Günün Tıraşı (SOTD)
Sıhhatler olsun @ArdıçKatranı hocam. Kayma falan yaptı mı? Sabit mi eklediğiniz kısım? Tebrik ederim ayrıca orijinal duruyor. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
@ArdıçKatranı

Komsum cok guzel olmus paracord, burda turkcesine parasut ipimi deniliyor bilemiyorum. O paracord un ici ip kısmı cıkabiliyor, sadece dısını ince kılıf olarak da kullanabiliyorsunuz, baska daha ince islerde belki denersiniz diye soylemek istedim bilgi olarak. Tekrar elinize saglık.

Not: Simdi aklıma geldi alternatif, ıslatılarak sarılabilir.
https://www.ayakkabimalzemesi.com/urun/d...athercraft
(23/01/2019, Saat: 12:20)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ArdıçKatranı

Komsum cok guzel olmus paracord, burda turkcesine parasut ipimi deniliyor bilemiyorum. O paracord un ici ip kısmı cıkabiliyor, sadece dısını ince kılıf olarak da kullanabiliyorsunuz, baska daha ince islerde belki denersiniz diye soylemek istedim bilgi olarak. Tekrar elinize saglık.

ArdıçKatranı dışında bunu deneyecek bir kişi daha var Serdar hocam. Teşekkürler. İlk fırsatta denerim inşallah. Smile Direkt kendi sapına sarıp plastik kısmı pimi çıkarıp aldıktan sonra güzel birşey çıkar ortaya diye düşünüyorum.

(23/01/2019, Saat: 10:01)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun @ArdıçKatranı hocam. Kayma falan yaptı mı? Sabit mi eklediğiniz kısım? Tebrik ederim ayrıca orijinal duruyor. Smile

Sağol komşum, kayma yok, paracord kendi üzerine sarılmış/düğümlenmiş durumda.

(23/01/2019, Saat: 12:20)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ArdıçKatranı

Komsum cok guzel olmus paracord, burda turkcesine parasut ipimi  deniliyor bilemiyorum. O paracord un ici ip kısmı cıkabiliyor, sadece dısını ince kılıf olarak da kullanabiliyorsunuz, baska daha ince islerde belki denersiniz diye soylemek istedim bilgi olarak. Tekrar elinize saglık.

Sağol üstad, aslında aklımda deri ve jüt ipi vardı, paracord ile başlayım dedim, diğerleri de denenebilir.

Şahsen jiletli usturaların hafif ve kolay manevra yapabilir olmasını seviyorum, sapta ağırlık arayanlar pek beğenmez ama özellikle gözlük sebebiyle el pozisyonları kısıtlanan ya da rahat görüş açısı arayanlar denesin derim.
Uzun zamandır her türlü deneme yanılma ve öğrenme amaçlı çalışmalarımda kullandığım Çerçi Usturası diye tanımladığım Çelik Ustura üzerinde etkili olmaya başlamanın ilk adımlarını atmanın verdiği heyecanla günün tıraşını oldum.

Ustaların ustura ve bıçak arasındaki hissiyatlarını hissedecek seviyede değilim,

Ustaların ustura ve bıçak arasındaki etkin anlaşma ve haberleşmeye cevap verecek dili henüz çözecek durumda değilim,

Ancak, usturaya ağız verecek, usturayı keskinleştirecek çalışma konusundaki konuşma dilini çözme yolundaki kapıyı açtım ve karanlıkla el yordamı ile gidiyorum.

@Taskind ustanın gönderdiği usturaları henüz o taşa dokundurmanın korkusunu yaşıyor olsam da,

Deneme usturası üzerinde sevindirici gelişmeler  yakalamaya başladım.

Tıraş sabunu(Arko Tıraş sabunu, Süt,zeytinyağı, tereyağı, kantaron, portakal çiçeği, nivea krem, arko krem karışımıyla modifiye edilmiştir.)
Köpürtme kabı(Sütlaç için kullanılmış kaplardandır,Özel taşlar kullanılarak yapılmıştır)
Tıraş Fırçası(Wilkinson üretimi olup, 18 yıllık bir geçmişe sahiptir, zaten halinden belli)

k9XL4q.jpg

E n v i r o n m e n t a l i s t

(25/01/2019, Saat: 10:33)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun zamandır her türlü deneme yanılma ve öğrenme amaçlı çalışmalarımda kullandığım Çerçi Usturası diye tanımladığım Çelik Ustura üzerinde etkili olmaya başlamanın ilk adımlarını atmanın verdiği heyecanla günün tıraşını oldum.

Ustaların ustura ve bıçak arasındaki hissiyatlarını hissedecek seviyede değilim,

Ustaların ustura ve bıçak arasındaki etkin anlaşma ve haberleşmeye cevap verecek dili henüz çözecek durumda değilim,

Ancak, usturaya ağız verecek, usturayı keskinleştirecek çalışma konusundaki konuşma dillerini çözme yolundaki kapıyı açtım ve acemilik dolu hissiyatla ve öğrenme heyecanı ile karanlıkta el yordamı ile yürümeye başladım.

@Taskind Usta'dan aldığım usturaları henüz o taşa dokundurmanın korkusunu yaşıyor olsam da,

Deneme usturası üzerinde sevindirici gelişmeler  yakalamaya başladım.

Tıraş sabunu(Arko Tıraş sabunu, Süt,zeytinyağı, tereyağı, kantaron, portakal çiçeği, nivea krem, arko krem karışımıyla modifiye edilmiştir.)
Köpürtme kabı(Sütlaç için kullanılmış kaplardandır,Özel taşlar kullanılarak yapılmıştır)
Tıraş Fırçası(Wilkinson üretimi olup, 18 yıllık bir geçmişe sahiptir, zaten halinden belli)

k9XL4q.jpg

Sıhhatler olsun komşum, ustura çok sade ve zarif duruyor. Smile
(25/01/2019, Saat: 14:30)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun komşum, ustura çok sade ve zarif duruyor. Smile
Ben de milenyum fırçasına takıldım. Hala gümbür gümbür fırça. Sıhhatler olsun..

(25/01/2019, Saat: 14:38)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de milenyum fırçasına takıldım. Hala gümbür gümbür fırça. Sıhhatler olsun..

Resimden görerek fırça'nın üretim amacını bilmene şaşırmadım diyemem.
Üstelik kimse duymasın o fırçayı hem tek olarak uzun süre kullandım hem de buradaki fırçalarla ilgili bilgelere haiz olmadığım zamanlarda kullanmama rağmen yine de iş çıkarıyor.

2wdzomf.jpg

Günün tıraşında kullandığım ürünler:
CELLA Tatlı badem
Yaqi Ferrari Tuxedo Sentetik Tıraş Fırçası
Rockwell R1 Kelebek Tip Tıraş Aleti
OMEGA şap
Acqua Di Selva EDC
Tıraş öncesi için taze aloe vera ve gliserin

Tüm Komşulara Sıhhatler olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 290,416 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,277 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,074 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 177,240 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,317 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,472 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,755 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 7,979 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,199 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: