Günün Tıraşı (SOTD)
Plissoft sentetik
Nivea sensetive krem
Haircraft shavette
Trig
Gül toniği
Rebul mandalin
Banyodan sonra usulune uygun tiras ve tahribat Smile
2agm7ia.jpg)
(22/04/2016, Saat: 20:25)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 34084ef26248a0fc3d957856d5b73ed0.jpg

@ crionics Sağolasın, sıhhatler olsun Üstadım. Smile
www.instagram.com/karia_brushworks/
EJ tıraş öncesi
Progress 500
Polsilver SI
Razorock Plissoft
Cella
Maggard şap
Pinaud Lilac Vegetal
The Real Shaving balm

İki haftadır çok yoğun bir tempo içerisindeyim. Doğru düzgün, keyifle tıraş olamadım. Bugün geçen günlerin yorgunluğunu bir keyif tıraşı ile biraz olsun dindirmek amacıyla en sevdiğim kombinasyonlardan birisi ile tıraş oldum (Progress, Polsilver, Cella, FS fırçadan farklı olarak Razorock' a elim gitti). Beş günlük sakala sahip yüzüm üç perde sonunda sinek kaydı mertebesine son derece keyifli bir şekilde ulaştı. Bu güzel tıraşı elbette numune olarak forumca edindiğimiz Pinaud serisinden bir kolonya ile tamamlamak gerekirdi. Bu doğrultuda en çok denemek istediğim Lilac Vegetal' e el attım. Bence son derece keyifli bir kolonya. Çiçeksi ve biraz feminen gelebilir fakat koku zamanla daha oturaklı bir hale dönüşüyor (bayağı bir dihydro myrcenol var galiba içerikte). Tam bugünlerin kokusu diyebilirim.
Haydi hayırlı tıraşlar...
258xfm9.jpg
R41,Astra,Wilkinson porsuk,Cella,Nivea Men After Shave Fluid Sensitive
Nivea'nın çok hafif bir kokusu var.Kokusunu nivea men el kremine benzettim.Alkol içermediğinden yüzü yakmıyor ve kızarıklık olmuyor.Yaz için ideal.Nemlendirmeside iyi.Beğendim.
e6ad9cf6ae8fae86a2a93e4c0040f2fb.jpg

Thater 49125/2 / I Coloniali / Gem 1912 / Gem PFTE / Extro Sandalo
Vanta RA112C ustura
Polsilver jilet
Truefitt&Hill Süper Badger fırça
Arko sabun
Clubman Pinaud musk (numune)
Rebul balsam

Hem keyif hem de Pinaud musk'ı denemek için tıraş oldum. Ustura tıraşını sorunsuz bir şekilde tamamladığım için mutluyum. Eğer özenirseniz ve tabi ki dikkatli olursanız güzel sonuç alıyorsunuz. Pinaud musk sürdükten sonra yüzüm fazlasıyla yandı. Bu henüz denemediğim son numune idi. Maalesef bunun da kokusu bana çok hitap etmedi.
(14/12/2011, Saat: 17:09)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün gececi olduğum için biraz önce tıraş oldum. Yüzümde 2 günlük sakal vardı. Sonuç: İlk defa sinekkaydı tıraş oldumBig Grin
Ekipmanlarımı özellikle yerli seçmeye çalıştım bugün.Sabun:arko, makine: orak, fırça: temizel marka domuz kılı, jilet:rapira pembe(jiletin 2.kullanımı)tıraş sonrası: ali bıyıklı cilt şapı ve arko klasik yağlı tüp krem.
Hazırlık olarak sadece banyo yaptım. Sonra 2 perde bol köpüklü arkoyla tıraş oldum. İlk perde düz, ikinci perde ters aldım. Bir iki çene altı bölgesi için tekrar köpükleyip bir daha geçtim(2.5 perde denebilir) Şapı sürdüğümde boyun bölgemde bazı noktalarda cok hafif yanmalar oldu. Cildim zaten çok hassas olduğu için günlük tıraş olduğumda kesinlikle tersten vurmuyorum ve sinekkaydı olmuyordum. 2 günlük sakalla olunca tersten alayım bir sinekkaydı olayım dedim. Sonuç çok hoşuma gitti çokBig Grin Çocuklar gibi şenim

Komşum sıhhatler olsun  Smile

2. perdede sakala ters girmek her babayiğidin harcı değildir. Cesaretiniz için tebrik ederim.

Sonucun başarılı olması tıraş öncesi hazırlığınızın, köpük kıvamını tam tutturmanızın ve tıraş aletinize tam anlamıyla hakim olmanızın neticesidir. Tekrar tebrik ederim  Smile

Ben de biraz önce dünkü tıraşımı tekrar ettim.

Ej de893d

Chrystal (4. tur)

Arko stick (bu saatte banyo yaparsam alt kattakiler rahatsız olmasın diye bir tur pre-shave)

Proraso sabun

Jaguar 236

Bepanthol Lotion (After-shave)

Bir süredir ters almıyordum yine vakitsizlikten; dün 3 perde (düz, çapraz ve ters) gayet temiz bir tıraş oldum sizin gibi  Smile  Terse bir süre ara verdiğimden sabah için  biraz endişem vardı, cildimin olası reaksiyonundan emin değildim. Ama sabah en ufak bir tahriş belirtisi görmedim.. Gün içinde dünden olduğum sinek kaydı tıraşın semeresini topladım, sakallarım geceye kadar iyi idare etti ve biraz önce yine dünkü gibi tıraş oldum. Ama bir perde daha ekledim ve tersten 2. kez aldım. Sonuç mu? Mükemmel  Smile

Şap yine boğaz bölgemi biraz ısırdı ama Bepanthol yine imdadıma yetişip bir kaç saniye içersinde rahatlattı.

Üst üste sinek kaydı bir yüz alışık olmadığım bir durum değil ama, yine de ben de çocuklar gibi şenim  Smile

Ha gayret komşum, forumu "sinek kaydıcı" yapalım el birliğiyle  Smile Usturacılar kıskansın bizi  Wink

Yalnız Proraso sabun ile yıldızım nedense pek barışmadı. Beceremiyor muyum nedir, anlamadım. Kaçtır deniyorum, Arko'nun verdiği kaygan çekişi alamıyorum. Herkes bayılıyor sabuna, Proraso'cu arkadaşlar kızmasın ama kokusunu bile sevemedim ben. Bitene kadar kullanıp bir daha almayı düşünmüyorum. O kadar beğeneni olunca, insan, "eşek hoşaftan ne anlar" lafını kendine yakıştırmadan geçemiyor..
Bugün R 41 ile tıraş olmak istedim. 7 o'clock sharp edge jileti bu makinada denemek istemiştim. Ama kesmiyor da kesmiyor . Tıraş olurken kendi kendime şaşırıyorum bu jilet bu makina da nasıl kesmez . Neyse tıraş bitti nasıl bir dalgınlıksa jileti ej 89 barley e takmışım. Makinayı temizlemek için jileti çıkartırken farkettim. Boğaz kısmı malum tahriş oldu . Jiletli usturayla tahriş olmazken ej ile tahriş etmeyi becerdim. Makinaları (progress long,ej 89 barley,R 41 ) geçen sene geltire özel yapılan scuttle ın içine koyuyordum. Dalgınlıkla içinden ej 89 almışım . Bir türlü sevemediğim için uzun zamandan beri kullanmıyordum. Böylece tekrar kendisiyle uyuşamadığımı ispatladı. Kendisini ayrı bir yere kaldırmaya karar verdim. Keyifli tıraşlar.
1232hxj.jpg
Tıraş aleti: Schick Krona
Jilet: Perma-Sharp (4)
Fırça: Isana Premium Synthetic
Sabun: Proraso Eucalyptus & Menthol
AS: Fa Speedster

Herkese iyi pazarlar Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,373 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,508 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,277 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,611 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,663 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,930 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,431 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: