Günün Tıraşı (SOTD)
EJ DE89 Barley tıraş aleti
Personna Lab Blue jilet
TrueFitt&Hill Süper Badger fırça
Arko sabun
Zaza şap
Rebul balsam
Oldspice Klasik as.

Malesef 2015 yılı keyifli bir tıraş ile sonlanmadı. Daha öncede belirttiğim üzere Lab Blue ile bir türlü yıldızım barışmasa da en azından ilk tıraşım fena olmazdı. Ancak, bu sefer daha ilk tıraşta çene üstünde ve bıyık bölümünde birkaç tane noktasal kanamalar oldu. Belki başka etkenlerde vardır ama her nedense Lab Blue bana pek konfor sağlamıyor. Yılı keyifli bir tıraş ile noktalamak isterdim. Olmadı. Artık önümüzdeki tıraşlara bakacağız Smile

Yeni yılda herkese keyifli tıraşlar dilerim.
Yılın son tıraşı DE ile oldu, yola gideceğim için usturayi yanıma aldim, de89 ve treet ikilisi ile tıraş oldum. Treet jilet fena gelmedi bana, 3 perde tıraş oldum, konforlu ve yakın bir tıraştı. Kesinlik çok değil ama günlük tıraşa gider. @Candova komsuma jilet icin tesekkurler. Arko sabunu da ne zamandır kullanmıyorum hatırlamış oldum.
5b426b82c9a30404647a5d715f9414cd.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
The Body Shop Maca Root
Razorock Plissoft
Croma Diamant
Edwin Jagger DE89
De Vergulde Hand Balsam
Eau D'hermes Cologne

Maca Root gerçekten iyi bir krem. Her kullanışımda niye sevdiğimi hatırlatıyor bana Smile Croma'yı ilk defa kullandım.Güzel jilet.Hepinize sıhhatler olsun.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
b47a685a19d293d12d639d3cb2316097.jpg

Arko sabun sonrası Arko krem güzel gidiyor.
6d38f2be-bdfb-4dfa-9970-fbcd4e2afec3.jpg
Tıraş aleti: Gillette Slim (7)
Jilet: Treet Dura Sharp Silver Edge (1)
Sabun: Proraso Yeşil
Fırça: Vie-long Beyaz At Kılı
AS: Barbon

2015'in son tıraşı tam istediğim gibi olmadı. Sinekkaydı bir tıraş oldu sonuç olarak ama slim'le her zaman anlaşamıyoruz. Bazen sorunsuz, kesiksiz tıraşlar veriyor ancak bu tıraşta da noktasal kanamalar yaptı slim.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
179shw.jpg

Senenin son Traşı... Hollandalı arkadaşlar pek tatmin etmedi doğrusu DVH sabun Kent fırçayla pek uymadı sanırım ... Meissner Tremonia sabunlara benzediğini düşünüyorum farklı bir köpük anlayışları var,daha kemikli bir fırçayla denedikten sonra son kararı vereceğim..Balsamı başta yağlı bir his veriyor ama sonradan oturuyor,pek özellikli bir neticesi yok ama fp olarak iyi denilebilir...Floid AS gerçekten iyi..senelerin tecrübesi olduğunu hissetiriyor..sonrasındada koku hep sizinle...
Herkese yeni senede Sıhhat sağlık ve mutluluk diliyorum
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
@neoromancer

Yine çok güzel bir fotoğrafla yılın son tıraşını olmuşsunuz. Sıhhatler olsun, yeni yılınızı kutluyor ve sağlıklı bir yıl geçirmenizi diliyorum.
@neoromancer, sıhhatler olsun. Kent fırçanız hakkında genel görüşünüzü ogrenebilirmiyim? Almak istediğim fırça elim bi gidip bi geliyor Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
https://instagram.com/turkishrazor/
Satılıklarım: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7313
                http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7738
(31/12/2015, Saat: 20:31)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @neoromancer

Yine çok güzel bir fotoğrafla yılın son tıraşını olmuşsunuz. Sıhhatler olsun, yeni yılınızı kutluyor ve sağlıklı bir yıl geçirmenizi diliyorum.
Teşekkürler komşum..aynı dileklerle yeni yılınız hayirlı olsun

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(31/12/2015, Saat: 20:34)Turhan84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @neoromancer, sıhhatler olsun. Kent fırçanız hakkında genel görüşünüzü ogrenebilirmiyim? Almak istediğim fırça elim bi gidip bi geliyor Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
Saolasın komşum..Kent fırçadan memnunum..fakat tavsiye edemem neticede sakal yapısına göre değişebiliyor...

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,650 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,567 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,289 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,767 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,727 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,945 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,478 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,063 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: