Günün Tıraşı (SOTD)
(18/01/2016, Saat: 00:14)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: QZ22vk.jpg

Vaay Concord efsane. TSF heryerde! Smile

(18/01/2016, Saat: 00:21)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 95myyr.jpg

Penhaligon's Bayole Soap
Semogue Silver 2013
Polsilver İridium
Fatip Grande Chrome

Hepinize sıhhatler olsun. Hayırlı bir hafta diliyorum Smile

Çok güzel olmuş, herzamanki gibi. Penhaligon's çok fotojenik, hazır İzmir'deyken benimkini de mi sahneye çıkarsam?
(17/01/2016, Saat: 23:43)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @neoromancer

Abi tıraş yağı bende arada kullanıyorum impadan aldıgım kucuk mavi bir kutu. Birde floid inkini söylemiştim ama biri bitmeden Floid e geçmek istemedim.

Ben bu tıraş yağları üzerinde genellikle 3-4 damla kullanın diye okuduğumu sanıyordum. Sen şimdi 15-20 damla deyince dikkatimi çekti. Hafif ıslatılmış ciltte 3-4 damla yetiyor bende, Ben yanlış mi kullanıyorum abi.
Walla ben haftada 2-3 traş olduğumdan mıdır yada kılların sertlik derecesimi fazladır bana ancak o kadar yetiyor.. bol kullaniyorum bitmiyor yinede 4 aydir 5 te biri bile olmadı

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(18/01/2016, Saat: 00:57)neoromancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Walla ben haftada 2-3 traş olduğumdan mıdır yada kılların sertlik derecesimi fazladır bana ancak o kadar yetiyor.. bol kullaniyorum bitmiyor yinede 4 aydir 5 te biri bile olmadı

Yok bitmesi vs sıkıntı degilde, yanlış olarak az kullanıp faydasını görmemezlik etmeyelim, o yüzden sorduydum. Bende bir daha ki tıraşa bir 10 damla yapayım bakim ne olucak.
(18/01/2016, Saat: 01:18)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok bitmesi vs sıkıntı degilde, yanlış olarak az kullanıp faydasını görmemezlik etmeyelim, o yüzden sorduydum. Bende bir daha ki tıraşa bir 10 damla yapayım bakim ne olucak.
Bir dene bakalim fark olacakmı..muhtemelen olur,bence pre shave lerden cok daha iyi ve işlevsel bu yağ olayı...iyi geceler

insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Üstadlar siz gördüğüm kadarıyla çok sık kullanıyorsunuz bu yağları. Peki sakal yumuşatması nasıl bu yağların sizce?
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(18/01/2016, Saat: 01:31)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadlar siz gördüğüm kadarıyla çok sık kullanıyorsunuz bu yağları. Peki sakal yumuşatması nasıl bu yağların sizce?

Abi ben preshave yada yag kullanmadan tıraş olmuyorum. Preshave olayını alıskanlık yaptım.
Soruna gelirsek bence yagların yumusatması, preshave kremlerden daha iyi. Banyodan cıktıktan sonra hemen yagı uyguluyorum. Tıraş malzemelerini hazırlayıp vucudu kuruturken, 3-4 dakika yuzumde bekliyor. Zaten en sert kılların oldugu cene sakalımdan, yumusattıgını direk ellerimle anlıyorum. King of shaves yagı kullanıyorum impadan. Floid, LPL gibi markalarınkini öneririm aynı şekil.
Bluebeards revenge biraz zeytinyagı gibi kalınmıs kullanmadım bilmiyorum ama yorumlar pek ic açıcı degil. Hangisine ulasmanız kolaysa tavsiye ederim.
Saygılar
Edwin Jagger Preshave
Proraso White Soap
Gillette Fatboy
Perma Sharp Blade
Thater 4125/3
Clubman Classic Aftershave
Loccitane Cade Balm

Sent from my iPhone using Tapatalk
https://instagram.com/turkishrazor/
Satılıklarım: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7313
                http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7738
Herkese sıhhatler olsun, iyi haftalar.
  • Stirling Tuscany sabun
  • daVinci Uomo 292 silvertip
  • Feather AC SS ustura
  • Kai Titan Mild jilet
  • Özgün41 sandal AS
21qxpy.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
EJ DE89 Barley tıraş aleti
Astor Bic Stainless jilet
Isana Pure Badger fırça
Arko sabun
Zaza şap
Oldspice Klasik as.

Astor jilete devam. Konforlu, temiz ve rahat bir tıraş oldu. İki perde, 0 yanma, güzel tıraş Smile

Keyifli tıraşlar.
(18/01/2016, Saat: 00:37)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vaay Concord efsane. TSF heryerde! Smile

Çok güzel olmuş, herzamanki gibi. Penhaligon's çok fotojenik, hazır İzmir'deyken benimkini de mi sahneye çıkarsam?

Demek başka rahatsızlar da varmış Smile Gerçi bana hediye geldi, arkadaşım sağolsun sever böyle şeyleri ama bence o paranın ürünü değil. Tamam her türlü kalite ama sabun ya bu Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,874 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,466 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,213 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,405 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,582 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,840 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,311 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,042 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: