Günün Tıraşı (SOTD)
37C Slant
Astra Yeşil
FS 24mm Finest
Tabac Stick Sabun
444 Balsam
Proraso Green tea& Oatmeal Balsam

Haftaiçi hergün tıraş olmamdan dolayı bir iki noktasal kanama dışında iyi bir tıraştı, ve ilk defa bugün denediğim 444 ve proraso balsamı çok beğendim.
Slim Adjustable
Astra (Mavi)
Lijun 24mm Finest
Tabac
Hametan

Son zamanlarda tıraş giderek düzeliyor boyun bölgemde, tahrişin ana sebebi ilk perde de ATG gibi bir alış şekli, ama sakallar karışık yönlerde, bir yeri WTG ile alırken biraz daha aşağı çeksem makineyi sakala ATG şeklinde girmiş oluyorum dolayısıyla bu da bana kızarıklık ve tahriş olarak dönüyor. Son zamanlarda daha dikkatli olmaya çalışıyorum, biraz düzelme var ama sakalı her gün kestiğim için kızarıklıklar bir türlü iyileşmiyor. en son dün gece tıraş oldum, pazar gecesine kadar sakal kalınca traşı acısız ve kanamasız oluyor, bu tıraştan umuyluyum Big Grin

Lijun'da hala batmalar mevcut ama iyice azaldılar, 2-3 ayda ancak topladı kendini.

Mavi Astrayı ilk defa kullandım, gerçekten yeşilden farklı ve güzel. Yeşille hiç barışamadık ama mavi ile güzel bir ilişkiye yelken açabilirim Big Grin

Dünden ilk defa Hametan sürdüm, boyun bölgesine, kızarıklığa hemen tepki vermiş sanki. Diğer yerlere aftershave sürmedim 5 dakika sonra yüzümde kuruma hissettim, kil maskesi varmış gibi gerim gerim gerilmiş Big Grin Aftershave sürmeyince ne oluyormus yeni farkettim.
www.BarbarosRazors.com

Jaguar 236 fırça (ufacık tefecik içi dolu turşucuk. seriously bro! ilk aldığımda gerçekten balık turşusu gibi kokuyordu şimdi düzeldi)
Merkur 38C BP (seviyorum bu makineyi)
Shark Super Chrome (kendi kendime ilk geleneksel tıraş olduğum jilettir kendileri bende özel bir yeri vardır)
D.R. Harris Marlborough sabun (kokusu güzel ama kalıcı değil)
444 Aftershave gel (proraso yeşil ve Rebul Ice ile iyi bir trio oluşturuyor onun dışında biraz yapışkan sanki)
Arko Sabun
Jaguar 236
Wilkinson Sword Double Edge
Beyaz Rapira Jilet
Arko Meyveli Bakım Kremi
Safran Çiçeği Kolonyası

2 perde tıraş oldum. Mild alet terimini wilkinson ile anladım resmen. Jilet yüz ile temas etmiyor diyebilirim. Fena değil, denenmesi gereken bir aletmiş.

MT27i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
tamerkamisli.blogspot.com
At saçı fırça
Tobs
7Oclock
Futur (2)

nzlzpi.jpg
Tobs avacado
yeşil astra
R41
lıjun 26 mm
pereja limon
bepanthol

Berbat bir tıraştı yüzüm fena tahriş oldu astra kesmedi değiştirdim yine kesmedi tahrişten oturu yüzüme bepanthol sürdüm.
(06/07/2013, Saat: 01:54)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tobs avacado
yeşil astra
R41
lıjun 26 mm
pereja limon
bepanthol

Berbat bir tıraştı yüzüm fena tahriş oldu astra kesmedi değiştirdim yine kesmedi tahrişten oturu yüzüme bepanthol sürdüm.

R41 ile her jilet uyum sağlamıyor. Özelikle cilt alışana dek. Bolzano yada feather başlarda, uyumlu bence.
(06/07/2013, Saat: 09:14)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/07/2013, Saat: 01:54)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tobs avacado
yeşil astra
R41
lıjun 26 mm
pereja limon
bepanthol

R41 ile her jilet uyum sağlamıyor. Özelikle cilt alışana dek. Bolzano yada feather başlarda, uyumlu bence.

Üstadım polsilver ile sıkıntı yok yağ gibi akıyor ama astra iç güveysinden hallice bir jilet olduğu için sıkıntı var ve benim sakallar çok sık ve çok güçlü bakır tel kadar güçlüdür benim sakalSmile
29mrcj6.jpg

Evet usturada ikinci tıraşta sağlam bir kesik attım kendime denemeye devam artık ne yapalım
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Gft violet
Polsilver
Ej 89
Fs 24
Rebul ice
King of shaves nemlendirici

Bu tiras beni mest etti, bayıldım tıraş bitmesin istedim. Rebul ice a cok alıştım cok ferah dolapta tutuyorum tıraşdan sonra buz gibi oh.
e mail adresim tipsol@me.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,908 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,579 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,295 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,923 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,745 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,970 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,515 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,064 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: