Günün Tıraşı (SOTD)
8f80f30aedc7fb1ff90cebce3ea9c496.jpg
e mail adresim tipsol@me.com
Progress 500
Personna Blue
FS 24 finest
Jermyn St.
Şap
Floid

Bu Personna Blue' yu ikinci deneyişim. Kaba bir jilet bence. Çenede hafif çekme yapıyor, konforu Red gibi değil. Ona rağmen 1.5 ayarda, üç perde de sinek kaydı, memnun edici.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(24/08/2014, Saat: 19:23)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski
Bütün tariflerim foruma açıktır komşum=) Aftershave yapmanın bir kaç yolu var komşum ben genelde 2 tanesini kullanıyorum. Ilki dilediğiniz alkole dilediğiniz esansları katarak bir kaç dakika içinde sonuca ulaşmanızı sağlıyor fakat esans kalitesi ve fiyatları ülkemizde soru işareti olduğu için ben genelde ikinci yöntemi kullanıyorum. O da aşağıda anlattığım gibi malzemeleri alkolün içine atıp özlerini ve kokularını alkole vermelerini beklemek oluyor.

Komşum bu A/S'i tıraşa başlamadan sadece 10 dakika önce akıl ettim ve anlattığım ilk yönteme giriyor. Bu sıcak günde kendimi serinletecek bir aftershave arıyordum ki aklıma son aldığım witch hazel geldi. Witch hazel'ı küçük bir cam şişeye biraz döktükten sonra içine bir iki ufak mentol kristali atıp favori mandalina kolonyam olan rebul mandalinadan ekledim. İşte bu kadar =)

Siz daha baharatlı veya doğal bir şeyler arıyorsanız bir cam şişeye saf etil alkol veya tercihiniz olan vodka, rom gibi yüksek alkollü bir içeçek koyun. İçine tercihinize göre kokuyu oluşturmak için baharat, meyve kabukları veya bitki yaprakları atabilirsiniz. Mesela çubuk tarçın, karanfil, tane karabiber, biraz mandalina kabuğu rendesi ve defne yaprağı ile kendinize ait bir Bay Rum üretebilirsiniz. Tüm malzemeleri şişeye koyduktan sonra ağzını sıkıca kapatıp karanlık ve kuru bir yerde 3-4 hafta saklayın. Her gün bir defa şişeyi sallamayı unutmayın. Deneme yanılmalarla anladım ki Özellikle kuru baharat ve köklerin özlerini almak için alkol oranının %55- %65'den fazla olması gerekiyor. Karışım hazır hale geldiği zaman tülbent, kahve filtresi vs ile süzüp yine bir cam şişeye alıyoruz. Artık elimizdeki ürün son ürüne çok yakın, sadece ürününümüzü seyreltmek ve içine ekstra maddeleri atmak kaldı ki bunlar tercihe göre: gliserin, aloe vera, bal, e vitamini gibi çeşitli maddeler olabilir. Alkol oranı tamamen tercihinize kalmış, ister kolonyalar gibi %80-90 ister %30 olarak kullanabilirsiniz.

Mesaj çok uzun olmasın diye her şeyi ölçü ölçü vermedim fakat istek olursa her şeyi detaylı anlatan bir başlık açabilirim.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

İçine istediğimiz yağları katıp suyun üstünde yüzmeden homojen hale gelmesini nasıl sağlarız biliyor musunuz,yağlarla denediniz mi?
13z3e4w.jpg
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

@inceptum

Komşum sorunuza istediğiniz gibi teknik bir yanıt veremem fakat yaptıklarımdan ve kullanımlarımdan öğrendiklerimle bir yanıt veriyim. Alkol yağ asitlerini çözebilsede yağları komple çözemiyor dolayısıyla eğer karışıma yağ katarsanız homojen bir çözelti değil bir emulsiyon elde etmiş olursunuz. Kullandığınız yağ çok fazla olmadığı sürece kullanımda çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum, kullanmadan önce iyice çalkalarsanız geçici bir homojenlik elde edebilirsiniz. Aslında istediğiniz homojen yağ+su+alkol karışımları için emülgatörlere ihtiyacımız var fakat bu işle bir kozmetikçi profosyonelliği ile ilgilenmediğim ve karışımların doğal olmasını istediğim için emülgatör kullanmıyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Ev rahatlığında tıraş olmanın keyfi ayrı. eskiuye3315 üstadın sabunu ile ayrı bir keyif oldu. Usturaya alıştıkça tıraş olmak bambaşka bir boyuta geçti.
  • eskiuye3315 Sabun
  • Tipsoft silvertip finest
  • Heartring 5/8
  • Gillette Balsam
  • Aqua Velva Ice Blue AS
2ldkh1v.jpg
Hayırlı haftalar
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@Chinaski freeman tıraş dolabina kavuştu Smile
Sihhatler olsun!

(25/08/2014, Saat: 10:10)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ev rahatlığında tıraş olmanın keyfi ayrı. eskiuye3315 üstadın sabunu ile ayrı bir keyif oldu. Usturaya alıştıkça tıraş olmak bambaşka bir boyuta geçti.
  • eskiuye3315 Sabun
  • Tipsoft silvertip finest
  • Heartring 5/8
  • Gillette Balsam
  • Aqua Velva Ice Blue AS
2ldkh1v.jpg
Hayırlı haftalar
@ihtilaf üstat teşekkür ederim. Aslında secenek çok olunca da zorlanıyorumSmile
Bir gün biri gelip ilerde her gün tıraş olmak isteyeceksin falan deseydi ciddiye bile almazdım. Şimdi her sabah olamıyorum diye hayıflanıyorum Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
everready 1912
gem ptfe (1)
niva
palmolive classic krem
pitralon classic as
(23/08/2014, Saat: 16:39)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sihhatler olsun@ trache Hocam
Uomo nedir? Nasıl?

Teşekkürler @ihtilaf üstad, yeni gördüm.

Uomo Onurstyle den aldığım bir aftershave, italyan Mirato cosmetic ürünü,

http://www.mirato.it/en/marchi/2/malizia.html

Sırf vetiver ve bir parfüm markasının ürünü diye aldım, ilk başta ciltte ince bir tabaka bırakıyor pro vitamin b5 yazıyor üzerinde nemlendirmesi iyi, koku çok yoğun kalıcı düz vetiver ferah ve temiz , hafif mentollu
5,50 euro fiyatına göre çok iyi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 293,787 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,592 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,313 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,270 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,818 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,039 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,880 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,085 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,246 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: