Günün Tıraşı (SOTD)
Ej de89 barley
Blueness tıraş sabunu
Astra yeşil (2)
Lider fırça
Şap
Nivea sensitive balsam

Iki Perde tıraş oldum. Ilk perde düz ikincisi kulaktan çeneye. Biraz sakal kaldı ama çok da önemli değil.
Gillette Tech
Polsilver
Nivea Sensitive Krem
Omega Firca
Nivea Sensitive Balsam
İha sap

(08/11/2013, Saat: 22:04)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SOTD:

Geoff Anderson Zebra/Coco Bolo Finest 2Band
Synergy Pumpk´n 3.14 Shaving Soap
Vintage Zwilling Razor
Personna Super 'Lab Blues'
Lucky Tiger Aspen After Shave

2db9iqg.jpg

Muthis bir firca. Etsy de gordum, forumda bir aratayim derken sizde oldugunu farkettim.
R41
Bolzano
Erasmic
Banat Perfect
Adidas AS
Arko super comfort krem

DE hayatımın en garip traşını oldum. Tahriş yok, kesik yok, iki perde cillop gibi traş oldum ama...Şöyle:

Bir kere Erasmic' i köpürtmeyi beceremedim. Çok su ekledim, köpük söndü gitti yüzümde, üstüne Bolzana ne keskindi ne de konforlu bir traş sunamadı. Sabundan diyeceğim diyemiyorum. Fırçanın da etkisi vardı belki. İkinci perdeyi tekrar sabun yükleyip köpürterek yaptım, bu sefer daha kıvamlı bir köpük oldu ama Bolzano yine inat etti. Bıçak kesiyor ama taklıyor gibi, konforlu mu? Anlamadım gitti.

Güzel traş oldum çünkü sanırım elim alıştı artık DE aletlere, R41' in açısını tutturup, ufak ufak alınca boyun bölgesini bile kazasız belasız güzelce aldım. Bu açıdan Bolzana sanki benim için R41 ile sorunsuz kullanabileceğim bir bıçak gibi görünüyor. Bazen yine kendimi kaybedip bastırdığım oldu ona rağmen, problem olmadı. Yine de konforlu gelmedi. Başka bir sabun ile iyi köpürtülmüş Erasmic + başka bir bıçak şeklinde takrar denemeler yapayım bari.

Bir de Arko traş sonrası krem favorim kesinlikle. Çok rahatlatıyor, süper oluyor yüzüm. Tekrardan çok sevdim. F/P oranı benim için on numara bir ürün.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(20/11/2013, Saat: 20:22)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Muthis bir firca. Etsy de gordum, forumda bir aratayim derken sizde oldugunu farkettim.

Sagolun Üstad. Ben direk sahibindan aldim. Etsyde satilanin alt kismi siyah resin.
benim kendisinden aldigimin alt kismi ahsaptan yapilmis. Smile
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
(21/11/2013, Saat: 01:01)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sagolun Üstad. Ben direk sahibindan aldim. Etsyde satilanin alt kismi siyah resin.
benim kendisinden aldigimin alt kismi ahsaptan yapilmis. Smile

Sizinki de muthis ,resin tabi bana ayri guzel geliyor. Bu siralar Amber,resin ve butterscotch handle lara taktim. Arastiriyorum. Karisiniza bu handlelardan biriyle cikabilirim.

Buldugum birkac ornek:

http://www.pensoftheforest.co.uk/shaving...tterscotch
(21/11/2013, Saat: 00:37)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41
Bolzano
Erasmic
Banat Perfect
Adidas AS
Arko super comfort krem

DE hayatımın en garip traşını oldum. Tahriş yok, kesik yok, iki perde cillop gibi traş oldum ama...Şöyle:

Bir kere Erasmic' i köpürtmeyi beceremedim. Çok su ekledim, köpük söndü gitti yüzümde, üstüne Bolzana ne keskindi ne de konforlu bir traş sunamadı. Sabundan diyeceğim diyemiyorum. Fırçanın da etkisi vardı belki. İkinci perdeyi tekrar sabun yükleyip köpürterek yaptım, bu sefer daha kıvamlı bir köpük oldu ama Bolzano yine inat etti. Bıçak kesiyor ama taklıyor gibi, konforlu mu? Anlamadım gitti.

Güzel traş oldum çünkü sanırım elim alıştı artık DE aletlere, R41' in açısını tutturup, ufak ufak alınca boyun bölgesini bile kazasız belasız güzelce aldım. Bu açıdan Bolzana sanki benim için R41 ile sorunsuz kullanabileceğim bir bıçak gibi görünüyor. Bazen yine kendimi kaybedip bastırdığım oldu ona rağmen, problem olmadı. Yine de konforlu gelmedi. Başka bir sabun ile iyi köpürtülmüş Erasmic + başka bir bıçak şeklinde takrar denemeler yapayım bari.

Bir de Arko traş sonrası krem favorim kesinlikle. Çok rahatlatıyor, süper oluyor yüzüm. Tekrardan çok sevdim. F/P oranı benim için on numara bir ürün.

Bolzano DE 89'da benim de kabusum olmuştu.Resmen yüzümde sekiyordu jilet.Özellikle bıyık bölgesinde.2. defa denemedim henüz.
Mühle R89
Beyaz Rapira (2)
The Body Shop Sentetik Tıraş Fırçası
Speick Men Tıraş Sabunu
Speick Men Tıraş Losyonu
Kiehl's Facial Fuel Nemlendirici Krem (SPF 15)

Birkaç gündür Bursa'dayım komşular, kuzenimi ziyarete geldim. Bu sefer yolculuk set-up'ımda önceleri The Body Shop'tan aldığım sentetik fırçamı kullanayım, çabuk kurur dedim. Demez olaydım. Hani tasta köpürtürken filan bir nebze de, yüzde köpürtürken hiç çekilmiyor. Tıraşı, biraz da Speick'ın marifetiyle, kazasız belasız atlattım. Tongue

Sent from my iPad using Tapatalk
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Shave of the Romantic Night Dodgy
EJ Best Badger,
Tabac,
Gillette Rocket,
Gillette Francaise..

2saiblz.jpg

Ej de89 barley
Arko
Perma Sharp Çelik San AŞ
Lider
İha şap
Nivea sensitive balsam

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,718 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,370 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,567 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,813 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,258 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,035 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: