler. Ne yaptığını o da şaşırıyor Big Grin

Sandalwood'u bitsin diye kullanıyorum sürekli, çok seviyorum sanmayın. Pekte hoşuma giden bir kokusu yok açıkçası, bazen ıslak bir havlu, halı gibi koktuğunu hissediyorum, dibini görmek üzereyim. Bitsinde kurtulalım Big Grin

Bebak acı bademi Preshave olarak kullandım. İlk olarak kullandığımda problemli boyun kısmımı Parker 98r ile alırken müthiş bir konfor hissettim. Acaba dedim Bebak'ın etkisi bunda ne kadar ? Yüzümü yıkadım 30 saniye kadar ardından Bebak uyguladım boynuma ve bir kaç dakika sonra yüzde köpürttüm. Galiba pozitif yönde bir etkisi var, kullanmaya devam edeceğim.

Sonuca gelirsek ne mükemmel bir tıraştı, ne de facia. Zamanla iyi anlaşırız belki ne dersiniz ?
www.BarbarosRazors.com

Sıhhatler olsun üstat agresif iyidir çatur çutur efektiyle güzel tıraş veriri fatipe de bekleriz mutlaka Wink
@theunnamed

Sıhhatler olsun komşum. Bebak Acıbadem sütü, coral skinfood falan R41 göz mü korkuttu komşum =)
Forumda R41 kullanıp üzerine kolonya sürüp tıraş olan yok herkes bir Balsam, jel falan kullanıyor artık R41 ne kadar "yakın" tıraş ediyorsa ciltle beraber alıyor herhalde=)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

@cosa_nostra
Fatip'e herhalde bulaşmam üstat, ama kim bilir elime geçer bir ara Big Grin

@straht
Double action yaptım dediğin gibi, ürktüm. Yarın Eyüp Sabri Tuncer ile tokatlarım bu R41'i Big Grin Angel
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 293,614 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,586 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,309 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,142 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,803 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,032 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,828 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,071 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,246 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: