Günün Tıraşı (SOTD)
Tabac Tuesday, Oatcake Tuesday oldu bu defalık Big Grin
Sabun baharatlı portakallı alışma süreci istiyor gibi.
Yaqi Moka fırça kardeşi sarışın Sagrada Familia kadar batıcı olmamakla birlikte su tutması bana çok zayıf geldiği için sınıfta kaldı.
Cümleten sıhhatler olsun...

7d94ff597c315d7db1dd5caaa60b116c.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
v7whsh.jpg
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Tüm komşulara sıhattler olsun.Resimdeki ürünlerin marka modelleri neden yazma gereği duymuyorsunuz özel sebebi var mı?Foruma yeni üye olan yada misafir ziyaretçiler için pekte bilgilendirici olmuyor.
@Ibra35
Kardesim cok haklısın. Arada rica edip soyluyoruz komsulara ama bir zaman sonra unutuluyor. Ozendiriciligi yanında bilgilendirirciligi de olmalı bu konunun. Ozellikle markası gozukmeyen tıras aletleri, fırca gibi urunlerin marka modellerini paylasımlarınıza eklerseniz yeni ve merak eden arkadaslar da bilgilenir.
(13/11/2018, Saat: 17:27)Ibra35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm komşulara sıhattler olsun.Resimdeki ürünlerin marka modelleri neden yazma gereği duymuyorsunuz özel sebebi var mı?Foruma yeni üye olan yada misafir ziyaretçiler için pekte bilgilendirici olmuyor.

(13/11/2018, Saat: 21:44)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Ibra35
Kardesim cok haklısın. Arada rica edip soyluyoruz komsulara ama bir zaman sonra unutuluyor. Ozendiriciligi yanında bilgilendirirciligi de olmalı bu konunun. Ozellikle markası gozukmeyen tıras aletleri fırca gibi urunlerin marka modellerini paylasımlarınızda yazarsanız yeni arkadaslar bilgilenir.

Ewet komşular kardeşler ...en son yaptığım paylaşımın altına yazılması nedeniyle durumdan vazife çıkarıp kendi sebebimi yazayım..belki bundan etkilenip bu tarzda hareket eden arkadaşlarda esinlenir Smile ..onlarda kendi gerekçelerini yazarlar...neticede kamusal sorumluluk diye birşey var değilmi??
İlk önce bu platformu algılama ve değerlendirmem; keyif merkezli bir hobinin etrafında toplanmış naif,ince ruhlu hayata-varoluşa rastgele değil belli bir estetik kaygıyı temiziliği düzeni önemseyen duyarlı insanlar la birarada olmak , hobilerini geliştirmek-ilerletmek farklı malzemelerle oluşan unsurları deneyimlerini paylaşıp bir bilgi havuzuna elden geldiğince katkı sağlamak ,bazende o havuzdan faydalanmak şeklindedir.
Bu algılama şekline olumsuz etki eden bir çok tartışmaya farklı görüşler deki komşularımızın(çok değerli arkadaşlarda vardı aralarında) iletişimden algı dan kaynaklanan bir sürü gereksiz kırıcı dialoglarına bir çok arkadaş şaşırarak üzülerek şahit olmuştur,bence bu düzeylere kadar ulaşan tartışmaların temelinde ki şey; yaşadıkları çevrelerinden yeterli tatmini alamayan katılımcı arkadaşların bu platforma olduğundan farklı anlamlar yükleyerek ortamın kendi gerçekliğinden başka beklentiler içine girmiş olmalarıydı.

Arkadaşlar burda ki mevzu tıraş (Günün Tıraşı)..alet edavat malzeme vs. nerden bulunur hangi ürün hangi cilde nasıl etki eder ..fiyatlar gümrük vs. konuları çok subjektif şeyler,herkesin kendine uygun edinme ve kullanım koşulları var ve açıkçası ben bunları genele yazmak istemiyorum,ama olurda marka adının görünmesini gözeterek çektiğim fotoğraflardaki ürünü merak eden, ilgi duyan olursa özel mesaj yoluyla gereken (hatta bazen gerekendende fazla,soranlar bilir) bilgilendirme ve açıklamaları memnuniyetle yapıyorum.

Yeni gelen ve gelecek arkadaşlarada tavsiyem neredeyse her ürün için forumda bir veya birden fazla başlık var, ilgilerini çeken konu ve ürünleri biras araştırmacı ruhla araştırmaları, bu forumun dışında hatta yabancı forumlara da bakarak seçimlerini ona göre yapmaları...

Özetle keyif merkezli bir forumda gönüllülük çerçevesindeki bir faaliyete ''ayıp ediyorsunuz ama.. kaç defa dedik yazın şuraya diye'' gibi anlaşılacak tarzda yaklaşmayalım ki keyfimiz kaçmasın değilmi??

umarım fazla uzatmadan sebebimi net bir şekilde anlatabilmişimdir

Saygı sevgi ve muhabbetlmiz daim olsun
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(13/11/2018, Saat: 23:45)neoromancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ewet komşular kardeşler ...en son yaptığım paylaşımın altına yazılması nedeniyle durumdan vazife çıkarıp kendi sebebimi yazayım..belki bundan etkilenip bu tarzda hareket eden arkadaşlarda esinlenir Smile ..onlarda kendi gerekçelerini yazarlar...neticede kamusal sorumluluk diye birşey var değilmi??
İlk önce bu platformu algılama ve değerlendirmem; keyif merkezli bir hobinin etrafında toplanmış naif,ince ruhlu hayata-varoluşa rastgele değil belli bir estetik kaygıyı temiziliği düzeni önemseyen duyarlı insanlar la birarada olmak , hobilerini geliştirmek-ilerletmek farklı malzemelerle oluşan unsurları deneyimlerini paylaşıp bir bilgi havuzuna elden geldiğince katkı sağlamak ,bazende o havuzdan faydalanmak şeklindedir.
Bu algılama şekline olumsuz etki eden bir çok tartışmaya farklı görüşler deki komşularımızın(çok değerli arkadaşlarda vardı aralarında) iletişimden algı dan kaynaklanan bir sürü gereksiz kırıcı dialoglarına bir çok arkadaş şaşırarak üzülerek şahit olmuştur,bence bu düzeylere kadar ulaşan tartışmaların temelinde ki şey; yaşadıkları çevrelerinden yeterli tatmini alamayan katılımcı arkadaşların bu platforma olduğundan farklı anlamlar yükleyerek ortamın kendi gerçekliğinden başka beklentiler içine girmiş olmalarıydı.

Arkadaşlar burda ki mevzu tıraş (Günün Tıraşı)..alet edavat malzeme vs. nerden bulunur hangi ürün hangi cilde nasıl etki eder ..fiyatlar gümrük vs. konuları çok subjektif şeyler,herkesin kendine uygun edinme ve kullanım koşulları var ve açıkçası ben bunları genele yazmak istemiyorum,ama olurda marka adının görünmesini gözeterek çektiğim fotoğraflardaki ürünü merak eden, ilgi duyan olursa özel mesaj yoluyla gereken (hatta bazen gerekendende fazla,soranlar bilir) bilgilendirme ve açıklamaları memnuniyetle yapıyorum.

Yeni gelen ve gelecek arkadaşlarada tavsiyem neredeyse her ürün için forumda bir veya birden fazla başlık var, ilgilerini çeken konu ve ürünleri biras araştırmacı ruhla araştırmaları, bu forumun dışında hatta yabancı forumlara da bakarak seçimlerini ona göre yapmaları...

Özetle keyif merkezli bir forumda gönüllülük çerçevesindeki bir faaliyete ''ayıp ediyorsunuz ama.. kaç defa dedik yazın şuraya diye'' gibi anlaşılacak tarzda yaklaşmayalım ki keyfimiz kaçmasın değilmi??

umarım fazla uzatmadan sebebimi net bir şekilde anlatabilmişimdir

Saygı sevgi ve muhabbetlmiz daim olsun

+1
Ağabey haklısın .
@neoromancer
Baba inan sana soylenmis birsey yok orada. Sen guzel fotolarında usturalarınla, arada gold 34c ile tatlı tatlı tıraslarını olup bizimle sagolasın paylasıyorsun. Usturalar hakkında merak eden zaten ozelden danısır bir sorusu oldugunda. Guzel fotoların hic eksik olmasın.

De aletler veya fırcalar için mumkunse altına 2 satır ne oldugu yazılması ozellikle yurt dısı menseili yeni urunleri yakından takip eden alımını yapan dostlara basit bir ricadır. Nedeni de Paradigm den tutun, Razorock a, ATT den Wolfman a bir suru yeni veya yurt dısında kullanıcıları tarafından begenilen makinaların forumumuzda incelemesi veya bilgisi yok. En azından yenilikleri takip acısından, ilgisini ceken dostların merak edip arastırması acısından ufak bir not olarak fotonun altına kısa marka model yazılması bile bir fayda ve kolaylıktır. Bu tabiki kucuk bir ricadır, hicbir zorlama ısrar yok.

Kuru kuru olmasın konuyu renklendirelim hazır yazmısken, dun cekmeyi unuttum ama gecen haftadan bir kare paylasayım.
2gy7wc1.jpg
Makine: Asylum Evolution model T, gorunusuyle cok begenip almayı dusundugum merak ettigim bir makinaydı, denememe fırsat verdigi icin Burak kardesime tesekkur ederim.
Sabun: PannaCrema Nuavia Blu
Fırca: SV
Balm: Amerikan Artisian aynı zamanda aktif askeri bir aile oldugu icin kendine ozel baglı bir musteri kitlesi olan Mickey Lee Soapworks.
Yazdığım mesaj genel konu başlığına ortaya yazılmış birşeydi.Bu kadar uzun mevzuya dönüşeceğini bilseydim yazmazdım.Açıkçası kimsenin kaç paralık mal kullandığı beni ilgilendirmiyor.Ben forumu kabaca 3 yıldır takip ediyorum.Ayın başındada üye oldum.Geçmişte takip ettiğim dönemde,sıkça neden tercih edilen ürünleri yazmıyorlar diye sorardım.Sonuçta eklenen resimler dergi sayfalarında kullanılacak kalitede.Lakin konuya,sektöre hakim olmayanlar için sadece görsel ifade oluyor.Şunuda anladım ki forumda herşeye yazmamak iyimiş.Cevaplar için teşekkürler.

(14/11/2018, Saat: 01:38)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @neoromancer
Baba inan sana soylenmis birsey yok orada. Sen guzel fotolarınla usturalarında, arada gold 34c ile tatlı tatlı tıraslarını olup bizimle sagolasın paylasıyorsun. Usturalar hakkında merak eden zaten ozelden danısır bir sorusu oldugunda. Guzel fotoların hic eksik olmasın.

De aletler veya fırcalar için mumkunse altına 2 satır ne oldugu yazılması ozellikle yurt dısı menseili yeni urunleri yakından takip eden alımını yapan dostlara basit bir ricadır. Nedeni de Paradigm den tutun, Razorock a, ATT den Wolfman a bir suru yeni veya yurt dısında kullanıcıları tarafından begenilen makinaların forumda incelemesi veya bilgisi yok. En azından yenilikleri takip acısından, ilgisini ceken dostların merak edip arastırması acısından ufak bir not olarak fotonun altına kısa marka model yazılması bile bir fayda ve kolaylıktır. Bu tabiki kucuk bir ricadır, hicbir zorlama ısrar yok.

Kuru kuru olmasın konuyu renklendirelim hazır yazmısken, dun cekmeyi unuttum ama gecen haftadan bir kare paylasayım.

Makine: Asylum Evolution model T,  gorunusuyle cok begenip almayı dusundugum merak ettigim bir makinaydı, denememe fırsat verdigi icin Burak kardesime tesekkur ederim.
Sabun: PannaCrema Nuavia Blu
Fırca: Sapo
Balm: Amerikan Artisian aynı zamanda aktif askeri bir aile oldugu icin kendince ozel bir baglı musteri kitlesi olan Mickey Lee Soapworks.

Sıhhatler olsun.Bilgilendirme ile daha zevkli oldu teşekkürler.
Amerikan Alman Fransız buluşması

Hardsteel gerçekten bir işçilik harikası
Klar sabun uzun bir aradan sonra kullandığım herşeyi çok etkileyici bir sabun.
Plisson sentetik ama bu ahşap saplı düğümden daha omurgalı bir yapıda. Sentetik olarak başarılı.
2en2e7n.jpg
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
hegu
(13/11/2018, Saat: 17:15)neoromancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: v7whsh.jpg

Bayiliyorum şu fotograflara Smile günlük tras olmama ragmen canimin hergördügünde tras cektigi fotolar .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 290,994 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,402 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,146 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 177,962 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,484 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,687 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,962 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,012 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,232 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: