Günün Tıraşı (SOTD)
(16/12/2018, Saat: 01:06)ouz7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım hem losyon hem balm mı kullanıyorsunuz? nasıl bir farkı oluyor?

Sevgili forumdaşım @ouz7 Bey forumda ki edindiğim bilgiler ışığında kış ayına özel 'sadal ağacı' kokusu çoğunlukla tercih ediliyormuş bende tercihimi bu yönde yaptım. Sorduğunuz. Losyon ile balm birlikte kullanıyorum. Tıraş bitiminden sonra losyon sürüyorum ve arkasından 5 dk sonra en son balm'ı kullanıyorum.  Fark kendi şahım adına söyleyebilirim. Losyon sürüp bıraktığımda tıraş klasik ve cildimi kuru hissetmiş olarak tamamlanıyor. Balm eklediğimde ise ekstra cildim nemli ve canlı hissediyorum. Umarım açıklaya bilmişimdir. Keyifli tıraşlar dilerim.
Gmk24Z.jpg
zjVBRO.jpg
Benim için bu gece ilklerin yaşandığı bir gece oldu. AliExpress üzerinden yaklaşık 4 ay önce aldığım yintal ile impadan alıp stokta beklettiğim Tabac sabun ve losyonu ilk defa kullandım.
Yintal hakikaten inceleme başlığında belirtildiği gibi agresif bir Çinli Smile ağır bir alet olması hasebiyle günlük tıraş için uygun olmadığı kanaatindeyim, 2 günlük sakalım olmasına ve bastırmamama rağmen noktasal iki kanamayla tıraşımı tamamladım. Yine de tasarımı ve sinekkaydı tıraş sağlaması sayesinde gönlümü fethetti.
Tabac ise buram buram kokan o klasik kokusuyla neden bu kadar beklediğimi sorgulattı bana. Sağladığı dolgun köpükle yüzü sarması ve gelenekselcilerce methedilen o kokusuyla tıraş dünyasında benim için Tabac ve diğerleri var artık. Smile
2d0988a857593244e0f5b31bf4b63369.jpg
Bugün böyle

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
2l9qe.jpg

Tıraşımda kullandığım ürünler :
Saponificio Varesino Tundra Artica Tıraş Sabunu
Saponificio Varesino Thudra Artica Balsam
Edwin Jagger DE89 Tıraş Aleti
TN Dickinson's Cadı Fındığı
Semogue SOC Domuz Kılı Fırça
Gillette Super Silver Jilet

Sıhhetler Olsun.
f28mls.jpg
34g tıraşını özlemişim..Sıhhatler Olsun herkese
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(17/12/2018, Saat: 02:36)Kepo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: zjVBRO.jpg
Benim için bu gece ilklerin yaşandığı bir gece oldu. AliExpress üzerinden yaklaşık 4 ay önce aldığım yintal ile impadan alıp stokta beklettiğim Tabac sabun ve losyonu ilk defa kullandım.
Yintal hakikaten inceleme başlığında belirtildiği gibi agresif bir Çinli Smile ağır bir alet olması hasebiyle günlük tıraş için uygun olmadığı kanaatindeyim, 2 günlük sakalım olmasına ve bastırmamama rağmen noktasal iki kanamayla tıraşımı tamamladım. Yine de tasarımı ve sinekkaydı tıraş sağlaması sayesinde gönlümü fethetti.
Tabac ise buram buram kokan o klasik kokusuyla neden bu kadar beklediğimi sorgulattı bana. Sağladığı dolgun köpükle yüzü sarması ve gelenekselcilerce methedilen o kokusuyla tıraş dünyasında benim için Tabac ve diğerleri var artık. Smile

sıhatler olsun kepo. yintal günlük kullanıma uygun değil haklısın çok ağır ve agrasif. ama bir okadqr şık. benim tabac sabun da açılmayı bekliyor. yeni yıla tabacla gireceğim inşallahSmile
keyifli bir akşam tıraşı oldu benim için.
sıhhatler olsun bütün komşularıma keyifli tıraşlar dilerim...
28hpudz.jpg
Be A Gentleman...
Sotd...

Geçen günün tıraşından gelen soruları yeni gördüm

@yenikomsu komşum derby usta ciletle şimdiye kadar 4 defa tıraş oldum.
genelde 3 günlük sakalda 2 perde tıraşlar oldum.
bugün Merkur 34G ile hatta çene bölgesini daha temiz olsun diye 3-4 defa basıırarak üstünden geçtim, herhangi bir tahriş yaşamadım.
4 tıraşta Derby Usta hata affeden, çok keskin olmayan ve konforu olan bir ürün izlenimi yarattı bende.

@SirinBaba komşum fırça AliEkspress DScosmetic 26mm Jade sap ve Hebei OUMO 24mm yeşil sentetik düğümden oluşmaktadır.
montaj birleştirme işlemi @GartBnx üstat tarafından gerçekleştirilmiştir.

00d726e3435aa5691a9051c40c827b67.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
@PisPorsuk komsum firca’yi ilk paylastiginiz an aliexpress’e baktim ama bulamayinca birlestirme oldugunu dusunmustum. Muhtesem gorunuyor keyifli tiraslarda kullanmaniz dilegiyle hayirli olsun...
Be A Gentleman...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,534 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,429 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,199 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,272 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,543 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,761 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,202 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,025 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: