Günün Tıraşı (SOTD)
wlvvhd.jpg
2j4u1dc.jpg
39C ile Slantizasyona devam...herkese sıhhatler olsun..Keyifli Haftasonları
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Sad 
Treetzone Pre shave
Semouge 620
Cella
Perma-sharp
Ws sword classic
Nivea after shave balm

Uzun süredir rapira ile mutlu mesut traşlar olurken ilginçtir hem cella hem de perma-sharp beni yolda bıraktı.
Fırçayı iyice köpürtüp yüzüme sürdükten sonra tasa tekrar dönüp köpürteyim derken bir baktım yüzümde sabun kalmamış jet hızı ile gitmiş dolayısıyla traş boyunca fırçayı 10 12 defa sabunladım . Halbuki geçen seferki traşta hemen hemen aynı ekipmanlardan dı bir tek jilet farklıydı. fakat fırça 3 perde rahat yetmişti. Acaba pre shave yüzünden mi böyle oldu bilmiyorum geçen sefer ki traş ekipmanlarımda sadece o yoktu belki de sorun budur
Perma-sharpdan da umutluydum , sinek kaydı oldu ama boyunumun her iki tarafı da pancar oldu . Çok uzun bir süre perma-sharpa elim gitmez heralde yeni aldığım polsilver , personna ve featherları da kullanmak konusunuda tereddüte düştüm . Rapira ile devam .
@serjames
Cella rahat köpük yapan bir sabundur, kesinlikle pre shave ' in marifeti Smile
Rapira'yı sevdiğinize göre sizin tarzınız mild, konforlu jiletler. Feather konusunda emin değilim ama Personna ' yı büyük olasılıkla çok begeneceksiniz.
Permasharp ise keskin jilet ve benim de sevdiğim bir jilet ancak keskin uçlarının mikroskobik resimleri vardı , orda görüldüğü üzere tahrişe meyilli.
(06/02/2016, Saat: 13:22)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @serjames
Cella rahat köpük yapan bir sabundur, kesinlikle pre shave ' in marifeti Smile
Rapira'yı sevdiğinize göre sizin tarzınız mild, konforlu jiletler. Feather konusunda emin değilim ama Personna ' yı büyük olasılıkla çok begeneceksiniz.
Permasharp ise keskin jilet ve benim de sevdiğim bir jilet ancak keskin uçlarının mikroskobik resimleri vardı , orda görüldüğü üzere tahrişe meyilli.

Haklısınız üstad , pre shave'i heralde çöpe atıcam birazdan zaten ucuz bir şeydi Big Grin , elimdeki yeşil 7 o clock ve bolzano da benzer tarzda tahrişli traşlar verdi personna için sabırsızlanıyorum , peki polsilver ile ilgili fikriniz nedir veya shark bunlarda elimde mevcut ve daha önce denemedim sizce benzer bir sonuç olurmu perma sharp gibi , ikisi içinde keskin deniliyor ama konforuyla ilgili pek bir şey göremedim
(06/02/2016, Saat: 13:45)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısınız üstad , pre shave'i heralde çöpe atıcam birazdan zaten ucuz bir şeydi Big Grin , elimdeki yeşil 7 o clock ve bolzano da benzer tarzda tahrişli traşlar verdi personna için sabırsızlanıyorum , peki polsilver ile ilgili fikriniz nedir veya shark bunlarda elimde mevcut ve daha önce denemedim sizce benzer bir sonuç olurmu perma sharp gibi , ikisi içinde keskin deniliyor ama konforuyla ilgili pek bir şey göremedim
Polsilver benim en beğendiğim jilet Smile Kullananların %95'i de memnun gördüğüm kadarıyla. Polsilver ve Personna iki favori jiletim. Tabi siz doğrusunu yapıyorsunuz, deneyerek kendinize en uygun Jileti bulacaksınız.
Treetzone jeli bilmiyorum ama Blueness , kuaf tarzı birşeydir büyük ihtimalle. Tamamen yararsiz diyemem ama kullandığınız da köpük tatbik etmeden önce tamamen yikarsaniz daha iyi sonuç alacağınızı düşünüyorum.
Haklısınız üstad dediklerinize katılıyorum .

Herkese selamlar ,
EJ DE89 Barley tıraş aleti
Shark jilet
Isana Pure Badger fırça
Arko sabun
Rebul balsam

İstisnalar hariç hafta sonları tıraş olmam. Çok ilginçtir, hani bazen alelacele yapılan yemek daha lezzetli olur ya, bugün vakit darlığı nedeniyle fazlaca özenmeden ve hızlıca tıraş olmama rağmen güzel sonuç aldım Smile

Keyifli bir hafta sonu dilerim.
9d99c41b25231a2c728439d9ba1f6a56.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.instagram.com/u1071/
Su aventus kokusunun uzerine birsey surmeye elim varmadi ne yalan soyleyeyim ama devam etmedi fazla

2hoir1i.jpg
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,754 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,574 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,292 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,860 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,734 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,951 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,490 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,063 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: