Günün Tıraşı (SOTD)
(30/12/2015, Saat: 01:20)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstat sihhatler olsun, sap maggard razor dan mi?

Teşekkür ederim üstad. Evet MR3 paslanmaz çelik olanından. MR8 alacaktım ama bu daha kısa olduğu için bunu tercih ettim.
Saygılar.
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...
(30/12/2015, Saat: 04:56)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2b44cd850f6c9f97ebdecdcdc75ed116.jpg

Üstad alet çok güzelmiş. Nedir acaba? Futur-Progress kırması gibi Big Grin
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...
Apollo adjustable a benziyor. Bende ilk unnamed üstadda görmüştüm.
- Flying Eagle üç parça tıraş makinesi
- Wilkinson Sword DE (1)
- Gillette Irritation Defense 5 Jel
- Kiehl's Post Shave Repair Gel

Flying Eagle çok konforlu bir makine ama; Kiehl's sadece yüzü yatıştırıyor, nemlendirmiyor.
166dkj4.jpg
Dunya varmis
Canadian tech/ tabac/ permasharp/ niva/ ali biyikli sap/old spice
Plissoft sentetik
Cella
Haircraft shavette
Bolzano
Crystal şap
Nivea anti-irritation balsam
Tabac Soap
Tipsoft Manchurian
Ladas
Fatip Grande Chrome
Clubman Pinaud Classic

Aslında yeni denediğim bir eleman varsa, diğerleri hep eski kadrodan olur.Bu sefer bir istisna oldu. Fatip ve Ladas ikilisi yeni olarak eşleştiler.Pek iyi yapmadığımı anladım ama artık tıraşa başlamak üzereydim, bir daha jilet değiştirmek istemedim. Fatip, açık tarak olması münasebetiyle bildiğiniz jiletli ustura ayarında olmasına rağmen, Ladas ben pek kesici değilim sıkıntı olmaz demesiyle, bir perde de biteceğini düşündüğüm tıraş 3 perde sürdü. Böyle olmasına rağmen yine de ele gelen sakal uçları yok değil.Bu sıkıntılı tıraşa rağmen Fatip'i beğendim.Biraz keskin bir jiletle işi her türlü götürür. Ladas'a da kadroya giremeyen diğer Rus'larla kulübe yolu göründü.
Son olarak İzmir'de hava pek soğuk değil ama sıcak da değil özellikle sabahları. Pinaud bu hava da bile balm, balsam vs. aratmayan bir performansa sahip.Hakkını vermek lazım.Hepinize hayırlı tıraşlar Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Gillette Slim 7.ayar
Astra mavi
Valobra Bademli sabun
Tipsoft Manchurian
Zaza şap
Nivea tahriş karşıtı balsam

Bugün De89 kullanacakken elim gene Slim'e gitti. Alışınca çok beğenmeye başladım .
Valobra ' nın dibi yavaş yavaş görünüyor. Darısı diğer 3017 yapanların başına Smile
@chinaski komşumun Lebelle Soaps Tobac Vanille tıraş sonrası losyonu çok hoşuma gitti. Şişeden koklanınca kokusu tam anlaşılmasa da sürüldüğü zaman Vanilya kokusu daha baskın alt notalarda tütünün kendini hissettirdiği bir kokusu var. Alkol içermediğinden hiç bir yakma da yapmıyor. Ben çok başarılı buldum.

2vmj2o6.jpg

Ayrıca Kell's sabunu biraz yumuşasın da rahat sürülsün diye 5 dakika suda bırakmıştım. Sabun komple eriyip gitmiş. Gliserin sabunlarını suyla pek haşır neşir etmemeyi de böylece öğrenmiş oldum.

181v8i.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
auwdjd.jpg

Wilkinson Classic Polsilver ile harikalar yaratiyor. Plissoft, Loccitane Cade ile uyum sagladi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 293,378 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,585 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,308 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,083 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,790 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,022 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,788 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,070 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,246 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: