Günün Tıraşı (SOTD)
GCUT

Bluebeard's Revenge tıraş öncesi yağı
Bluebeard's Revenge ustura
Personna platinum
Razorock Plissoft
Bluebeard's Revenge tıraş kremi
Zaza şap
Rebul lime (gliserin ve mentol katkılı)
Bluebeard's Revenge balm

Geleneksel Cumartesi ustura tıraşlarına biraz ara vermiştim. Bluebeard's Revenge ürünlerini uzun süre önce almış olmama rağmen bir türlü fırsat bulup deneyemedim.

Bluebeard's Revenge

Tıraş öncesi yağı, hepsi böylemi bilmiyorum ama yapış yapış hissettiriyor. Kıvamı oldukça koyu. Kayganlık namına bir faydasını göremedim açıkçası. Yüzde ince bir tabaka yaptığından tahrişi önlemeye faydası var. Cildi nemlendirmeye de katkısı var. Bu açılardan güzel. Fakat tam verim alamadım. İlk deneme ne de olsa, daha tecrübe edeceğiz.

Tıraş kremi gayet güzel. Kokusu temiz, sabunsu bir koku. Güzel köpük yapıyor, nemlendirmesi gayet iyi. Yastıklama ve kayganlık biraz zayıf geldi ama daha denemem lazım. Özellikle tıraş yağı kremin performansını değerlendirilmesini gölgeledi.

Tıraş sonrası balm, koyu bir kıvamı yok. Çok kolay emiliyor. Bunu da diğer ürünlerde olduğu gibi tam olarak anlamak için biraz kullanmam lazım. Özellikle mentollü gliserinli Rebul yüzünden çok da bir şey anlamadım.

İki perde WTG yaptım. Çok da keyif almadım tıraştan açıkçası. Bir, iki noktasal kanama oldu. Personna' yı usturada kullanmamam lazım. Yeşil Astra ve Rapiralar usturada daha verimli oluyor benim için.
Haydi hayırlı tıraşlar...
@Chinaski pisti olduk galiba, sihhatler olsun Smile @Aleksey kardesime Eufros (eski adiyla Jabonman) sabunu getirttigi icin tesekkürler!

24zyiie.jpg
@Chinaski, @naayi sıhhatler olsun.
Beğenmenize özellikle sevindim. Beklentimizin yüksek olduğu bir artisandı.
Yalnız @naayi hocam o Rooney çabuk yer bu sabunu. Big Grin
@Aleksey afiyet bal seker olsun Rooney'e Wink
@OnLyTNT
Abi ne yazık ki, o tıraş öncesi yağı çogu kisi tarafından yurt dışında kalın zeytinyagı kıvamından dolayı pek begenilmedi. Tabi ciltten cilde fark var. Begenenide vardır eminim.

@neoromancer
Her zamanki gibi harika bir fotograf abi. Sepet ve renk uyumu cok güzel olmuş. Ustura ya bu yuzden uzak duruyorum. Bir iyi, bir kotu oluyor. Emek vermek lazım. Şu aralar o sabır bende yok ne yazık ki. Sapı çok güzelmiş usturanın neymis o sap?

@Chinaski
Abi feather dan nasıl memnunmusun. Bu aralar çok ilgimi çeken bir alet ama katlanır model degilde sabit modeli. Hangi bıcagı kullanıyorsun. Guard lı olan bir bıcagı var kullandınmı onu tavsiye edermisin?
@neoromancer

Malzemeler güzel olduğu gibi fotoğraf da güzel. Sıhhatler olsun.
(26/12/2015, Saat: 22:02)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @neoromancer
Her zamanki gibi harika bir fotograf abi. Sepet ve renk uyumu cok güzel olmuş. Ustura ya bu yuzden uzak duruyorum. Bir iyi, bir kotu oluyor. Emek vermek lazım. Şu aralar o sabır bende yok ne yazık ki. Sapı çok güzelmiş usturanın neymis o sap?

[quote='mavi' pid='133985' dateline='1451153638']
@neoromancer

Malzemeler güzel olduğu gibi fotoğraf da güzel. Sıhhatler olsun.

Teşekkürler arkadaşlar.... bu güzelliklerin ortaya çıkmasına imkan veren iki hobi nin de birarada buluşması bu platformun sayesinde neticede..devamlı olur inşallah

serdar kardeş usturanın sapını sedef yada kemik gibi bir şeye benzetmek adına o tarz bir renk vermişler ama malzemesi ince bakalit...Usturaya uzak durmak bence bu foruma katılmaya ters bir mantık Smile denemelere ve yeniliklere (bazı riskleride olsa) açık olmak bizlerin ''Fıtratında'' olmalı kanımca..bahsini ettiğim traşda tahriş oldu ama sonuç şimdiye kadarki en net- temiz bir traşdı ve neden Usturayı seçtğimi bir kez daha hatırlattı ..Tavsiye ederim, denemeden karar vermeyin
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
@naayi evet pişti olduk bugün. Sana da sihhatler olsun, seninle ortak beğendiğimiz sabun çok fazla yok Smile)

@dikdik_s hocam Feather AC SS den çok memnunum, kullanımı çok pratik(tabii el alışkanlığına göre) Cok yakın tıraş veriyor. Ben 3 farklı jilet denedim, proguard jiletleri öneririm, güzeldir.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@neoromancer
Abi aynen sana katılıyorum haklısın, o zaman soyle diyeyim, daha zevkimi DE lerden cıkaramadım, daha 1-2 sene omrumuz olursa DE devam ederim usturaya sonra bakacagız. Birde korkuyorum yahu.

@Chinaski
Dostum çok tesekkurler cevap için. Aleti takipteyim bir sure. Yukarıda dostuma da soyledigim gibi DE lerle iyiyim su aralar ama ileride neden olmasın. Cidden guzel alet. Bence cok guzel secim yapmıssın gule gule kullan kardes.
@dikdik_s teşekkürler komşum, daha güzeli sizin olsun.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,617 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,435 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,305 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,782 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,224 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,028 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: